روش تبدیل پایان نامه به کتاب

انتشار 5 آبان 1399
مطالعه 4 دقیقه

یکی از بهترین راه های داشتن کتاب چاپ شده، تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن است. در این مطلب میخواهیم بدانیم چطور میتوان پایان نامه را به کتاب تبدیل کرد.

روش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای دانشجویانی که میخواهند برای خود رزومه قوی پژوهشی جمع آوری کنند، داشتن یک کتاب چاپ شده بسیار با اهمیت است. برای داشتن کتاب چاپ شده، سه راه دارید. یا باید کتابی را تالیف کنید، یا باید کتاب های خارجی چاپ شده را ترجمه و چاپ کنید و یا اینکه پایان نامه یا رساله خود را به کتاب تبدیل کنید. تالیف یا ترجمه کتاب کار راحتی نیست و هر دو نیاز به تخصص و البته صرف زمان زیاد دارد؛ اما برای کسانیکه نیاز به تقویت رزومه دارند و زمان برای آنها بسیار با اهمیت است، چاپ کتاب از پایان نامه بسیار مناسب خواهد بود. 

نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب

باید این را بدانیم که نمیتوان یک پایان نامه را بصورت مستقیم بچاپ رساند و اول باید تغییراتی در آن ایجاد کرد. بصورت ساده تر، تبدیل پایان نامه به کتاب به مفهوم خارج کردن یک پایان نامه یا رساله از قالب خود و تبدیل فرمت آن به کتاب است. در این کار تمام  کلمات "این پایان نامه" ، "این مطالعه"، "این رساله" و موارد مشابه حذف و این کلمات با کلمه "کتاب" جایگزین میگردد ، همچنین موارد اضافی مانند چکیده انگلیسی و جداول غیر ضروری حذف میگردد و مواردی مانند پیش گفتار و تقدیم ، به آن اضافه میگردد.

پروسه چاپ کتاب از پایان نامه

صفحه آرایی فایل کتاب: صفحه آرایی همان ظاهر داخلی کتاب است. هر کتابی با توجه به موضوعی که دارد باید در قطع مناسب خود صفحه آرایی شود. معمولا کتاب های علمی را در قطع وزیری یا رقعی صفحه آرایی میکنند.

دریافت شابک: مجوز شابک یا همان شمارهٔ استاندارد بین‌المللی کتاب (ISBN) است که به هر کتاب شماره هایی متشکل از 10 الی 13 رقم اختصاص میدهند. مجوز شابک را میتوان به صورت اینترنتی از خانه کتاب دریافت نمود.

دریافت فیپا: فیپا، تهیه اطلاعات کتاب شناختی برای شناسایی و بازیابی یک کتاب بر مبنای ضوابط و استاندارد های بین المللی قبل از انتشار آن کتاب است. بعد از دریافت شابک و تهیه نسخه نهایی کتاب، این مدارک به همراه فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی به کتابخانه ملی تحویل داده شده و بصورت میانگین 15 الی 25 روز کاری طول میکشد تا این مجوز از کتابخانه ملی دریافت شود.

طراحی جلد: این مرحله باید با تبادل نظر بین نویسنده و ناشر انجام گیرد. طرح جلد انتخابی باید با موضوع و هدف کلی کتاب هم خوانی داشته باشد. میتوان یک عکس برای روی جلد و یک عکس برای پشت جلد طراحی نمود و برای معرفی بهتر کتاب به مخاطب، چند سطر توضیح، در پشت جلد کتاب درج نمود.

دریافت مجوز ارشاد: باید نسخه نهایی و پرینت شده کتاب به همراه اطلاعات فیپا و همچنین پرینت طرح جلد نهایی به وزارت ارشاد تحویل داده شود. دریافت این مجوز بسته به موضوع کتاب، ممکن است 1 الی 2 ماه بطول انجامد. در صورت داشتن کلمات و عبارات نامتعارف، ممکن است از نویسنده درخواست اصلاح یا حذف برخی قسمت های کتاب شود و پس از اصلاح، باید دوباره اقدام به دریافت مجوز نمود.

چاپ کتاب: پس از تهیه زینک در لیتوگرافی  جهت چاپ، کتاب به چاپخانه ارسال میگردد.

صحافی کتاب: مرحله پایانی و آماده سازی کتاب می باشد که در آن پس از  عمل تا و ترتیب فرم های چاپ شده متن کتاب بوسیله چسب سرد ویا گرم به جلد وصل می شود (البته روش های متنوع ومتعددی در صحافی وجود دارد)
اعلام وصول: پس از چاپ کتاب باید ناشر چند نسخه از کتاب را برای دریافت اعلام وصول به وزارت ارشاد تحویل دهد. پس از دریافت اعلام وصول، پروسه چاپ کتاب به پایان خواهد رسید.

تصویر

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

تصویر
 

چاپ کتاب از پایان نامه در موسسه آذرگان

همانطور که مطالعه فرمودید، پروسه چاپ کتاب برای افرادی که آشنایی با این موضوع ندارند بسیار سخت و زمانبر خواهد بود، از این رو موسسه آذرگان با ارائه خدمات چاپ کتاب از پایان نامه میتواند این پروسه را به راحتی و در زمان کوتاه برای شما میسر سازد. برای انجام این کار کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه

چاپ کتاب از پایان نامه در مصاحبه دکتری 4 امتیاز دارد که میتواند در پروسه موفقیت داوطلبان ورود به مقطع دکتری، بسیار مفید باشد. 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش