چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم؟

انتشار 20 تیر 1397
مطالعه 3 دقیقه

همانطور که می دانید یکی از بخش هایی که می تواند امتیازات پژوهشی را برای داوطلبین آزمون مصاحبه دکتری داشته باشد، اچاپ مقاله در کنفرانس است. در این بخش یاد می گیریم چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم

چگونه مقاله کنفرانسی بنویسیم؟

یکی از راه های تبادل و انتقال افکار در موضوعات مختلف علمی ، شرکت در کفرانس ها و همایش های داخلی و بین المللی است. در این کنفرانس ها ، شرکت کنندگان می توانند با ارائه نوشته ها و مقالات علمی خود ، سایر محققان را از یافته های جدید خود آگاه کنند. تمام صحبتها و نظرات در کنار مقالات ارائه شده مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند و در پایان نوشته هایی که دارای بار علمی بالاتری هستند برای چاپ در نشریات معتبر انتخاب می شوند.

نگارش مقاله کنفرانسی

در ابتدا باید بدانیم مقالاتی که برای کنفرانس ها و همایش ها نوشته می شوند ، نسبت به مقالات ژورنالی از ضریب اهمیت کمتری برخوردارند اما می توانند تاثیرات بسیار مثبتی روی رزومه تحصیلی هر فرهیخته ایجاد کنند. 

باید بدانید با اینکه پروسه داوری مقالات همایشی و کنفرانسی نسبت به مقالات علمی ترویجی و علمی پژوهشی راحتر است ، اما بدون داشتن محتوای قوی و محکم ، ممکن است به توفیق چندانی در آن دست نیابید. مقالات کنفرانسی معمولا به سه بخش خلاصه ، کوتاه شده و بصورت کامل تقسیم شده و قابل ارسال به همایش هاست. مقالاتی که به صورت خلاصه شده به همایش ها ارسال می شوند تنها خلاصه ای از مقالات اصلی هستند و در مجموع بین 2 تا 5 صفحه را شامل می شوند. معمولا پس از اینکه مقاله  ، پذیرش را از یک کنفرانس گرفت  ، پس از 1 الی 2 ماه ، چکیده آن را در یک کتابچه چاپ و از طریق پست به نویسنده ارسال می کنند. معمولا مقالات علمی پژوهشی روی نوآوری موضوع و نتایج  تحقیق تاکید دارند ، بخشی که معمولا روی مقالات کنفرانسی کمتر مورد توجه قرار می گیرد. 

انواع کنفرانس ها

کنفرانس های علمی معمولا در دو بخش منطقه ای ( داخلی ) و بین المللی ( خارجی ) برگزار می شوند. معمولا زمان هر کنفرانس 2 الی 4 روز به طول می انجامد و به صورت دوره ای هر 15 ماه الی 4 سال تکرار می شوند.

کنفرانس داخلی و امتیازات پژوهشی آن

این کنفرانس ها معمولا داخلی هستند و در سطح ملی برگزار میشوند. کسانی که در این کنفرانس ها دارای مقالات چاپ شده هستند ، می توانند برای هر مقاله تا 1 امتیاز و در مجموع 4 امتیاز پژوهشی را در آزمون مصاحبه دکتری دریافت کنند.

کنفرانس خارجی و امتیازات پژوهشی آن

این کنفرانس ها در سطح بین المللی برگزار می شوند و زبان رسمی در آنها ، انگلیسی است. موضوع مقالات ارائه شده نباید به منطقه یا بخش خاصی متعلق باشد و مسائل و مشکلات عمومی را به بحث بگذارد. کسانیکه مقالات خود را در این همایش ها به چاپ می رسانند ، می توانند در هر مقاله 2 و در مجموع 4 امتیاز پژوهشی را در آزمون مصاحبه دکتری دریافت نمایند.

مزیت های چاپ مقاله در کنفرانس ها

  1. آشنایی با اساتید و دانشمندان مطرح در سطح ملی و جهانی

  2. شناختن شخصیت های ممتاز علمی در سطح ملی و جهانی

  3. دریافت جوایز و تندیس های ارزنده و کتابچه برای مقالات برتر

  4. چاپ مقالات برتر در نشریات معتبر

  5. چاپ تضمینی مقالات در کنفرانس ها

موسسه آذرگان توانسته است در طول چندین سال تلاش و کار بی وقفه ، با ارائه خدمات مختلف پژوهشی ، رضایت بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان عزیز را به خود جلب کند و هم اکنون جز سه برند معتبر ارائه دهنده خدمات پژوهشی در سطح ملی باشد. 

یکی از خدمات این مجموعه که مورد توجه بسیاری از فرهیختگان عزیز قرار گرفته است ، چاپ تضمینی مقالات در کنفرانس های بین المللی است. شما می توانید در این مجموعه به صورت تخصصی خدمات چاپ کتاب ، چاپ مقاله ، ترجمه فوق تخصصی و چاپ مقالات در کنفرانس های داخلی و خارجی را از ما دریافت کنید.

درخواست خود را در این بخش ثبت سفارش کنید.

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش