چاپ کتاب ارزان قیمت در کمترین زمان[فوری]

انتشار 18 تیر 1401
مطالعه 18 دقیقه

هر جوینده‌ی علم و یا علاقمند به مطالعه برای یافتن پاسخ سوالات خود و آگاهی از بروز ترین نتایج علمی و ادبی پیوسته به دنبال تهیه و مطالعه بروز ترین کتاب های چاپ شده در جهان می باشد. در نتیجه پروسه چاپ کتاب سهم به سزایی در انتقال دانش و علم به جهانیان دارد. از این رو باید به دنبال راهی باشیم تا این پروسه را در سریع ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به انجام برسانیم. باید توجه شود که کاهش بازه زمانی و هزینه نباید هیچ لطمه ای به کیفیت کار وارد کند. در این مقاله سعی داریم شما را با مراحل چاپ کتاب و هزینه های آن آشنا سازیم تا بتوانید کتاب های خود را به بهترین شکل به چاپ برسانید و یا اگر نیاز به راهنمایی و کمک متخصصی در این زمینه داشتید بتوانید بهترین انتخاب و گزینه را داشته باشید.

چاپ کتاب و اهمیت آن

قدمت چاپ در جهان به اواخر قرون وسطی می رسد. نویسندگان و تاریخ نویسان منشاء پیدایش و بکارگیری چاپ را کشور چین معرفی می کنند و اعتقاد دارند این صنعت از سرزمین چین به اروپای غربی رسیده است. نحوه ابداع و اختراع صنعت چاپ کاملا مشخص نیست با این که اروپایی ها آن را از آن خود می پندارند اما با توجه به شواهد موجود مبدا پیدایش صنعت چاپ کشور چین می باشد. ورود صنعت چاپ به ایران مربوط به حدود صد سال پیش است که یک نقطه عطف در تاریخ ایران محسوب می شود.

همانطور که می دانید، نویسندگان، برای اینکه بتوانند نوشته‌های خود را در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبین خود قرار دهند، زمان و انرژی زیادی را صرف مطالعه و پژوهش می کنند، چرا‌که بخوبی می دانند، کتاب چاپی چه مزایا و فوایدی برای آنها دارد. چاپ کتاب از دیرباز، بهترین عامل انتقال داده‌ها و یافته‌های جدید ادبی، علمی، فرهنگی و هنری بوده و در طی سال‌های اخیر؛ حتی با پیشرفت علم و بوجود آمدن نسخه‌های الکترونیکی و سایت‌های علمی و خبری، هنوز هم مورد توجه کثیری از مردم قرار دارد. در این میان، با توجه به امتیازات پژوهشی چاپ فوری کتاب، دانشجویان جزء کسانی هستند که تلاش زیادی می کنند تا بتوانند از طریق تالیف، ترجمه و یا تبدیل پایان نامه به کتاب ، کتاب‌های خود را به صورت فوری و ارزان به چاپ برسانند. نکته‌ای که وجود دارد این است که برای دانشجویان، زمان، کیفیت چاپ و قیمت ارزان چاپ کتاب بسیار حائز اهمیت است؛ از این رو می‌خواهیم در این مطلب در مورد پروسه چاپ کتاب ارزان قیمت و فوری صحبت کنیم.

عوامل موثر در هزینه چاپ کتاب[فوری و ارزان]

عوامل بسیاری در هزینه چاپ کتاب تاثیرگذار هستند، مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه چاپ فوری کتاب را به ترتیب میزان تاثیرگذاری آنها در این قسمت بررسی می نماییم . همچنین راهکارهایی را هم برای هر یک از این عوامل بیان خواهیم کرد تا هزینه چاپ فوری کتاب را به حداقل برسانیم.

عوامل و فاکتور های تاثیرگذار در کاهش هزینه چاپ فوری کتاب عبارت‌اند از :

تیراژ (تعداد جلد کتابی که قرار است چاپ شود)

تعداد صفحات

جنس کاغذ

قطع (سایز صفحات و جلد کتاب)

نوع چاپ (افست/دیجیتال)

چاپ رنگی / سیاه سفید

نوع جلد

هزینه چاپ کتاب

تیراژ کتاب

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه چاپ فوری کتاب، تیراژ و یا تعداد جلد مد نظر برای چاپ کتاب می باشد. هرچقدر تیراژ کتاب بالاتر رود هزینه چاپ نیز بیشتر می شود. پس یکی از فاکتورهای موثر در کاهش هزینه چاپ فوری کتاب کاهش تیراژ کتاب است.

یکی از مهم ترین مشکلات نویسندگان در بخش فروش کتاب است. معمولا نویسندگانی که تصمیم به فروش کتاب خود دارند در اولین اقدام برای چاپ کتاب سفارش تیراژ بالا مثلا می دهندبه طور مثال 1000 یا بیشتر ؛ ولی متاسفانه بعضا با عدم استقبال برای خرید از جانب خوانندگان مواجه می شود که باعث می شود نه تنها سودی از چاپ کتاب نداشته باشند بلکه تمامی هزینه هایی که برای چاپ کتاب های خود انجام داده اند نیز جبران نشود.پیشنهاد ما برای این دسته از نویسندگان و یا مترجمان که هدف آنها از چاپ کتاب فروش آن می باشد؛ این است که ابتدا در سفارش اول و یا چاپ اول برای تعداد تیراژ پایین اقدام کنند، مثلا برای 500 و یا 200 جلد اقدام کنند و میزان علاقه مندی خوانندگان و موفقیت در فروش را بسنجند، اگر فروش این تعداد جلد موفق بود می توانند در چاپ دوم تیراژ بالاتری را سفارش دهند. در این حالت هم هزینه چاپ کتاب خیلی کاهش میابد و هم دچار ضرر و زیان مالی نمی شوید.

برخی از نویسندگان مانند دانشجویان و اساتید که هدف آنها از چاپ کتاب فقط تقویت رزومه علمی و ارتقاء آن هست، به این دسته از متقاضیان چاپ کتاب که ممکن است کتاب های تالیفی خود را بخواهند به چاپ برسانند و یا پایان نامه را به کتاب تبدیل کردند و یا کتاب های جدید تخصصی را ترجمه نمودند، پیشنهاد می کنیم که کتاب های خود را در تعداد جلد پایین مانند 10 یا 50 جلد به چاپ برسانند، زیرا برای دریافت امتیاز پژوهشی این تعداد جلد هم کافی است و نیازی به صرف هزینه بالا برای چاپ کتاب در تیراژ بالا نیست.

تیراژ کتاب

تعداد صفحات

فاکتور بعدی موثر در هزینه چاپ فوری کتاب تعداد صفحات کتاب است. هرچقدر تعداد صفحات کتاب بیشتر باشد هزینه چاپ کتاب به صورت فوری نیز بیشتر می شود. دلیل این افزایش هزینه به دلیل افزایش هزینه چند مرحله چاپ کتاب که متاثر از افزایش تعداد صفحات هستند، می باشد. این مراحل عبارت‌اند از : ویراستاری، صفحه‌آرایی، هزینه کاغذ، هزنیه چاپ، هزینه صحافی. هرچقدر تعداد صفحات کتاب بیشتر باشد به‌طبع هزینه ویراستاری و صفحه‌آرایی آن که برحسب تعداد کلمات هست، نیز افزایش می یابند و همچنین با افزایش تعداد صفحات کتاب تعداد کاغذ استفاده شده نیز بیشتر می شود که با توجه به نوع و جنس کاغذ باعث افزایش هزینه می شود. علاوه بر این موارد افزایش تعداد صفحات باعث افزایش هزینه چاپ و صحافی نیز می شود.

تعداد صفحات

جنس کاغذ

فاکتور بعدی که در هزینه چاپ فوری کتاب تاثیرگذار است، جنس کاغذ استفاده شده در کتاب است. همان طور که در فاکتور قبلی اعلام شد، هرچقدر تعداد صفحات کتاب بیشتر باشد هزینه چاپ کتاب نیز بیشتر می شود.که یکی از دلایل افزایش هزینه آن،هزینه کاغذ و یا جنس کاغذ بیان شد.مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت کاغذ، جنس کاغذ است. چاپخانه ها کاغذ ها را با واحدهای وزنی تهیه می کنند و قیمت آن برحسب وزن می باشد ولی زمان چاپ هزینه را از نویسنده برحسب تعداد صفحات دریافت می کنند. پس دو فاکتور تعداد صفحات و جنس کاغذ را می توان در کنار هم و تاثیرگذار بر روی هم و بر عامل کلی هزینه چاپ کتاب دانست.

تنوع نوع و یا جنس کاغذ در بازار زیاد است ولی توصیه می شود که از نوع کاغذ مرسوم در بازار برای چاپ کتاب استفاده شود.کاغذ مروسم در بازار برای چاپ کتاب کاغذ تحریر سفید می باشد.

کاغذ

کاغذ تحریر سفید

کاغذ تحریر سفید به صورت 70 یا 80 گرمی وارد بازار می‌شود و به لحاظ سایز نیز با سایزهای A3، A4، A5 و … می‌باشد. برای تولید این کاغذها عمدتاً می‌بایست درخت قطع شود و بازتاب نور نیز در این کاغذها بالاست که موجب اذیت چشم هم می‌شود.

قطع کتاب

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه چاپ کتاب به صورت فوری و ارزان قیمت، قطع کتاب و یا سایز کتاب است. مناسب ترین قطع ها برای چاپ فوری کتاب با توجه به نوع موضوع و محتوا، سایز ها و یا قطع های رحلی بزرگ، رحلی کوچک، وزیری، رقعی، خشتی، جیبی و پالتویی می باشند. هریک از این قطع های کتاب ابعاد و اندازه و برش های خاص خود را دارد که همین موارد تاثیر بالایی در هزینه چاپ کتاب به صورت فوری دارند.

قطع

نوع چاپ

بعد از آماده شدن فایل کتاب نوبت به انتخاب نوع چاپ و چاپ و صحافی آن می شود.برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای 1000 جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر 1000 نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • چاپ افست : چاپ افست که به آن لیتوگرافی نیز گفته می‌شود، برای چاپ انبوه استفاده می‌شود.این روش باصرفه‌ترین روش چاپی برای چاپ مقادیر انبوهی از صفحات می‌باشد. چاپ افست رایج‌ترین روش برای چاپ روزنامه، کتاب، مجله، بروشور، چرم و … است.

  • چاپ دیجیتال: چاپ دیجیتال، تازه‌ترین روش برای تبدیل تصاویر دیجیتال و باکیفیت به محصولات چاپی است. معمولاً از این سیستم، برای تیراژ‌های پایین استفاده می‌شود.

چاپ و صحافی کتاب

چاپ رنگی

یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه چاپ فوری کتاب، رنگ و یا چاپ رنگی می باشد. هزینه صفحات رنگی به طور مجزا محاسبه می شود. هر چقدر تعداد صفحاتی که باید به صورت رنگی چاپ شوند بیشتر باشد هزینه چاپ کتاب به صورت فوری نیز بیشتر می شود. البته ممکن است کلا کتاب به صورت رنگی چاپ شود و یا فقط برخی از صفحات به صورت رنگی چاپ شود. دستگاه های چاپ رنگی به دو صورت جوهر افشان و یا لیزری هستند که انتخاب دستگاه بستگی به تعداد چاپ و چاپخانه دارد. اگر تصاویر و نمودار های کتاب زیاد نیست و یا در حالت سیاه سفید هم قابل فقهم هستند، پیشنهاد می شود برای کاهش هزینه چاپ فوری کتاب، چاپ به صورت سیاه سفید را انتخاب بفرمایید.

چاپ رنگی

نوع جلد

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در هزینه چاپ کتاب فوری، نوع جلد هست. جلدهای مرسوم در بازار از جنس روغنی رنگی سلفن کشی شده می‌باشد. اگر نویسنده کتاب، نوع جلد سخت و یا گالینگو را انتخا نماید حتما هزینه آن بیشتر از جلد های معمولی و مرسوم خواهدبود.

همچنین طراحی جلد کتاب نیز عامل تاثیرگذاری در هزینه چاپ کتاب هست، زیرا با توجه به اهمیت طراحی جلد، که نمایانگر و معرف کتاب به خواننده و جذب خواننده برای تهیه و مطالعه کتاب می باشد، باید توسط طراحان حرفه ای انجام شود که حتما هزینه خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد می شود در انتخاب ناشر و موسسه چاپ کتاب دقت نمایید که موسسه و یا ناشر انتخابی شما طراحی جلد را به صورت رایگان و فوری در پروسه چاپ کتاب انجام دهد و نیازمند هزینه اضافی نباشد.

جلد کتاب

عوامل موثر در زمان چاپ کتاب[فوری]

عوامل و یا برخی از مراحل چاپ کتاب تاثیر زیادی در افزایش بازه زمانی چاپ کتاب دارند. برای درک بهتر بازه زمانی چاپ کتاب و همچنین انتخاب های درست برای کاهش بازه زمانی چاپ کتاب، برخی از این مراحل که در بازه زمانی چاپ کتاب تاثیرگذار هستند را در این قسمت بیان می کنیم. همچنین راهکارهایی را برای گذراندن سریع تر این مراحل و چاپ کتاب به صورت فوری را بیان خواهیم کرد.

عوامل و فاکتور های تاثیرگذار در کاهش بازه زمانی چاپ کتاب عبارت‌اند از :

آماده سازی محتوای کتاب

ویراستاری کتاب

صفحه‌آرایی کتاب

دریافت شابک (ISBN) کتاب

دریافت فیپا کتاب

دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

چاپ و صحافی

زمان چاپ کتاب

آماده سازی محتوای کتاب-فوری و رایگان

در این مرحله نویسنده محتوای کتاب خود را که ممکن است کتاب تالیفی باشد و یا کتاب ترجمه شده و یا کتابی که از پایان نامه مستخرج شده است را آماده می‌کند.نویسنده باید محتوای کتاب را به صورت تایپ شده در قالب فایل ورد ( word) به ناشر تحویل دهد. هرچقدر نویسنده این مرحله را با دقت طی کند همانقدر در زمان چاپ کتاب صرفه جویی می شود. اگر متن نهایی بدون هیچ ایراد املایی و نگارشی باشد کتاب فوری وارد پروسه می شود و دیگر نیازی به ویراستاری نخواهد بود.به همین دلیل پیشنهاد می شود کتاب های تالیفی و ترجمه شده خود را چندین بار مطالعه نمایید و درصورتی که قصد تبدیل پایان نامه به کتاب را دارید حتما از موسسات معتبر در این خصوص کمک بگیرید تا به صورت فوری متن و محتوای پایان نامه به کتاب تبدیل شود و به طور کامل بازخوانی شود که نیازی به ویراستاری نباشد و در زمان صرفه جویی شود.

آماده سازی محتوای کتاب

ویراستاری فوری کتاب

در این مرحله کارهایی مانند بررسی غلط‌های املایی و نگارشی، تایپ، رعایت علائم نگارشی و پاورقی ها و در کل ویراستاری کتاب انجام می‌شود. این مرحله باید توسط یک شخص متخصصی که سابقه طولانی مدت در کار ویراستاری دارد انجام شود. توصیه می کنیم که برای انجام این مرحله حتما از ویراستاران و موسساتی که خدمات ویراستاری تخصصی فوری را انجام می دهند کمک بگیرید. تا در سریع ترین زمان انجام شود. زیرا اگر آشنایی کامل به نرم افزارهای ویراستاری و برنامه Word نداشته باشید این مرحله برای شما خیلی زمان بر خواهد بود که به‌طبع بازه زمانی چاپ کتاب را هم تحت تاثیر قرارخواهد داد.

ویراستاری کتاب

صفحه‌آرایی فوری کتاب

همانطور که در بخش عوامل تاثیرگذار در هزینه چاپ کتاب، در عامل تعداد صفحات به صفحه آرایی اشاره کردیم که اگر تعداد صفحات بیشتر باشد هزینه صفحه آرایی بیشتر خواهد بود. در بخش بازه زمانی نیز به همین صورت است با افزایش تعداد صفحات بازه زمانی صفحه آرایی کتاب نیز افزایش می‌یابد. صفحه‌آرایی در واقع زیبا سازی ظاهری کتاب است. در این کار، هنر صفحه آرا در این است که فونت، اندازه درست کلمات، فاصله حاشیه‌ها، طراحی گرافیکی و رنگ و عکس مناسب را جاگذاری کند و به مجموعه‌ی کتاب نظم و زیبایی خاصی ببخشد. صفحه آرایی باید بر طبق یکی از قطع‌های استاندارد چاپ در کشور انجام شود. باید توجه شود که در انتخاب قطع کتاب، موضوع کتاب و تعداد صفحات آن نقش مهمی دارند. اگر به نکات و جزیات صفحه آرایی آشنایی کامل را نداشته باشید این پروسه برای شما بسیار زمانبر خواهد بود که حتما موجب افزایش بازه زمانی چاپ کتاب هم خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود از متخصصین حرفه ای صفحه آرایی کمک بگیرید، تا فایل کتاب فوری صفحه آرایی شود.

دریافت شابک (ISBN) کتاب-فوری و رایگان

از عوامل تاثیرگذار در زمان چاپ کتاب دریافت مجوزات کتاب از جمله شابک می باشد. شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد 10 الی 13 رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد. به این صورت که ناشر شابک‌هایی که از خانه کتاب دریافت کرده است را به یک کتاب نسبت می‌دهد و سپس فرم مربوطه را پر کرده و به خانه کتاب ارسال می‌کند. برای دریافت فوری شابک حتما باید از موسسات معتبر چاپ کتاب مشاوره دریافت نمایید. در غیر این صورت اگر نویسنده بخواهد این مرحله را خود انجام دهد و یا ناشر تخصص کافی در این مرحله را نداشته باشد، شابک خیلی با تاخیر دریافت خواهد.

شابک کتاب

دریافت فیپا کتاب-فوری و رایگان

عامل بعدی تاثیرگذار در زمان چاپ کتاب مربوط به یکی دیگر از مجوزات چاپ کتاب یعنی فیپا می باشد.فیپا که مخفف فهرست نویسی پیش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. تحویل فیپا کمی زمان بر می‌باشد که موسساتی با همکاری ها و رایزنی هایی که دارند، می‌توانند در سریع ترین زمان ممکن مجوز فیپا را دریافت نمایند.

دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

عامل بعدی تاثیرگذار در زمان چاپ کتاب که باز هم مربوط به مجوزات چاپ کتاب می باشد، دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالبCD و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و طرح جلد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی 4 ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود.

چاپ و صحافی فوری

آخرین فاکتور تاثیرگذار در بازه زمانی چاپ کتاب، چاپ و صحافی کتاب می باشد. نهایی ترین مرحله چاپ کتاب، پرینت و یا چاپ کتاب و جلد آن و صحافی و سلفن کشی می باشد.

بعد از آماده شدن فایل کتاب و دریافت مجوزات و طراحی جلد نوبت به چاپ و صحافی کتاب می رسد. اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. سرعت این مرحله بسته به نوع چاپ و همچنین چاپخانه متفاوت است. در این خصوص حتما از موسسات معتبر کمک بگیرید تا کتاب ها در سریع ترین زمان چاپ و صحافی و سلفن کشی شده برای نویسنده ارسال شود.

پس می توان گفت یکی از مراحل تاثیرگذار برای چاپ فوری کتاب، مرحله چاپ و صحافی است که باید توسط ناشران موسسات به صورت کاملا فوری انجام شود.

چاپ و صحافی

روش ها و راهکارهایی برای چاپ ارزان و فوری کتاب

عواملی که در بازه زمانی و هزینه چاپ کتاب تاثیرگذار هستند را به طور دقیق خدمتتون اعلام کردیم. باتوجه به آنچه که بیان شد و جهت تسریع امور چاپ کتاب و همچنین کاهش هزینه های شما نویسندگان عزیز پیشنهاد می شود که حتما از موسسات فعال و متخصص در بخش چاپ کتاب کمک بگیرید تا کتاب های شما به طور کاملا تخصصی و فوری و با کمترین هزینه به چاپ برسد.


نکات مهم در سفارش چاپ کتاب ارزان

هزینه چاپ کتاب از جمله مسائل مهمی است که باید به آن توجه نمود. دقت به این امر که هدف شما چاپ چه نوع کتابی می باشد می‌تواند در هزینه نهایی چاپ کتاب تاثیرگذار باشد. 7 عامل تاثیرگذار در هزینه چاپ کتاب که بیان شد، نیازمند بررسی و توجه از طرف نویسنده کتاب می باشد. اگر شما به صورت شخصی بخواهید با چاپخانه و یا ناشری جهت چاپ کتاب همکاری داشته باشید متاسفانه هزینه برای شما خیلی بالا خواهد شد و 7 عامل اعلام شده را نمی توانید به درستی رعایت نمایید. به همین دلیل توصیه می شود که برای چاپ کتاب ارزان حتما از موسسات معتبر چاپ کتاب مشاوره دریافت نمایید تا تمام یمراحل چاپ کتاب شما را با کمترین هزینه انجام دهند.

نکات مهم در سفارش چاپ کتاب فوری

7 فاکتور و عامل اصلی تاثیرگذار در زمان چاپ کتاب که بیان شدند؛ از مراحل اصلی چاپ کتاب هستند که باید به صورت کاملا تخصصی انجام شوند. نقص و کوتاهی در هر مرحله موجب افزایش زمان در کل پروسه چاپ کتاب می شود. اگر در مرحله اول که آماده سازی کتاب هست، نویسنده در کتاب تالیفی از همان ابتدا نکات نگارشی و همچنین املایی را در نظرداشته باشد مسلماً مرحله بعدی ویراستاری خیلی سریع تر انجام خواهد شد. و یا در کتاب ترجمه شده اگر مترجم نکات نگارشی و املایی را رعایت کند، کتاب نیاز به ویراستاری نخواهد داشت. خوشبختانه موسسات معتبر چه در بخش چاپ کتاب و چه در بخش ترجمه، با کمک تیم حرفه ای خود، تمامی مراحل تخصصی ترجمه کتاب، تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب را به صورت کاملا تخصصی و در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهند. با بهره مندی از خدمات چاپ کتاب موسسات معتبر، می توانید کتاب های خود را در کمترین زمان به چاپ برسانید.

تضمین کیفیت چاپ کتاب فوری

برای فشرده سازی مراحل چاپ کتاب و همچنین رعایت عوامل موثر در کاهش هزینه چاپ کتاب، سپردن سفارش چاپ کتاب به تیم حرفه ای موسسات معتبر و قابل اعتماد راه حلی فوری و ارزان است. ولی نکته قابل توجه این است که درسته موسسات معتبر چاپ کتاب بازه زمانی و هزینه سفارش چاپ کتاب را به حداقل رساندند ولی نباید هیچ کاهش کیفیتی صورت گیرد و کیفیت سفارش چاپ کتاب را باید تضمین نمایند، تضمین صد در صدی کیفیت تمامی مراحل چاپ کتاب. از ابتدای ثبت سفارش تا دریافت کتاب های چاپ شده، در تمامی مراحل کیفیت، بازه زمانی و هزینه را تضمین نمایند. پس نکته قابل توجه در انتخاب موسسه معتبر چاپ کتاب توجه به تضمین کیفیت چاپ کتاب از جانب موسسه می باشد.

چاپ کتاب ارزان قیمت در کمترین زمان[چاپ فوری و ارزان]

چاپ کتاب تالیفی ، ترجمه و مستخرج از پایان نامه یکی از مراحل جدایی ناپذیر دوران تحصیل می باشد. سعی کردیم در این مقاله شما را با عوامل تاثیر گذار در هزینه و زمان چاپ کتاب آشنا سازیم. با توجه به آنچه که بیان شد برای صرفه جویی در زمان و هزینه بهترین راه اقدام برای چاپ کتاب توسط موسسات و متخصصین این امر می باشد. تا هم با حرفه و تخصص خود مراحل چاپ کتاب را در کمترین زمان به انجام برسانند و هم اینکه با تجربه چندین ساله خود و همکاری هایی که با انتشارات و سازمان ها و چاپخانه ها دارند، هزینه چاپ کتاب را بسیار ارزان به سرانجام برسانند. البته به این نکته باید توجه کرد که نباید به هر شخص و موسسه ای اعتماد کرد، زیرا ممکن است کاهش زمان و هزینه باعث افت کیفیت کار شود. حتما به این نکته توجه فرمایید که کار خود را به موسسه ای بسپارید که کیفیت کار را تضمین نماید. یکی از موسسات معتبر در امر چاپ کتاب که با تضمین 100درصدی کیفیت کار، کتاب های شما فرهیختگان عزیز را با ارزان ترین قیمت و در کمترین زمان به چاپ می رساند، موسسه آذرگان هست که می توانید با توجه به مراحل ثبت سفارش که در ادامه بیان شده است و یا راه های ارتباطی موسسه، سفارشات خود را به دست کارشناسان متخصص و حرفه ای آن بسپارید.

مراحل ثبت سفارش چاپ کتاب ارزان قیمت در کمترین زمان

مراحل ثبت سفارش چاپ کتاب در موسسه آذرگان به ترتیب مراحل زیر است.

ثبت سفارش

ثبت سفارش

بررسی فایل کتاب

بررسی و برآورد هزینه

تایید مشتری

تایید و انجام واریزی

تحویل سفارش

تحویل کتاب های چاپ شده

چرا موسسه آذرگان

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پوشش کامل زبان ها و تخصص ها

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

پشتیبانی از اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کیفیت و زمانبندی مطابق با نیاز شما

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

کنترل کیفیت نهایی توسط بازرس

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

صدور گواهی کیفیت و فاکتور رسمی

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

ارتباط مستقیم با مترجم, ویراستار و پشتیبان

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

گارانتی تا زمان پذیرش و چاپ و انتشار

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ارائه گزارش سرقت ادبی قبل و بعد از پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

ضمانت پایین ترین تشابه ممکن برای پارافریز

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

تایپ رایگان و ارائه فایل ترک چنج ویرایش کتاب

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

حفظ محرمانگی اسناد و فایل ها

موسسه آذرگان

خدمات چاپ تخصصی و حرفه ای کتاب در موسسه آذرگان

ما در موسسه آذرگان با همراهی تیم مجرب و حرفه ای در بخش های ویراستاری ، فرمت بندی ، گرافیک و متخصصین امر چاپ کتاب آماده ایم تا آنچه را در چندین سال تجربه چاپ کتاب بدست آوردیم به همراه دانش و ابزارآلات نوین در اختیار شما نویسندگان عزیز قرار دهیم. و آثار علمی و ادبی شما را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان به چاپ برسانیم.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

خیر، با کمترین تعداد چاپ (برای مثال 5 نسخه) هم میتوان امتیاز دریافت کرد.

معمولا پروسه چاپ کتاب به موضوع کتاب مرتبط است. موضوعات علمی معمولا 30 روز کاری و کتاب های شعر معمولا 45 روز کاری زمان لازم دارند.

در چاپ مجدد هزینه صفحه آرایی و طرح جلد و مجوزها برآورد و از هزینه اصلی کم میشود.(بین 100 الی 150 هزار تومان)

در حالت استاندارد بله لازم است از نویسنده یا ناشر اجازه نامه دریافت شود، اما بدلیل اینکه در کشور ما خیلی به قوانین کپی-رایت اهمیت داده نمیشود، معمولا بدون اجازه ترجمه و چاپ میشوند.

سوالات بیشتر
پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
به ترتیب
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
6 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام میخواستم ببینم هزینه چاپ یک داستان ۶۰ صفحه ای چقدر میشه
سلام وقت بخیر هزینه چاپ کتاب با توجه به تعداد صفحات کتاب، سایزکتاب، چاپ رنگی و یا سیاسفید و تعداد جلد است . لطفا این موارد را از طریق راه ارتباطی شماره زیر و یا ایمیل ارسال فرمایید تا براورد دقیق خدمتتان ارسال شود. 09914516340 azargan.pub@gmail.com باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
6 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام و احترام سپاس از حسن توجه شما
سلام میخواستم ببینم هزینه چاپ یک داستان ۶۰ صفحه ای چقدر میشه
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
9 ماه پیش
در پاسخ به:
سلام. کتاب داستان کوتاه هم چاپ میکنید
سلام وقت بخیر بله کتاب در هر زمینه ای را چاپ می کنیم. لطفا فایل ورد کتاب را از طریق ایمیل موسسه ارسال فرمایید تا براورد زمان و هزینه خدمتتان ارسال شود. azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
لیلا
9 ماه پیش
سلام. کتاب داستان کوتاه هم چاپ میکنید
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
9 ماه پیش
در پاسخ به:
کارتون عالی و فوق العاده بود ممنون
سپاس از حسن توجه شما
بازدیدکننده
نازگل
9 ماه پیش
کارتون عالی و فوق العاده بود ممنون
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
سلام هزینه چاپ کتاب ۲۵۰صفحه ای که قیمتش۱۱۰تومن هست چقدمیشه؟؟
سلام وقت بخیر هزینه چاپ کتاب با توجه به تعداد صفحات کتاب و تعداد جلد درخواستی است . لطفا فایل word کتاب و یا تعداد صفحات ، سایز کتاب، تعداد جلد درخواستی را از طریق ایمیل و یا پیام رسان های شماره زیر ارسال فرمایید تا برآورد چاپ خدمتتان ارسال شود. 09914516340 azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
Zz
1 سال پیش
سلام هزینه چاپ کتاب ۲۵۰صفحه ای که قیمتش۱۱۰تومن هست چقدمیشه؟؟
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
سلام. شما مجوزات کتاب هم میگرین یا فقط چاپ؟؟ شابک، فیپا، مجوز ارشاد. ممنون
سلام وقت بخیر در پروسه چاپ کتاب تمامی مجوزات مورد نیاز برای چاپ کتاب : شابک، فیپا، وزارت ارشاد، مجوز چاپ و اعلام وصول دریافت می شود . جهت دریافت شماره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید: 09914516340
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
ایا در امازون میتوانید کتاب چاپ کنید .؟
سلام وقت بخیر بعد از چاپ کتاب در انتشارات خارجی می توان برای فروش و یا ارائه در سایت آمازون اقدام کرد.
بازدیدکننده
شریفی
1 سال پیش
سلام. شما مجوزات کتاب هم میگرین یا فقط چاپ؟؟ شابک، فیپا، مجوز ارشاد. ممنون
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
اگر بخوام کتاب ترجمه و چاپ کنم هزینه چقدر میشه ؟ در مورد تبدیل پایان نامه به کتاب هم توضیح بدید؟
سلام وقت بخیر هزینه ترجمه کتاب بستگی به حجم کتاب و تخصص کتاب دارد. برای برآورد هزینه ترجمه کتاب لطفا فایل کتاب را از طریق ایمیل و یا پیام رسان ها ارسال فرمایید تا برآورددقیق رمان و هزینه ترجمه خدمتتان ارسال شود. همچنین در خصوص تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن دو مرحله وجود دارد : 1- تبدیل فرمت پایان نامه به فرمت کتاب که هزینه آن با توجه به تعداد کلمات پایان نامه و تعداد رفرنس های پایان نامه است. بعد از آماده شدن فایل کتاب نوبت دریافت مجوزات و چاپ کتاب است . 2- هزینه چاپ کتاب با توجه به تعداد صفحات کتاب و تعداد جلد درخواستی است. 09914516340 azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
هزینه چاپ کتاب رنگی کودک در 200 جلد چقدر می شود؟
سلام وقت بخیر هزینه چاپ کتاب به عوامل زیر بستگی دارد : سایزکتاب( وزیری، رقعی، خشتی، رحلی و...) رنگ کتاب( چاپ رنگی ، سیاه سفید) صفحه آرایی میزان تصاویر کتاب تعداد صفحات کتاب تعداد جلد درخواستی لطفا این موارد را و یا فایل ورد کتاب را از طریق ایمیل و یا پیام رسان های شماره زیر ارسال فرمایید تا براورد دقیق هزینه و زمان خدمتتان ارسال شود. 09914516340 azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
چگونه میتوان در خارج کتاب چاپ کرد مثلا در امازون ؟ هزینه چاب مجدد یک کتاب صد صفحه ای رقعی در تیراژ پنجاه جلد چقدر است؟
سلام وقت بخیر برای چاپ کتاب به صورت الکترونیکی و یا فیزیکی در خارج از کشور باید با انتشارات خارجی و یا رابطان آنها ارتباط برقرار کنید . انتشارات آذرگان کتاب های مورد تایید را در انتشارات خارجی به چاپ می رساند.از طریق تماس و ایمیل استعلام قیمت کتاب خود را دریافت کنید. برای چاپ مجدد هم اطلاعات کتاب را از طریق ایمیل و یا پیام رسان ها ارسال فرمایید تا برآورد دقیق هزینه خدمتتان ارسال شود . 09914516340 azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
شیرازی
1 سال پیش
چگونه میتوان در خارج کتاب چاپ کرد مثلا در امازون ؟ هزینه چاب مجدد یک کتاب صد صفحه ای رقعی در تیراژ پنجاه جلد چقدر است؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
1 سال پیش
ایا در امازون میتوانید کتاب چاپ کنید .؟
بازدیدکننده
محمدی
1 سال پیش
اگر بخوام کتاب ترجمه و چاپ کنم هزینه چقدر میشه ؟ در مورد تبدیل پایان نامه به کتاب هم توضیح بدید؟
بازدیدکننده
سحر
1 سال پیش
هزینه چاپ کتاب رنگی کودک در 200 جلد چقدر می شود؟
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
سلام اقای برای ترجمه و چاپ کتاب شعر برای خارج از کشور هم فعالیت دارید ؟
سلام وقت بخیر بله خدمات ترجمه تخصصی کتاب و شعر داریم. بعد از ترجمه کتاب ترجمه شده را هم در انتشارات داخلی و هم در انتشارات خارجی و آمازون می توانیم چاپ کنیم.
بازدیدکننده
laleh
1 سال پیش
سلام اقای برای ترجمه و چاپ کتاب شعر برای خارج از کشور هم فعالیت دارید ؟
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
عالی
سلام و احترام سپاس از حسن توجه شما
بازدیدکننده
زهرا اعتمادی
1 سال پیش
عالی
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
سلام. آیا در رشته ی دندانپزشکی هم چاپ کتاب فوری دارید و اینکه اگر نیاز به این باشه که کتاب را ما معرفی کنیم و شما ترجمه نمایید آیا امکانش هست که توسط مترجمین تحصصی هم ترجمه شود؟
سلام و عرض ادب بله در تمامی تخصص ها چاپ فوری کتاب داریم. همچنین در خصوص معرفی کتاب های جدید و ترجمه و چاپ آن نیز خدمات تخصصی داریم. اگر کتاب را انتخاب کرده باشید توسط مترجمین متخصص ترجمه آن انجام خواهد شد . لطفا فایل کتاب خود را از طریق ایمیل و یا واتساپ ارسال فرمایید: شماره موبایل : 09914516340 ایمیل موسسه : azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
صادقی
1 سال پیش
سلام. آیا در رشته ی دندانپزشکی هم چاپ کتاب فوری دارید و اینکه اگر نیاز به این باشه که کتاب را ما معرفی کنیم و شما ترجمه نمایید آیا امکانش هست که توسط مترجمین تحصصی هم ترجمه شود؟
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
ایا کتابی که چاپ کنیم بازار یا شبکه کتابخانها وموسسات توضیح دست کسی هست یا خودمان بایستی پخش کنیم
سلام و عرض ادب تعداد جلد کتابی که برای چاپ سفارش دهید. همان تعداد جلد را دریافت خواهید که جهت توزیع در کتابخانه ها و فروشگاه ها می توانید اقدام نمایید.
بازدیدکننده
علیرضاشهرکی
2 سال پیش
ایا کتابی که چاپ کنیم بازار یا شبکه کتابخانها وموسسات توضیح دست کسی هست یا خودمان بایستی پخش کنیم
بازدیدکننده
صدف
2 سال پیش
سلام از بابت خدمات دهی عالی تون ممنونم. سال 98 بهتون زحمت چاپ کتبم را داده بودم الان که در حال جستجو در نت بودم باززم سایتتونو دیدم هم زیباتر شده و هم خدماتتونو اضافه کردید. همینطوری دلم خواست ازتون تشکر کنم. مرسی بابت همه چیز.
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
2 سال پیش
در پاسخ به:
خیلی عالی بود
سپاس از توجه شما
بازدیدکننده
نازنین
2 سال پیش
خیلی عالی بود
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش