تنظیم فرمت و سابمیت مقاله در مجلات آی اس آی

90 بازدید
0 دیدگاه
تنظیم فرمت و سابمیت مقاله در مجلات آی اس آی
یکی از مهمترین مراحل در چاپ مقالات علمی، نحوه فرمت بندی و سابمیت آن به نشریات علمی است. در این مطلب میخواهیم در مورد تنظیم فرمت و سابمیت مقاله در مجلات آی اس آی صحبت کنیم.
دوشنبه ، 13 دی 1400

دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه ها، برای اینکه بتوانند به تمام اهداف تحصیلی، پژوهشی و شغلی خود دست یابند، نیاز دارند تا مقالات علمی خود را در نشریات معتبر به چاپ برسانند. همچنین با انتشار مقالات علمی، داده ها و یافته های جدید علمی به اشتراک گذاشته شده و با استفاده مجدد از این داده ها، میتوان به گسترش علم کمک کرد. در ضمن نویسندگان مقالات میتوانند با نشر یافته های خود در نشریات علمی،طیف گسترده‌ای از حوزه‌ها مانند علوم طبیعی، بالینی، اجتماعی، مهندسی و پزشکی، برای خود اعتبار کسب نمایند و راه را برای موفقیت های بیشتر هموار نماید. کسانیکه تجربه کافی در زمینه نگارش و چاپ مقاله دارند بخوبی میدانند که چاپ مقاله به هیچ وجه آسان نیست. اما در این مقاله میخواهیم برای کسانیکه تجربه کافی در زمینه چاپ مقاله ندارند، توضیحانی در زمینه فرمت بندی و سابمیت مقالات علمی بدهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تصویر
 

پروسه نگارش تا ارسال مقاله به نشریات

تهیه مقاله علمی: در ابتدا فایل مقاله خود را آماده کنید. برای تهیه مقاله یا باید مقاله ای قوی نگارش کنید، یا اینکه از پایان نامه یا رساله خود استخراج کنید. معمولا، دانشجویان، بدلیل تجربه کم در زمینه نگارش مقاله و زمان بر بودن پژوهش، ترجیح میدهند تا از پایان نامه خود مقاله استخراج کنند. البته این مورد را باید در نظر داشت، درست است که استخراج مقاله بسیار سریعتر و آسانتر از نگارش مقاله است، اما این بدان معنا نیست که هر کسی میتواند این کار را انجام دهد. استخراج مقاله مثل تمام کارهای پژوهشی نیاز به رعایت اصول و قواعد خود دارد.

انتخاب نشریه: یکی از مهمترین مراحل در زمینه چاپ مقالات علمی، انتخاب نشریه مناسب است. انتخاب نشریه شاید در نگاه اول بسیار آسان باشد، اما متاسفانه، آمار نشان میدهد که بیش از 50 درصد ریجکتی مقالات، بدلیل انتخاب نادرست مجلات علمی است. از این رو باید در انتخاب نشریه بسیار دقت شود. در ابتدا باید با توجه به موضوع مقاله، سه الی چهار نشریه مناسب را انتخاب کنید و تک به تک، سایت مجلات را مورد بررسی قرار دهید. به بخش اهداف نشریات بروید و چند مقاله چاپ شده در آخرین شماره نشریه را دانلود و مطالعه کنید. در نهایت این چند مجله را مورد بررسی قرار داده و یکی از نشریات را که بیشترین ارتباط معنایی با مقاله دارد را انتخاب کنید.

ترجمه تخصصی: اگر قصد ارسال مقاله به نشریات بین المللی را دارید، باید مقاله را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. مقالات به دلیل داشتن عبارات و اصطلاحات تخصصی رشته های مختلف علمی، باید توسط مترجمی ترجمه شوند که تخصص لازم در موضوع مقاله را داشته باشند. فراموش نکنید، مقاله شما هر چقدر هم قوی و خوب نوشته شده باشد، با توجه به اینکه داوران مجلات بین المللی، خارجی هستند، اگر ترجمه خوبی از مقاله در دسترس آنها نباشد، متن مقاله از دید آنها نامفهوم است و به احتمال زیاد مقاله به نویسنده برگشت خواهد شد. کیفیت ترجمه تخصصی بسیار مهم است. پس از ترجمه، حتما متن مقاله باید ویراستاری ادبی و گرامری شود.

فرمت بندی: همانطور که میدانید، تمام نشریات علمی، برای اینکه بتوانند نظم خاصی را بین تمام مقالات ارسالی ایجاد کنند، از نویسندگان میخواهند تا مقالات را قبل از ارسال، به ساختار مجله تبدیل کنند. از این رو نویسندگان میتوانند پس از انتخاب نشریه، به سایت مجله رفته و از بخش راهنمای نویسندگان، فایل فرمت بندی را دانلود نمایند. در فایل فرمت بندی، موارد مختلفی مثل تعداد کلمات کلی مقاله، شیوه نگارش بخش های مختلف مقاله، نوع و اندازه قلم و شیوه ارجاع دهی به منابع علمی ذکر میشود و نویسنده موظف است تمام موارد این فایل را مو به مو رعایت کند تا در نهایت فایل نهایی آماده شود.

سابمیت: اکنون که فایل نهایی مقاله فرمت بندی و آماده شده است، زمان ارسال مقاله به نشریه است. معمولا نشریات علمی به دو روش ارسال آنلاین و ارسال ایمیلی، به نشریات سابمیت میشوند. در ارسال آنلاین، در ابتدا باید عضو سایت مجله شوید و برای خود یوزر و پسوورد دریافت نمایید. سپس عنوان و چکیده را در جای خود، متن مقاله را در جای خود و تصاویر و عکس ها را هم در جای مخصوص خود بارگذاری کنید. در نهایت گزینه سابمیت را بزنید تا مقاله ارسال شود. پس از دریافت مقاله، ایمیل تایید از طرف مجله به کارتابل نویسنده مسئول ارسال میشود. تمام پیگیری ها هم از همین طریق انجام میگیرد. اما در ارسال مقاله از طریق ایمیل، دیگر بخش مخصوص سابمیت مقاله ندارید و باید فایل نهایی مقاله را از طریق ایمیل، به نشریه ارسال نمائید. تمام پیگیری ها هم از طریق ایمیل نشریه انجام میپذیرد.

تنظیم فرمت و سابمیت مقاله در مجلات آی اس آی

مجلات iSI، معروفترین نمایه علمی بین تمام نشریات است و بدلیل داشتن امتیاز و اعتبار زیاد، بین اساتید، دانشجویان و محققان جایگاه ویژه ای دارند بطوریکه اهالی علم، تمام تلاش خود را میکنند تا هر طور که شده، مقاله خود را در یکی از نشریات نمایه شده در این پایگاه بچاپ برسانند. در ابتدا نشریه مناسب با موضوع مقاله خود را انتخاب کنید. برای اینکه بدانید نشریه انتخابی ISI هست یا نه، میتوانید، به سایت  WWW.mjl.clarivate.com مراجعه کرده و ISSN مجله را بررسی میکنیم. پس از انتخاب نشریه، همانطور که اشاره کردیم، باید به بخش راهنمای نویسندگان بروید و فرمت نشریه را دانلود کنید. پس از فرمت بندی زمان سابمیت مجلات است. سابمیت مجلات ISI، با توجه به نشریه انتخابی به دو روش آنلاین و ایمیلی انجام میگیرد. موسسه آذرگان با تجربه بیش از یک دهه انجام کارهای پژوهشی میتواند بهترین انتخاب برای تنظیم فرمت و سابمیت مقاله در مجلات آی اس آی باشد.

تصویر
 

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه تخصصی، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

تنظیم فرمت و سابمیت مقاله در مجلات آی اس آی در موسسه آذرگان

اگر قصد فرمت بندی و ارسال مقاله خود را به نشریات ISI دارید، میتوانید در اولین فرصت، با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید. مجلات معتبر با توجه به اسکوپ مقاله شما، معرفی و در کمترین زمان فرمت بندی و به نشریه ارسال میشود. همچنین پس از سابمیت، یوزر - پسوورد به همراه گزارش سابمیت خدمتتان ارسال میشود و به طور دوره ای هر دو هفته یکبار مقاله شما از نشریه بصورت تلفنی یا ایمیلی پیگیری میشود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


تصویر
 
اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش واریز هزینه های دلاری

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.