چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر

انتشار 5 مهر 1399
مطالعه 4 دقیقه

دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه ها، بسته به نیازی که دارند، در تلاش هستند تا مقالات خود را در مجلات معتبر به چاپ برسانند. در ادامه در مورد چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر صحبت خواهیم کرد.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر

یکی از بهترین روش های ثبت یافته های جدید علمی، نگارش مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر بین المللی است. شما چه دانشجو باشید و هدفتان فارغ التحصیلی از دانشگاه باشد و چه استاد دانشگاه باشید و بخواهید ارتقای علمی یابید، ناچار به چاپ مقاله هستید. در این مطلب تلاش می کنیم تا روش های چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر را بیان کنیم.

مراحل چاپ مقاله

1. اولین کار در چاپ مقاله، نگارش مقاله و یا استخراج مقاله از پایان نامه یا رساله است. 

2. بعد از تهیه مقاله، باید مقاله توسط مترجم تخصصی، ترجمه و ویراستاری شود.

3. در این مرحله باید مجله انتخاب گردد.

4. پس انتخاب مجله، نویسنده موظف است طبق قالب مجله، مقاله را فرمت بندی کند. نویسندگان میتوانند فرمت خاص مجلات را از بخش راهنمای نویسندگان تهیه کنند.

5. در این مرحله، مقاله آماده ارسال است. میتوانید مقاله را از طریق سیستم سابمیت مجله، یا از طریق ایمیل به ژورنال انتخابی ارسال نمائید.

6. پس از ارسال، مقاله توسط ادیتور مجله بررسی شده و درصورت داشتن استانداردهای لازم ، برای بررسی بیشتر به چند داور ارسال میگردد.

7. پس از بررسی، داوران نظر به پذیرش یا رد مقاله و یا انجام اصلاحیه توسط نویسنده، میدهند که طی ایمیلی به صورت دقیق به نویسنده ارسال میگردد.

8. در صورت پذیرش مقاله، نامه پذیرش به نویسنده ارسال شده و مقاله در پروسه چاپ قرار میگیرد.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات معتبر

همانطور که میدانید، چاپ مقاله در مجلات معتبر اصلا آسان نیست ، لذا برای اینکه بتوان درصد پذیرش در این مجلات را بالاتر ببریم لازم است به نکات زیر توجه کنیم.

  • موضوع مقاله: موضوع مقاله هر چقدر جدید و بروز باشد، بیشتر مورد توجه داوران قرار میگیرد و موضوعات قدیمی و تکراری به مشکل خواهند خورد.

  • ترجمه مقاله: اگر میخواهید مقاله را به مجلات بین المللی ارسال کنید، باید قبل از ارسال، ترجمه تخصصی شود. ترجمه تخصصی توسط مترجمی انجام میگیرد که هم به زبان انگلیسی تسلط دارد و هم در موضوع مقاله تخصص لازم را دارد.

  • منابع: یکی از مهمترین بخش های مقاله، بخش منابع آن است. برای مجلات معتبر بسیار مهم است که مقاله شما به چه کتاب ها و مقالاتی ارجاع داده است. بهتر است منابع بکار برده شده سه سال اخیرباشند.

  • موسسات پژوهشی: استفاده از کمک موسسات پژوهشی برای تسریع در انجام پذیرش

مجلات معتبر بین المللی و درجه اعتبار آنها

مجلات از نظر اعتبار و وجهه پژوهشی ، به سه بخش زیر تقسیم بندی می شوند:

مجلات درجه a : این مجلات بیشترین اعتبار را در بین مجلات بین المللی دارند ؛ در نتیجه داوری این مجلات بسیار سختگیرانه است. برای پذیرش در این مجلات ، باید مقاله نگارش شده دارای موضوع جدید و بروز باشد ، همچنین منابع بکار رفته به مقالات مرتبط بالای 2016 رفرنس داده شده و محتوای نگارش شده بسیار قوی باشد. مقاله ای که به این مجلات ارائه می شوند باید در تمام بخش های مقاله ، عامل نوآوری دیده شود و در نهایت مقاله ، باید کاملا در اسکوپ مجلهی انتخابی قرار داشته باشد. مجلات JCR ، اسکوپوس Q1 و Q2 و مجلات پابمد را می توان جز معروفترین نمایه های درجه A نام برد.

مجلات درجه B : این مجلات ، مجلات معتبری هستند که نسبت به مجلات درجه A ، داوری آسانتر و سریعتری دارند و معمولا در اهداف آنها ، چند شاخه علمی باهم مورد بررسی قرار می گیرند. این مجلات مناسب مقالات مروری می باشند. مجلات ISI Listed و مجلات اسکوپوس q3 و q4 جز معروفترین نمایه های درجه b بین المللی نام دارند.

مجلات درجه c :  معمولا مجلات بین المللی جدیدی که هنوز نمایه ای دریافت نکرده اند جز این مجلات هستند. مجلات نمایه ISC نیز با اینکه در داخل کشور جز معتبرترین مجلات قرار دارند ، اما به دلایل مختلف ، در درجه بندی جهانی t جز مجلات درجه c بشمار میروند. (بجز برخی از مجلات داخلی که نمایه ISI هم دارند).

تصویر
 

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش