با صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا شوید

انتشار 8 تیر 1400
مطالعه 4 دقیقه

یکی از بهترین راه های دریافت امتیازات پژوهشی در آزمون مصاحبه دکتری، داشتن کتاب چاپ شده است. در این مطلب میخواهیم با صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا شویم.

با صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا شوید

سالانه هزاران کتاب در سراسر دنیا چاپ و در بین عموم عرضه میشوند و علاقه مندان میتوانند این کتاب ها را به روش های مختلف تهیه و مطالعه کنند. نویسندگان کتاب ها، معمولا با اهداف مختلفی دست به نوشتن میزنند که مهمترین آنها شاید، کسب درآمد یا دریافت امتیازات پژوهشی برای تقویت رزومه باشد. در کشور ما نیز بسیاری از افرادی که قصد چاپ کتاب را دارند، همواره یکی از این دو هدف را دنبال میکنند. معمولا دانشجویان و کسانی که با علم و دانش سر و کار دارند، جز کسانی هستند که میخواهند با چاپ کتاب،  رزومه علمی خود را تقویت کنند. همانطور که میدانید، چاپ کتاب میتواند به سه حالت انجام شود:

  • چاپ کتاب به صورت تالیف شده: نویسندگانی که کتاب تالیف میکنند، معمولا افراد با تجربه ای هستند که در زمینه خاصی از علم و دانش، به درجه بالایی از تخصص رسیده اند و میتوانند با استفاده از اطلاعات حاصل از مطالعه و پژوهش، کتابی را در زمینه خاصی از علم تالیف کنند. معمولا افرادی که فکر فروش کتاب هستند، کتاب های تالیفی خود را با کمک ناشر مطمئن چاپ و به بازار عرضه میکنند.

  • چاپ کتاب، با استفاده از ترجمه منابع خارجی: یکی از بهترین و با ارزشترین راه های چاپ کتاب و دریافت امتیاز پژوهشی، بررسی کتاب های جدید النشر خارجی و ترجمه و چاپ آنهاست. هدف این مترجمان کتاب ها هم میتواند دریافت امتیازات پژوهشی و هم فروش کتاب باشد.  

  • چاپ کتاب با استفاده از پایان نامه یا رساله دکتری: معمولا تبدیل پایان نامه به کتاب، تنها با هدف تقویت رزومه و دریافت امتیازات پژوهشی انجام میشود و مخاطب آن بیشتر دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی یا متقاضیان شرکت در آزمون مصاحبه دکتری هستند.

با صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا شویم

  • در ابتدا باید فایل پایان نامه، به فایل یک کتاب که قابلیت چاپ دارد تبدیل شود. برای این کار سعی میکنیم تمام کلمات و مواردی که کتاب را شبیه یک پایان نامه کرده است، حذف کنیم. در همین راستا برای شروع، عنوان کتاب را تغییر میدهیم. آرم دانشگاه و نام اساتید راهنما بهتر است حذف شوند. چکیده میتواند تبدیل به مقدمه شود، همچنین تمام کلماتی که به "پایان نامه" اشاره میکنند حذف و با کلمه "کتاب" جایگزین شوند. میتوانید برخی جداول، سرفصل ها یا بخش های کلی کتاب را کم و زیاد کنید، این کار کاملا سلیقه ای است.

  • پس از اینکه فایل کتاب آماده شد، زمان صفحه آرایی است. با توجه به این که این کتاب، یک کتاب علمی است، بهتر است در قطع وزیری صفحه آرایی شود.

  • در مرحله بعد باید برای کتاب شابک تهیه شود. این مجوز از خانه کتاب دریافت میشود. معمولا 1 روزه صادر میشود.

  • در مرحله بعدی باید برای کتاب جلد طراحی شود. جلد کتاب باید با توجه به موضوع کتاب طراحی شود. 

  • در ادامه باید برای کتاب، از کتابخانه ملی مجوز فیپا تهیه شود. دریافت فیپا میتواند 2 الی 4 هفته بطول بکشد.

  • سپس از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوز ارشاد تهیه شده و کتاب ها آماده چاپ میشود. مجوز ارشاد معمولا 1 الی 3 ماه ممکن است بطول بانجامد.

  • در ادامه کتاب ها در تیراژ دلخواه چاپ شده و چند نمونه از آن برای دریافت اعلام وصول در اختیار وزارت ارشاد قرار داده میشود. پس از دریافت اعلام وصول، پروسه چاپ کتاب از پایان نامه به پایان میرشد.

امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه در مصاحبه دکتری

آزمون مصاحبه دکتری، یکی از سخترین آزمون هایی است که داوطلبان آن میبایست برای موفقیت در آن حتما رزومه پژوهشی قوی داشته باشند. از این رو یکی از بهترین راه های تقویت رزومه پژوهشی، چاپ کتاب است. در همین راستا، چاپ کتاب به صورت تالیفی، ترجمه شده از منابع جدید النشر خارجی یا استخراج شده از پایان نامه، 4 امتیاز پژوهشی را برای نویسنده آن بهمراه دارد.

تصویر
 

صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، استخراج مقاله و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه توانسته است با استفاده از کارشناسان مجرب و محققان متخصص در امر تبدیل پایان نامه به کتاب، خدمات ویژه ای را به دانشجویان عزیز ارائه دهد. در همین راستا، شما میتوانید تنها با ارسال پایان نامه خود به این موسسه، به ما این اجازه را بدهید تا صفر تا صد تبدیل پایان نامه به کتاب شما را با کیفیت ایده آل انجام و در سریعترین زمان مجوزات لازم را جهت چاپ کتاب شما در تیراژ دلخواه دریافت کنیم و آنها را به آدرس مورد نظر شما ارسال نماید.

تصویر
 

سایر خدمات موسسه آذرگان

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


 

تصویر
 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش