سابمیت مقاله چیست؟

انتشار 14 اسفند 1396
مطالعه 9 دقیقه

سابمیت چیست؟ معنای لغوی سابمیت چیست؟ منظور از سابمیت مقاله چیست؟ پاسخ به این سوالات و کلی سوالات دیگر در خصوص سابمیت مقاله، معنای لغوی سابمیت ارائه و ارسال کردن است. برای ارسال مقاله باید مراحل و اصولی را رعایت کنیم که در ادامه به آن می‌پردازیم.

سابمیت مقاله چیست؟

یکی از مراحل مهم در پروسه چاپ مقاله در مجلات معتبر در کوتاه ترین زمان، سابمیت مقاله به مجلات معتبر است. سابمیت مقاله برای کسانی که برای اولین بار می‌خواهند مقالات خود را به مجلات معتبر ارسال کنند، کاری سخت و پیچیده می‌باشد. در این مطلب می‌خواهیم نحوه سابمیت مقاله به مجلات بین‌المللی را موردبررسی قرار دهیم.

آشنایی با مقاله و انواع مقاله

مقاله نوشته‌ای آکادمیک است که نتایج یک پژوهش علمی را برای متخصصین یک حوزه نظری خاص ارائه می‌کند. مقاله علمی معمولاً درنتیجه پژوهش منطقی، ژرف و متمرکز نظری، عملی یا مختلط، به کوشش یک یا چند نفر در یک موضوع تازه و با رویکردی جدید با جهت دستیابی به نتایجی تازه، تهیه و منتشر می‌گردد. به زبان ساده‌تر می‌توان مقاله علمی را نوشته‌ای دانست که در آن‌یک یا چند پژوهشگر و یا محقق متخصص در مورد موضوع خاصی با طرح و برنامه‌ریزی مشخصی مراحل و نتایج تحقیق‌ها و آزمایش‌های خود را مکتوب می‌کنند. درواقع دانشمندان، محققان و دانشجویان و اساتید از طریق نوشته‌های علمی، نتایج تحقیقات خود را به اطلاع دیگران می‌رسانند و همچنین از نتایج تحقیقات سایر پژوهشگران استفاده می‌کنند و یا شاید آن‌ها را تکمیل می‌کنند.

مقاله

انواع و دسته‌بندی مقالات علمی:

1. مقاله اصلی Original Paper

2. مقاله مروری Review Paper

3. مقاله نظری Theoretical Paper

انواع و دسته‌بندی مقالات علمی

مقاله اصلی Original Paper

مقاله اصلی و یا مقاله پژوهشی، مقالاتی هستند که در نگارش آن‌ها نویسندگان به بیان مطالعات و آزمایش‌های تجربی خود که برای اولین بار انجام‌شده است و نتایج حاصل از آن‌ها می‌پردازند. این نوع مقالات حاصل پژوهش‌های جدیدی هستند که قبلاً مانند آن‌ها انجام‌نشده است. مقالات اصلی و یا پژوهشی متداول‌ترین نوع مقالات علمی هستند که برای چاپ در مجلات معتبر نگارش و یا از پایان‌نامه استخراج می‌شوند.

مقاله مروری Review Paper

مقاله مروری همان‌طور که از نام آن مشخص است به‌مرور تحقیقات و نتایج قبلی می‌پردازد. نویسنده مقاله مروری موضوع خاصی را انتخاب می‌کند سپس به‌مرور منتقدانه‌ای بر روی تحقیقات پیشین که درزمینهٔ آن موضوع خاص انجام‌شده است، می‌پردازد. مقالات مروری همانند مقالات اصلی و پژوهشی در مجلات معتبر مورد داوری و بازنگری متخصصانهِ قرار می‌گیرند و هر دو در مجلات یکسانی به چاپ می‌رسند با این تفاوت که چون در مقالات مروری قرار نیست نتایج جدید حاصل یک پژوهش جدید گزارش شود، پس قسمت اطلاعات موردنیاز تحقیق و روش‌ها یا طراحی و متدولوژی را ندارند. این مقالات توسط کسانی نوشته می‌شوند که در آن موضوع خاص از تجربه‌ی کافی برخوردارند و اشراف کاملی بر روی موضوع موردنظر دارند. به این نکته توجه نمایید که هر پایان‌نامه قابلیت استخراج یک مقاله اصلی و یا پژوهشی از نتایج کل پایان‌نامه و یک مقاله مروری از قسمت پیشینه تحقیق و یا فصل دو را دارد.

استخراج مقاله

استخراج مقاله از پایان‌نامه (آموزش گام‌به‌گام)

مقاله نظری Theoretical Paper

در مقالات نظری، نویسنده بر اساس نقد، تحلیل و ارزیابی مطالعات و تحقیقات پیشین، یک نظریه تازه مطرح می‌کند. امکان دارد نویسنده‌ی یک مقاله‌ی نظری، بر پایه‌ی مستندات و به‌طور مستدل از نظریه‌ای حمایت کند و یا حتی آن نظریه را موردتردید قرار دهد.

منظور از سابمیت مقاله چیست؟

سابمیت مقاله یعنی ارسال مقاله به مجله. عبارت سابمیت مقاله که در پروسه چاپ مقاله در بین فرهیختگان و نویسندگان مرسوم می‌باشد برگرفته از واژه انگلیسی submit و submition به معنی ارسال می‌باشد. پس کلیه مراحلی که بعد از آماده شدن مقاله برای ارسال مقاله به مجله به‌منظور داوری و پذیرش انجام می‌شود سابمیت مقاله گفته می‌شود.

نحوه سابمیت مقاله

در مرحله‌ی اول باید با فرمت و شیوه‌ی نگارش مقالات آشنا باشید. برای این کار چند نمونه از مقالاتی که در شماره اخیر (current issue) مجله چاپ‌شده‌اند و معمولاً به‌صورت sample issue در وب‌سایت مجله مشخص هستند دانلود و به‌دقت مطالعه شوند.


References وابسته به مجله است. ارزش یک مقاله در رعایت موارد نگارشی است. اگر موارد نگارشی در نوشتن یک مقاله رعایت نشود ممکن است حتی داوران بدون آنکه روی مقاله داوری کنند، ریجکت شده و به نویسنده برگردانده می‌شود.


بعد از ارسال مقاله، زمانی که موضوع آن از تخصص سردبیر خارج باشد، سردبیر اصلی شخصی را از شورای سردبیری انتخاب کرده و مسئولیت مقاله را به او واگذار می‌کند. تعیین داورها و ویرایش نظر آن‌ها بر عهده‌ی او است و در پایان نیز سردبیر اصلی با اتفاق‌نظر داوران و سردبیر انتخابی خود رای نهایی را در مورد ریجکت یا قبول مقاله صادر و به نویسنده اعلام می‌کنند.


Title Page

در این شامل عنوان مقاله، نام نویسنده یا نویسنده‌ها به همراه وابستگی به مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی است مشخص‌شده و باید با فایل جداگانه ای آدرس پستی، ایمیل، تلفن و فکس نویسنده‌ی مسول را ارسال کرد.


Cover Latter

نویسنده یا نویسندگان، نامه‌ای را به سردبیر مجله ارسال می‌کنند که در آن علاوه بر توضیح مختصر از محتوا و نتایج، به موارد زیر نیز اشاره کرد.

تعهد داده می‌شود که این مجله در ژورنال دیگری چاپ‌نشده و هم‌زمان نیز به هیچ مجله دیگری ارسال نشده است و تعهد می‌شود تا پایان داوری این مقاله در این ژورنال، این پیش‌نویس به مجله دیگری ارسال نمی‌گردد.


Suggest Reviewers

نویسندگان باید نام حداقل سه داور با مشخصات نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و نام دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی را پیشنهاد کنند. در برخی مجلات این فهرست، در فایل جداگانه ارسال می‌شود و در برخی، گزینه‌ی جداگانه برای واردکردن مشخصات داوران موجود است. سردبیر مجله با بررسی پیشنهاد داوران فرد یا افرادی را برای داوری مقاله انتخاب می‌کند. مزیت ارسال نام داوران این است که پروسه داوری سرعت می‌گیرد و زمان کمتری صرف این مسئله می‌شود.


Oppose Reviewers

این بخش مخصوص کسانی است که تمایلی برای انتخاب داوران ندارند و دلایل خود را برای این کاردارند.


Confliet of Interests

درد این بخش نویسندگان خاطرنشان می‌شوند که در طول پروسه تحقیقاتی مشکلی نداشته‌اند و از ردیف قرار گرفتن اسامی نویسندگان رضایت دارند. برخی مجلات برای این قسمت بخش مخصوص دارند و برخی نیز باید فایل جداگانه‌ای برای آنان آپلود گردد. به‌هرحال بهترین نوع نوشتن ترتیب نام نویسندگان، سهم آن‌ها از میزان تحقیقات و تهیه مقاله است.


Research Highlights

نتایج مهم و نوآوری‌های حاصل‌شده از اتمام پروسه‌ی تحقیقاتی خود را در قالب جمله یا عبارتی کوتاه بیان می‌کنید، معمولاً نباید بیش از ده کلمه باشد.


نحوه ی سابمیت مقاله به مجلات علمی پژوهشی داخلی بصورت فوری

نحوه ی سابمیت مقاله به مجلات علمی پژوهشی داخلی بصورت فوری

پس از اتمام موارد فوق، نویسنده‌ی مسئول، باید manuscript را برای انجام مکاتبات به مجله ارسال کند. برای ارسال، ابتدا باید در سایت مجله عضو شوید و پس از پر کردن بخش‌های لازم ، گزینه‌ی ارسال مقاله (Submit an article) را کلیک کنید

با انتخاب گزینه‌ی Submit New Manuscript منوی ارسال مقاله پدیدار می‌شود.

سابمیت

گام های اساسی سابمیت مقاله

گام‌های زیر را برای ارسال درست مقاله انجام دهید:

 • انتخاب نوع مقاله (…,original paper, letter, review paper)

 • واردکردن عنوان مقاله (با کپی کردن عنوان مقاله از فایلmanuscript تهیه‌شده)

 • اضافه کردن نام نویسندگان همکار با ذکر وابستگی آن‌ها و رعایت ترتیب بین آن‌ها

 • واردکردن چکیده مقاله (با کپی کردن چکیده مقاله از فایلmanuscript تهیه‌شده)

 • واردکردن کلمات کلیدی (مشخص کردن سه یا چهار کلمه کلیدی)

 • واردکردن اطلاعات تکمیلی مربوط به مقاله

 • واردکردن نکات ضروری

این نکات در متن فایل pdf تهیه‌شده توسط سایت مجله گنجانده نشده و تنها در اختیار سردبیر قرار می‌گیرند. به‌عنوان‌مثال اگر این مقاله پیش‌ازاین به همین مجله ارسال‌شده، توصیه می‌شود در این قسمت با ذکر شماره پیگیری مقاله، این مطلب توضیح داده شود. برای برخی از مجلات پر کردن این بخش ضروری نیست.

 • داوران پیشنهادی (Suggest Reviewers)

 • داوران مخالف (Oppose Reviewers)

 • انتخاب سردبیر (Request an Editor)

 • پیوست کردن فایل‌ها

در قسمت پیوست کردن فایل‌ها، باید فایل آماده Manuscript, Cover Letter و اگر لازم باشد Supplementary Materials را آپلود نمود. دقت شود که در فایل manuscript حتماً پس از متن مقاله و مراجع، ابتدا جداول و سپس شکل‌ها را از manuscript خارج کرد و سپس هر یک از آن‌ها را در قالب فایل‌های جداگانه یک‌به‌یک آپلود نمود. توصیه می‌شود که نسخه اصلی فایل ورد doc یا docx برایmanuscrip آپلود گردد.

پس از تکمیل و ارسال موارد بالا با فشردن دکمه Next، صفحه‌ای نمایان خواهد شد که در آن خلاصه‌ای از فایل‌های ارسال‌شده، نمایش داده می‌شود. اگر خطایی در انجام موارد پدید آمد، در این قسمت مشخص می‌گردد تا نویسنده، خطا را اصلاح نماید و اگر تمام بخش‌ها درست انجام شود گزینه Build PDF for my Approval فعال می‌شود. در این حالت به ایمیل نویسنده مسئول نیز پیامی ارسال‌شده که فایل PDF مقاله ساخته‌شده است و فرایند ارسال مقاله به تائید نهایی ایشان نیاز دارد. نباید Back را فشار دهید و در عوض گزینهBack to Main Menu را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه دوباره به منوی اصلی بازمی‌گردید و گزینه Submissions Waiting for Author’s Approval فعال می‌گردد. با انتخاب Submissions Waiting for Author’s Approva و با کلیک کردن بر روی گزینه Action Links منوی کوچکی ظاهر می‌شود. با انتخاب گزینه View Submission می‌توان فایل PDF ساخته‌شده توسط سایت مجله را مشاهده و نیز ذخیره کرد.

ارسال مقاله

اگر این فایل مشکلی نداشت با انتخاب گزینه Approve Submission، مقاله تائید نهایی شده و به مجله ارسال خواهد شد. پس‌ازاین لحظه دیگر نمی‌توان هیچ تغییری در آن ایجاد کرد. همچنین پیامی به ایمیل نویسنده مسئول فرستاده می‌شود که تأییدیه دریافت مقاله توسط مجله می‌باشد.

چنانچه در فایل PDF ساخته‌شده مشکلی باشد که نیاز به اصلاح داشته باشد می‌توان گزینه Edit Submission را انتخاب کرد و دوباره تمامی موارد و مراحل پیش‌گفته را ویرایش نمود تا مجدداً فایل PDF توسط سایت مجله ساخته شود. در صورت انصراف از ارسال مقاله می‌توان گزینه Remove Submission را انتخاب نمود.

در صورت تائید نهایی، پس از چند روز شماره پیگیری (Manuscript Number) به مقاله ارسال‌شده اختصاص داده می‌شود و سردبیر در صورت رعایت موارد نگارشی از سوی نویسندگان و ارتباط موضوعی مقاله با مجله، داوران مقاله را مشخص می‌کند.

ارسال مقاله

اگر مقاله‌ای را برای مجله‌ای ارسال کرده‌اید و پس از گذشت مدت‌زمانی مایل به انصراف می‌باشید، می‌توانید با ارسال یک ایمیل به سردبیر و یا با پاسخ به ایمیلی که از طرف سایت مجله هنگام تائید دریافت مقاله به شما ارسال‌شده است، داوری مقاله ارسال‌شده را لغو کنید. برخی از سایت‌های مجلات برای لغو داوری مقاله، گزینه Withdraw دارند و لذا بدون ارسال ایمیل نیز می‌توان مقاله را باز پس گرفت.

موسسه معتبر سابمیت مقاله

شما می‌توانید با استفاده از یاری‌گرفتن از مؤسسات باتجربه، مقالات خود را در بازه زمانی کوتاه و با هزینه‌ای مناسب به مجلات ارسال کنید. یکی از این مؤسسات، موسسه آذرگان است. این موسسه با اجماع متخصصان و کارشناسان توانمند در زمینه ارسال و چاپ مقاله توانسته است نظر بسیاری از فرهیختگان کشور را به خود جلب نماید.

مراحل ثبت سفارش سابمیت مقاله در موسسه آذرگان

مراحل ثبت سفارش سابمیت مقاله در موسسه آذرگان به ترتیب مراحل زیر است.

ثبت سفارش

ثبت سفارش

بررسی مقاله

بررسی و معرفی مجله

تایید مشتری

تایید و واریز هزینه سابمیت

پذیرش و چاپ مقاله

ارائه گزارش سابمیت

چرا موسسه آذرگان

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

موسسه آذرگان

خدمات تخصصی سابمیت مقاله در موسسه آذرگان

ما در موسسه آذرگان با همراهی تیم مجرب و حرفه ای در بخش های استخراج مقاله از پایان نامه، ویراستاری ، ترجمه تخصصی، فرمت بندی و سابمیت آماده ایم تا آنچه را در چندین سال تجربه سابمیت و چاپ مقاله بدست آوردیم در اختیار شما فرهیختگان عزیز قرار دهیم تا پروسه فرمت بندی و سابمیت مقاله شما در مجلات علمی پژوهشی داخلی را در سریع ترین زمان به سرانجام برسانیم.جهت دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

لطفا فایل word مقاله و مشخصات مجله مورد نظرتان را از طریق ایمیل زیر ارسال فرمایید. azargan.pub@gmail.com

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

تمامی خدمات ترجمه و ویراستاری و چاپ مقاله و ... شامل 72 ساعت گارانتی کیفی هستند ولی برای برخی موارد مثل ترجمه مقاله, گارانتی تا زمان چاپ نیز وجود دارد.

موسسه آذرگان دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود. یکی از مهم ترین اصول موسسه آذرگان حفظ محرمانگی اطلاعات و فایل های ارسالی مشتریان عزیز می باشد و تمامی ارکان این مجموعه ملزم به رعایت اصول محرمانگی و حفظ حریم خصوصی مشتریان هستند.

سوالات بیشتر
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش