ترجمه تخصصی مقاله

انتشار 27 اردیبهشت 1397
مطالعه 3 دقیقه

برای اینکه مترجم بتواند ترجمه تخصصی مقاله را انجام دهد ، باید علاوه بر اینکه در زبان مبدا و مقصد مسلط است ، روی موضوع متن ترجمه هم مسلط باشد.

ترجمه تخصصی مقاله

منظور از ترجمه تخصصی ، استفاده و به کارگیری مفاهیم و واژگان تخصصی در ترجمه عبارات است. به عبارت دیگر ، شما برای اینکه بتوانید متنی را در سطح تخصصی ترجمه کنید ، باید اطلاعات کافی را در زمینه تخصصی موضوع متن داشته باشید. برای مثال ، اگر شما در حوزه های فنی - مهندسی تخصص دارید ، هیچگاه نمی توانید متن های پزشکی را ترجمه کنید ، زیرا کلمات تخصصی حوزه پزشکی  با  کلمات تخصصی حوزه مهندسی متفاوت است.

برای کسی که می خواهد ترجمه تخصصی متنی را انجام دهد، بایستی موارد زیر را در نظر بگیرد:

  • مترجم خوب باید با واژگان تخصصی آشنا باشد و در رشته ی مورد نظر پس زمینه ی تخصصی داشته باشد.
  • مترجم باید آشنا به ویراستاری تخصصی متن باشد.
  • یک مترجم خوب کسی است که دانش کاملی از هر دو زبان مبدأ و مقصد داشته باشد.
  • مهارت در نوشتن آن ‌هم به شکل روان و خوانا به هر دو زبان مبدأ و مقصد را داشته باشد.
  • یک مترجم باید فرهنگ، آداب‌ و رسوم و موقعیت‌ های اجتماعی هر دو زبان آشنا باشد.

اجرای این نکات ، برای اینکه بتوان یک متن علمی را به درستی ترجمه کرد بسیار مهم است. اگر شما مقاله ای دارید و میخواهید آنرا در یکی از ژورنالهای معتبر به چاپ برسانید ، یکی از مهمترین پارامترهای موفقیت مقاله ، ترجمه درست و تخصصی آن است. مترجم مقالات علمی باید در هر دو زبان مبدا و مقصد تسلط کافی را داشته باشد و حداقل در یکی از شاخه های علمی دارای تحصیلات آکادمیک باشد. مترجم باید در حوزه های مختلف علمی به مطالعه بپردازد و اطلاعات خود را بروز کند.برای پژوهشگران و دانشجویان زمان بسیار با اهمیت است و مترجم مقالات علمی باید در کار خود سرعت عمل داشته باشد و این سرعت عمل در کیفیت ترجمه تاثیر گذار نباشد.

در موسسه انتشاراتی آذرگان ، تمام مترجمین از بهترین نخبگان رشته های تحصیلی مختلف گزینش شده اند و کاملا به حساس بودن مسئله ترجمه ، اشراف دارند. شما میتوانید با اطمینان کامل ترجمه تخصصی مقاله های خود را به مترجمین ما بسپارید.

دیگر خدمات موسسه آذرگان

موسسه انتشاراتی آذرگان با رویکردی متفاوت در این حرفه  و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم ، در بخش چاپ کتاب ، توانایی انتشار هر نوع کتابی با هر سبک و اندیشه ای را فراهم آورده است تا حتی دانشجویان عزیز نیز بتوانند پایان نامه ی خود را در تعداد محدود و با قیمت مناسب ،به چاپ برسانند.همچنین در بخش چاپ مقاله ، با تعاملات و رایزنی های گسترده با نشریات معتبر داخلی و خارجی ، امکان چاپ مقالات تضمینی را فراهم آورده است.

شما عزیزان میتوانید درخواست خود را از طریق ایمیل موسسه به نشانی : AZARGAN.PUB@GMAIL.COM  و یا شماره تلفن های 09914516340 و ⌕    ثبت سفارش کنید تا در کمترین زمان ممکن به انجام آن مبادرت کنیم.در ضمن اخبار سایت در مورد معرفی مجلات جدید و لیست ژورنال های نامعتبر و جعلی را از کانال تلگرامی ما دنبال کنید.

 نشان برتری یک مجموعه ی موفق ، کیفیت بالای اوست ، چراکه کیفیت اتفاقی نیست.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش