نوشتن مقاله علمی از پایان نامه جهت چاپ در مجلات معتبر داخلی و خارجی

استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 3 تیر 1397
مطالعه 11 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه

تدوین مقاله از پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری در سیستم دانشگاهی امروز ما، برای دانشجویان و پژوهشگران بسیار حائز اهمیت است؛ و یک معیار اصلی برای ارزیابی پایان‌نامه‌های دانشجویان توسط اساتید در جلسه دفاعیه به شمار می‌رود. دانشجو باید بتواند مقاله یا مقاله‌هایی از پایان‌نامه خود استخراج کند و آن‌ها را در قالب مقاله در مجلات معتبر ISI،Scopus،pubmed، علمی پژوهشی داخلی و یا کنفرانس‌ها و یا همایش‌های داخلی و بین‌المللی پذیرش و به چاپ نماید.

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه

 • معافیت سربازی

 • مجوز دفاع دکتری

 • تقویت رزومه استخدامی

 • تسویه حساب مقطع ارشد

 • تسویه‌حساب مقطع دکتری

 • تقویت رزومه مصاحبه دکتری

 • دریافت نمره پایان نامه ارشد

 • اپلای برای دانشگاه های خارجی

 • انتشار نتایج ناب علمی پایان‌نامه

 • انتقال نتایج علمی پایان‌نامه به جهانیان

علاوه بر آنچه گفته شد به این مورد هم توجه داشته باشید، که نوشتن مقاله از پایان‌نامه در نمره نهایی پایان‌نامه و اخذ دو نمره تکمیلی آن نیز نقش بسیار مهمی دارد. لذا دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید حین انجام تحقیقات مرتبط با پایان‌نامه به فکر نگارش مقاله مستخرج از پایان‌نامه نیز باشند.

بسیاری از دانشگاه‌ها بخشی از نمره پایان‌نامه را به پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI، ISC ، اسکوپوس Scopus و پابمد Pubmed و مدلاین medline و حتی مقالات علمی و پژوهشی داخلی و یا ارائه در کنفرانس‌های علمی اختصاص داده‌اند، همچنین جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری، اپلای (Apply) دانشگاه‌های خارج از کشور اولین سؤالی که در مصاحبه دکتری یا بررسی پرونده‌های مصاحبه دکتری مطرح می‌شود این است، که آیا متقاضی از پایان‌نامه خود مقاله‌ای استخراج کرده است یا خیر.

استخراج مقاله

اجزای اصلی مقاله

اجزای اصلی مقاله

عنوان Title

چکیده Abstract

کلمات کلیدی Key words

مقدمه Introduction

روش Methods

یافته‌ها (نتایج) Results(Findings)

تجزیه‌وتحلیل (بحث) Discussion(Analysis)

نتیجه‌گیری Conclusion

ضمایم Appendices

منابع References

استخراج مقاله

استخراج مقاله از پایان نامه به زبان ساده (گام به گام)

استخراج

سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

استخراج مقاله

استخراج مقاله از پایان نامه (آموزش گام به گام)

مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه

10 مرحله صفرتا صد استخراج مقاله از پایان‌نامه به‌شرح زیر می‌باشد. با رعایت این 10 مرحله می‌توانید مقالات باکیفیتی را از پایان‌نامه استخراج نمایید:

مراحل استخراج مقاله از پایان

1. مرحله انتخاب عنوان مقاله

انتخاب عنوان مقاله با توجه به محتوا، داده‌ها و نتایج پایان‌نامه. عنوان مقاله می‌تواند عنوان پایان‌نامه باشد و یا باکمی تغییرات و کوتاه‌تر از عنوان اصلی پایان‌نامه باشد و یا فقط معرف آن بخشی از مطالب پایان‌نامه باشد که از آن در نگارش مقاله استفاده خواهد شد.


2. مرحله نگارش چکیده مقاله

تهیه چکیده مقاله با توجه به مطالب انتخابی و یا خلاصه چکیده پایان‌نامه. اگر یک مقاله کلی با عنوان پایان‌نامه استخراج خواهید کرد، می‌توانید چکیده پایان‌نامه را به تعداد کلمات تقریبی 250 کلمه خلاصه نمایید. ولی اگر فقط بخشی از محتواها و مطالب پایان‌نامه را برای نگارش مقاله انتخاب نمودید، باید چکیده مناسب آن مطالب و داده‌ها را نگارش نمایید.


3. مرحله نگارش کلمات کلیدی

مشخص کردن 3 الی 5 کلمه کلیدی. کلمات کلیدی مقاله همانند مرحله چکیده مقاله، می‌تواند کلمات کلیدی پایان‌نامه باشد و یا متفاوت و صرفاً کلمات کلیدی مرتبط با محتوا و داده‌های انتخابی برای مقاله باشد.


4. مرحله نوشتن مقدمه مقاله

مقدمه مقاله، اولین بخش از تنه و یا بدنه اصلی مقاله هست. فصل اول پایان‌نامه، بخش مقدمه و اهداف و سؤالات فرضیه به‌دقت بررسی شود. متن مقدمه را به مطالب مربوط به زمینه سؤالات و فرضیه‌های تحقیق محدود کنید. توصیف روشنی از سؤالات، اهداف یا فرضیه‌های مربوط به مطالب و داده‌هایی که برای نگارش مقاله انتخاب کردید را بیان نمایید. یک مقدمه استاندارد به‌طورمعمول حدود 2 صفحه است.


5. نگارش روش تحقیق

بخش روش، درواقع نشان می‌دهد مسئله، چگونه موردمطالعه قرارگرفته است. برای نگارش روش تحقیق نیز باید از بخش روش تحقیق پایان‌نامه در فصل اول کمک بگیرید. بخش روش معمولاً بین 2 الی 3 صفحه است. در این بخش می‌توانید بخش از مطالب مربوط به پیشینه تحقیق پایان‌نامه که مربوط به فصل دوم پایان‌نامه هست را نیز به‌طور خلاصه بیان کنید.


6. مرحله نوشتن یافته‌ها و نتایج

در انتخاب نتایج و یافته‌های مقاله دقت کنید، زیرا تمامی نتایج و یافته‌های پایان‌نامه قرار نیست در مقاله گنجانده شود. یافته‌های مربوط به آن دسته از داده‌های پایان‌نامه را که در نگارش مقاله استفاده نمودید را به‌صورت خلاصه بیان نمایید. در حالت استاندارد بخش نتایج معمولاً بین 4 الی 6 صفحه است.


7. نگارش تجزیه‌وتحلیل و یا بحث مقاله

فصل چهارم پایان‌نامه را به‌دقت بررسی کنید و فقط آن بخشی از تجزیه‌وتحلیل داده‌ها که مربوط به‌عنوان مقاله شما می‌باشد را از پایان‌نامه وارد مقاله کنید. مطابق تجزیه‌وتحلیل و نتایجی که گزارش می‌کنید، بحث را تنظیم کنید. بخش بحث در اصل بحث در مورد نتایج به‌دست‌آمده است، اما نباید بخش نتایج را دوباره تکرار کنید. بخش بحث بسیار مهم است و باید داده‌های خود را در این بخش ارائه کنید. معمولاً بخش بحث به‌طور میانگین بین 4 الی 6 صفحه می‌باشد.


8. مرحله نگارش نتیجه‌گیری

فصل پنجم پایان‌نامه به‌دقت بررسی شود و فقط آن دسته از نتایجی که مربوط به‌عنوان مقاله، یافته‌ها و نتایج و تجزیه‌وتحلیل مقاله می‌باشد را وارد مقاله نمایید. دقت شود برای هر یک از نتایجی که گزارش می‌شود روشی در قسمت قبل ارائه‌شده است. معمولاً قسمت نتایج را با قسمت بحث و نتیجه‌گیری ترکیب نمی‌کنند اما بسته به نوع مجله می‌توان حالت‌های مختلفی را برای این قسمت با توجه به آنچه مجله در راهنمای نویسندگان اعلام کرده است، در نظر گرفت.


9. مرحله واردکردن ضمایم

اگر در نوشتن مقاله از پایان‌نامه آن دسته از مطالب و داده‌های پایان‌نامه را انتخاب کردید که برای بیان و درک بهتر خواننده نیاز به ارائه ضمائم هست، ضمائم مربوط به این مطالب را از بخش ضمائم پایان‌نامه وارد نمایید.

ضمایم عبارت‌اند از:

 • ورودی‌ها و اطلاعات موردنیاز تکمیلی مانند عکس‌ها، فیلم‌ها و ...

 • کدهای مربوط به برنامه‌های کامپیوتری


10. مرحله نگارش منابع

آخرین مرحله در مراحل استخراج مقاله از پایان‌نامه، استخراج منابع استفاده‌شده می‌باشد. از قسمت منابع پایان‌نامه فقط آن منابعی که در نگارش مقاله از آن‌ها استفاده نمودید را وارد کنید. دقت نمایید که تمامی منابع که وارد می‌کنید باید در داخل متن مقاله استفاده‌شده باشد و به آن رفرنس داده‌شده باشد. حتماً به شیوه رفرنس دهی مجله دقت کنید چون ممکن است با شیوه نوشتن منابع در پایان نامه متفاوت باشد و عدم توجه به این موضوع باعث ریجکت مقاله از سوی مجله شود.

چگونگی استخراج مقاله از پایان‌نامه

بیان 10 نکته اساسی در خصوص مراحل صفرتا صد استخراج مقاله از پایان‌نامه که پیش‌تر بیان شد، دقت به این نکات در تقویت کیفیت مقاله استخراجی نقش بسزایی دارد:

استخراج مقاله از پایان نامه

1. مقاله استخراجی دارای ساختاری مشابه با پایان‌نامه است. در واقع خلاصه یک فایل 100 تا 200 صفحه‌ای در 10 الی 15 صفحه است. ولی باید دقت شود که صرف کپی کردن و خلاصه کردن نباشد و اسانداردها و اصول مقاله نویسی را طبق الزامات مجله رعایت نمایید. و از آوردن مباحث تکراری و طولانی اجتناب کند.


2. عنوان مقاله استخراجی نباید تکراری و مشابه موارد قبلی باشد. با یک جستجوی ساده به فارسی و انگلیسی در گوگل یا گوگل اسکولار (http://scholar.google.com) می‌توانید از این مورداطمینان حاصل نمایید.


3. موضوع مقالات باید به‌گونه‌ای طراحی شود که به‌روز بوده تا شانس پذیرش مقاله در مجلات ISI، مجلات ISC، مجلات اسکوپوس Scopus و یا پابمد pubmed و مدلاین medline (مخصوص دانشجویان و اساتید پزشکی و زیست‌شناسی) بالا رود. پس حتماً در انتخاب عنوان مقاله استخراجی از پایان‌نامه با استادراهنما مشورت نموده و ناب‌ترین و جدیدترین عنوان را انتخاب نمایید.


4. چکیده پایان‌نامه بایستی شامل موضوع تحقیق، هدف تحقیق، مراحل انجام کار، نوآوری‌های مدنظر، نتایج کلیدی مقاله در حدود 150 تا 250 کلمه نوشته شود. قبل از شروع به نگار چکیده مقاله حتما الزامات مجله را مطالعه نمایید تا طبق محدودیت تعداد کلمات مجله نگارش شود و همچنین الزامات مربوط به ساختارمند بودن و یا نبودن آن نیز رعایت شود. راهنمای نویسندگان مجله را به دقت مطالعه نمایید که در صورتی که نیاز به ارسال چکیده مبسوط و چکیده گرافیکی باشد، حتماً آنها را تهیه و ارسال نمایید.

چکیده گرافیکی

راهنمای تهیه و ترسیم چکیده گرافیکی یا تصویری


5. به نقل و قول از مقاله‌های دیگر توجه نکنید و به مقالات اصلی جهت ارجاع دهی مراجعه نمایید. برای این کار می‌توانید از نرم‌افزار zotero، Endnote و یا سایت http://scholar.google.com استفاده نمایید.


6. دانشجویان می‌توانند قبل از تدوین مقاله مستخرج از پایان‌نامه با شیوه‌های نگارش مقالات فارسی از نمونه‌های مشابه در حیطه تخصصی خود به پایگاه مقالات جهاد دانشگاهی http://www.sid.ir و یا مجلات الزویر، تیلور، اشپرینگر و … مراجعه نمایند و مقاله خود را در قالب ساختار موردنظر نگارش نمایند.


7. انتخاب مجله موردنظر بر اساس اصول انتخاب مجله و سطح‌بندی مقاله استخراج‌شده. حتماً مجله مناسب با تخصص مقاله و نوع مقاله که پژوهشی و یا مروری است انتخاب نمایید. قبل از اقدام به نگارش مقاله بخش اهداف و یا اسکوپ مجله را مطالعه نمایید که حتماً مجله مرتبط انتخاب نمایید و قبل از اقدام به استخراج مقاله از پایان‌نامه راهنمای نویسندگان مجله را مطالعه نمایید.


8. ازآنجایی‌که فرآیند داوری مقالات در مجلات داخلی و یا خارجی در پایگاه‌های الزویر، اشپرینگر، و …طولانی بوده بهتر است دانشجو با توجه به زمان خود مجله را انتخاب نمایند.


9. اطمینان حاصل کنید که جداول یا شکل های ارائه شده واقعا ضروری و در جای مناسب هستند و محتوای ارائه شده در متن را دوباره عیناً تولید نمی کنند.


10. قبل از شروع به استخراج مقاله از پایان‌نامه حتماً چندین مقاله جدید چاپ شده در مجلات معتبر را مطالعه و بررسی فرمایید.

موسسات معتبر استخراج مقاله از پایان‌نامه

موسسه انتشاراتی آذرگان که اهداف خود را در راستای خدمت به قشر تحصیل کرده جامعه بنا نهاده است، خدمات استخراج مقاله از پایان‌نامه ارشد، استخراج مقاله از پایان نامه دکتری، استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد را به صورت ویژه برای افرادی که پایان‌نامه خود را به اتمام رسانده و علاقه مند به استخراج مقاله از پایان‌نامه خود و چاپ آن در مجلات و ژورنال های معتبر یا ارائه در کنفرانس های ملی و بین المللی می باشند، ارائه می کند. در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد می توان از پایان‌نامه حداقل دو مقاله استخراج نمود و در مقاطع تحصیلی دکتری عموما می توان مقالات بیشتری از پایان نامه استخراج نمود. استخراج مقاله از پایان‌نامه در موسسه آذرگان در سه پکیج طلایی ، طلایی پلاس و پریمیوم و در سه بازه زمان عادی، فشرده و فشرده پلاس انجام می شود.

موسسات معتبر استخراج مقاله از پایان نامه

استخراج طلایی


 • استخراج توسط کارشناس متخصص و خبره

 • در سه حالت عادی، فشرده و فشرده پلاس


استخراج پریمیوم


 • استخراج توسط کارشناس متخصص و خبره

 • در سه حالت عادی، فشرده و فشرده پلاس

 • بازخوانی

 • فرمت‌بندی


استخراج طلایی پلاس


 • استخراج توسط کارشناس متخصص و خبره

 • در سه حالت عادی، فشرده و فشرده پلاس

 • بازخوانی


تضمین کیفیت و گارانتی استخراج مقاله از پایان نامه

تضمین کیفیت استخراج مقاله از پایان و همچنین گارانتی استخراج در موسسه آذرگان به شرح زیر می باشد:

تضمین کیفیت

 • کیفیت استخراج مقاله از پایان‌نامه با توجه به نوع پکیج انتخابی تضمین صد در صد می‌شود و محتوای مقاله دقیقاً طبق محتوای پایان‌نامه خواهد بود.

 • در استخراج طلایی، استخراج توسط کارشناس متخصص همان پایان‌نامه در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس انجام می‌شود که در حالت فشرده و فشرده پلاس کاهش بازه زمانی استخراج هیچ لطمه‌ای به کیفیت استخراج مقاله وارد نمی‌کند.

 • در استخراج طلایی پلاس ، علاوه بر اینکه استخراج توسط کارشناس متخصص و خبره در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس انجام می‌شود؛ پس از انجام استخراج، مقاله توسط محقق و همچنین ویراستار بازخوانی نیز می‌شود تا هیچ‌گونه ایرادات نگارشی و املایی موجود نباشد. همچنین تحویل استخراج در حالت فشرده و فشرده پلاس کاهش بازه زمانی استخراج هیچ لطمه‌ای به کیفیت استخراج مقاله وارد نمی‌کند.

 • در استخراج پریمیوم ، علاوه بر اینکه استخراج توسط کارشناس متخصص و خبره انجام می‌شود و پس استخراج، مقاله توسط محقق و همچنین ویراستار بازخوانی می‌شود؛ مقاله آماده‌شده طبق فرمت مجله مشخص‌شده فرمت بندی نیز می‌شود که در این صورت مقاله کاملاً تخصصی و آماده ارسال به مجله در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس آماده می‌شود. تحویل فایل نهایی در حالت فشرده و فشرده پلاس، هیچ لطمه‌ای به کیفیت استخراج مقاله و فرمت بندی وارد نمی‌کند.

گارانتی

 • در صورت عدم تحویل سفارش استخراج مقاله از پایان‌نامه در زمان موردنظر، کل هزینه دریافتی از متقاضی عودت داده خواهد شد.

 • ترجمه مقالات استخراج‌شده از پایان‌نامه توسط اساتید زبان به‌صورت تخصصی و Native انجام خواهد شد.

 • در ترجمه مقالات مستخرج از پایان‌نامه از اصطلاحات تخصصی مربوط به هر رشته استفاده خواهد شد.

 • هیچ‌گونه استفاده‌ای از اطلاعات پایان‌نامه نخواهد شد و پایان‌نامه به‌صورت امانت در موسسه خواهد بود.

مراحل ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

ثبت سفارش

ثبت سفارش استخراج مقاله

بررسی فایل توسط محقق

بررسی فایل توسط محقق

تایید عنوان مقاله

تایید عنوان و شروع استخراج

تحویل سفارش

تحویل سفارش

چرا موسسه آذرگان؟

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

موسسه آذرگان

خدمات استخراج مقاله از پایان نامه حرفه ای در موسسه آذرگان

ما در موسسه آذرگان با همراهی تیم مجرب و حرفه ای در بخش استخراج مقاله از پایان نامه ، آماده ایم تا آنچه را در چندین سال تجربه استخراج مقاله از پایان نامه و چاپ مقاله بدست آوردیم در اختیار شما فرهیختگان عزیز قراردهیم. تا بتوانید با تضمین کفیت و کمترین هزینه و زمان مقالات علمی خود را از پایان نامه استخراج نموده و در مجلات معتبر پذیرش و چاپ نمایید.استخراج مقاله از پایان نامه در موسسه آذرگان در سه پکیج طلایی، طلایی پلاس و پریمیوم و در سه بازه زمانی عادی، فشرده و فشرده پلاس انجام می شود.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

از طریق صفحه ثبت سفارش استخراج مقاله یک پروژه استخراج مقاله ایجاد کرده و فایل پایان نامه خود را ارسال نمایید. جهت راهنمایی بیشتر می توانید با شماره 09914516340 تماس حاصل فرمایید.

هزینه استخراج مقاله از پایان نامه بستگی به کیفیت استخراج (طلایی ، طلایی پلاس و پریمیوم) بازه زمانی (عادی، فشرده و فشرده پلاس) و همچنین تعداد مقالات دارد. برای استعلام قیمت با کارشناسان ما با شماره 09914516340 تماس حاصل فرمایید.

بله استخراج مقاله از پایان نامه توسط محقیقن و متخصصین مقطع دکتری رشته پایان نامه انجام می شود.

موسسه آذرگان دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد و نماد اعتماد الکترونیکی از اینماد است. همچنین موسسه آذرگان هیچگونه خدمات نگارشی پایان نامه و یا فروش پایان نامه ندارد. بنابراین هیچگونه استفاده غیر قانونی از مطالب ارسالی انجام نمی شود.

در پکیج طلایی مقاله شما توسط محقق همان رشته به صورت کاملا تخصصی استخراج می شود. در پکیج طلایی پلاس علاوه بر استخراج مقاله توسط محقق متخصص مقاله بازخوانی هم می شود و در پکیج پریمیوم مقاله توسط کارشناس متخصص و خبره استخراج می شود و بازخوانی می گردد و سپس به فرمت مجله انتخابی نیز درمیآید.

سوالات بیشتر
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
آیا گارانتی اصلاحات استخراج مقاله شامل هر سه پکیج می شود؟
سلام وقت بخیر هر سه پکیج استخراج مقاله از پایان نامه گارانتی اصلاحات دارد ولی برای کیفیت بهتر اصلاحات پیشنهاد استخراج پریمیوم می شود. پاسخ به سوالات شما : 09914516340
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
تفاوت پکیج های استخراج مقاله در چیه ؟
سلام وقت بخیر تفاوت پکیج های طلایی، طلایی پلاس و پریمیوم در بزخوانی و فرمت بندی است . در هر سه پکیج مقاله توسط کارشناس خبره همان رشته استخراج می شود و در پکیج طلایی پلاس بازخوانی هم انجام می شود و در پکیج پریمیوم علاوه بر بازخوانی فرمت بندی طبق فرمت مجله نیز انجام می شود. پاسخ به سوالات شما : 09914516340
بازدیدکننده
مهسا
1 سال پیش
آیا گارانتی اصلاحات استخراج مقاله شامل هر سه پکیج می شود؟
بازدیدکننده
مهسا
1 سال پیش
تفاوت پکیج های استخراج مقاله در چیه ؟
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش