فرمت مقاله نویسی ISI

انتشار 24 اسفند 1396
مطالعه 2 دقیقه

قبل از اینکه مقاله ای را برای ژورنالی ارسال نمایید ، باید بدانید هر مجله ای یک سبک خاص در نوع نوشتن دارد و باید قبل از ارسال مقاله را به فرمت مجله ای که میخواهیم ، در آوریم.در غیر این صورت اد

فرمت مقاله نویسی ISI

با اینکه هر ژورنالی فرمت بندی خاص خود را دارد ، اما ساختار آنها تقریبا یکسان است.در این بخش فرمت مقاله نویسی ISI را به شما نشان میدهیم.

ساختار کلی مقاله ی ISI از موارد زیر تشکیل میشوند:

موضوع اصلی مقاله یا همان عنوان

نام نویسنده/نویسندگان

چکیده

کلمات کلیدی

متن اصلی

شروع مقاله یا مقدمه مقاله

روش های بکار رفته در مقاله

نتایج بدست آمده از تحقیق

بحث و گفتگو به صورت دادن راهکار

نتیجه گیری کلی

قدردانی از عزیزان و کسانیکه کمک کرده اند

منابع استفاده شده

موارد تکمیلی

در این بخش به توضیح تک تک موارد بالا میپردازیم:

عنوان:

عنوان مقاله اولین کلمه ای است که نشانگر موضوع مقاله ی شماست.انتخاب این کلمه بسیار مهم است و تطابق عنوان با موضوع مقاله پرستیژ کار را بالا میبرد.داوران حتما به این موضوع دقت خاصی میکنند. عنوان باید دو یا سه کلمه باشد و از نوشتن جمله خودداری شود.عنوان را طوری انتخاب کنید که در برگیرنده کلی موضوع مقاله باشد و خواننده را جلب کند.باید کلمات ساده باشند نه کلمات پیچیده تخصصی یا اصطلاحات فنی.

نام نویسنده یا نویسندگان:

نام کامل خود را با توجه به سبک نوشتاری مقاله بنویسید رای صحولت جستجو و ایندکس گذاری از اختصارات استفاده کنید.

چکیده:

چکیده همان خلاصه ی کلی مقاله در قالب حدودا 400 کلمه است که بصورت مختصر موضوع تحقیق و روش های بکار رفته را شرح میدهد.این بخش نیز مهم است و نوعی تبلیغات برای مقاله ی شماست.تمام خوانندگان این بخش را میخوانند و جذاب بودن آن باعث میشود که خواننده برای ادامه ی کار ترغیب شود.

کلمات کلیدی:

کلمات کلیدی 3 الی 6 کلمه اصلی مربوط به موضوع هستند که برای ایندکس گذاری بکار میروند.کلمات کلیدی نباید واژگان با دایره ی معنایی وسیع باشند.باید کلماتی باشند که اشاره مستقیم به وضوع اصلی مقاله داشته باشد و مقاله را هدفمند جلوه دهد.

مقدمه:

شروع هر چیزی بسیار مهم است.شروع خوب نوشته یک پوان مثبت برای هر نویسنده است و نشانگر توانایی او در نگارش کل مقاله خواهد بود.پرسیدن سوالات چالشی میتواند بسیار مناسب باشد.

مواد و روش ها:

این بخش از مقاله نویسی به روش تحقیق می پردازد. بخش فوق اطلاعات جامع را در بر می گیرد، به طوری که خواننده آگاه می تواند آزمایش را بازنویسی کند. با استفاده از ذکر منابع، روشهای بکار رفته قبل را ذکر کنید. نیازی به نوشتن جزئیات روش نیست. ارائه خلاصه ای وسیع از روشها کافی است. تمامی روشهای بکار رفته در مقاله بایستی مستند باشند.

نتایج:

این بخش نشان دهنده ی نتایج کلیدی مقاله است وبه جداول و شکل ها اشاره میکند.در این بخش تحلیلات آماری بصورت خلاصه برای خواننده ارائه میشود.

بحث و گفتگو:

این بخش به توضیح و تفسیر نتایج کلی مقاله میپردازد و با دادن پیشنهادات و راه کار ها ، جذابیت نوشته را افزایش میدهد.این مرحله یکی از مهمترین بخشهای مقاله است.

نتیجه گیری:

این بخش از دید داوران بسیار مهم است و در واقع نشان می دهد چقر شما موفق شدید یک موضوع را موشکافی و مطالعه کنید.در مقاله ی ISI تکرار چکیده جایزنیست.

قدردانی:

این بخش به تشکر و قدردانی از کسانیکه در این راه شما را یاری کردند ، اختصاص داده میشود.

منابع:

در نوشتن منابع ، باید تمام کلمات ، جملات و بخش هایی که بطور مستقیم از آن ها استفاده کرده اید تا مقاله را جمع بندی کنید ، باید ذکر شود.

 

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه پذیرش و چاپ مقاله

تصویر

برای ثبت سفارش لطفا کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش