هزینه پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI

انتشار 21 مهر 1399
مطالعه 3 دقیقه

فرایند پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر بسیار پیچیده و دارای جزئیات فراوانی است. میخواهیم در این مطلب در مورد هزینه پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI صحبت کنیم.

هزینه پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI

دانشجویان، محققان و اساتید کشور برای اینکه بتوانند رزومه خود را بهبود ببخشند و به اهداف تحصیلی و کاری خود برسند، نیاز دارند تا در مجلات معتبر ISI مقاله چاپ کنند. مجلات ISI بدلیل داشتن اعتبار بالای علمی، مقبولیت بین المللی و همچنین امتیاز بالای پژوهشی، گزینه اول تمام افراد برای چاپ مقالات علمی هستند، اما باید به این نکته آگاه باشیم که پذیرش و چاپ مقاله در این مجلات به هیچ عنوان آسان نیست و پروسه طولانی دارد.

پروسه پذیرش و چاپ مقاله ISI

 • در ابتدا باید مقاله داشته باشید. برای اینکار یا باید مقاله ای نگارش کنید و یا اینکه از پایان نامه خود استخراج کنید.

 • در مرحله بعدی لازم است مقاله را ترجمه گردد. چون مقالات دارای موضوعات علمی هستند، بهتر است برای ترجمه مقالات از مترجم متخصص در موضوع مقاله استفاده شود تا کلمات تخصصی هم درست ترجمه شوند تا مجله ایراد "نامفهوم بودن جملات مقاله" را نگیرد.

 • بعد از ترجمه باید با توجه به اسکوپ مقاله، مجله انتخاب شود. مجلات iSI مجلات تخصصی هستند و برای اینکه مقاله به مرحله داوری برسد، نیاز است که مقاله هم موضوع و هم اسکوپ مجله باشد.

 • پس از انتخاب مجله، مقاله آماده فرمت بندی است و باید طبق قواعد مجله فرمت بندی شود. میتوان از بخش راهنمای نویسندگان این مورد را دانلود نمود.

 • پس از فرمت بندی میتوانید با استفاده از سیستم سابمیت مجله و یا به صورت مستقیم، مقاله را به ادیتور مجله ارسال نمائید.

 • در نهایت مقاله به دست ادیتور میرسد و در صورت داشتن استاندارد لازم، در اختیار چند داور قرار داده میشود تا مقاله را بررسی و رای به پذیرش یا ریجکت مقاله دهند و مقالاتی که پذیرش میشوند، برای نویسندگان نامه پذیرش ارسال شده و در پروسه چاپ قرار میگیرند و فرایند چاپ مقاله به پایان میرسد.

تصویر
 

هزینه پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI

مجلات برای اینکه بتوانند هزینه های خود را تامین کنند، به دو صورت به تامین مالی میپردازند. یا هزینه پذیرش و چاپ را از نویسندگان مقالات دریافت میکنند و مقاله را به صورت رایگان در سایت خود قرار میدهند و علاقه مندان میتوانند به راحتی مقالات را دانلود کنند که به این مجلات مجلات پولی میگویند و یا مجلات هزینه پذیرش و چاپ مقاله را از نویسندگان مقالات دریافت نمیکنند و مقالات پذیرش شده بصورت پولی در سایت مجله قرار پیدا کرده و علاقه مندان بابت دانلود مقاله به مجله هزینه پرداخت میکنند. به این مجلات، مجلات رایگان گفته میشود.

تصویر
 

آیا پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI تضمینی است؟

اگر تضمین پذیرش و چاپ مقاله به مفهوم آن است که میتوان هر مقاله ای با هر کیفیتی، در مجلات ISI پذیرش گرفت، این نمیتواند امکان پذیرش باشد. مجلات علمی، روزنامه نیستند که هر چیزی را چاپ کنند و هر مقاله ای باید استاندارد های لازمه را داشته باشد. در چاپ مقاله، میتواند درصد پذیرش را بالا برد اما نمیتوان هر مقاله ای با هر کیفیتی چاپ کرد.

چطور درصد پذیرش و چاپ مقالات ISI را بالا ببریم؟

 • مقالاتی که برای مجلات ISI ارسال میشوند، باید حتما خصوصیات زیر راداشته باشند  تا در صد پذیرش بالا برود.

 • موضوع مقاله باید بروز باشد

 • ترجمه مقاله باید تخصصی باشد

 • مقاله و مجله هم اسکوپ باشند

 • منابع بکار رفته باید بروز و به مقالات و کتاب های 3 سال اخیر ارجاع داده شده باشد.

 • حتما باید دقت شود، مجله ای که انتخاب کرده ایم قبلا مقالات ایرانی را چاپ کرده باشد، چون برخی مجلات کلا مقالات ایرانی را بخاطر تحریم های ظالمانه، بررسی نمیکنند.

 • از کمک موسسات پژوهشی بهره ببریم، چون این موسسات با استفاده از روابطی که با ادیتور مجلات علمی  دارند میتوانند با رایزنی درصد پذیرش مقالات را بالاتر ببرند.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 

 

 

 

 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش