چاپ مقاله در مجلات معتبر

794 بازدید
0 دیدگاه
چاپ مقاله در مجلات معتبر
یکی از بهترین راه های تقویت رزومه پژوهشی ، چاپ کتاب مرتبط با تخصص افراد است. در این مطلب می خواهیم تاثیر چاپ کتاب در آزمون مصاحبه دکتری را بررسی نمائیم.
پنجشنبه ، 11 مرداد 1397

نگارش و چاپ مقاله را می توان یکی از بهترین عوامل توسعه و پیشرفت جوامع مختلف دانست. همیشه بهترین ایده ها و راه کارها از دل همین مقالات علمی بدست می آیند و کشور هایی که یافته های علمی را جدی گرفته اند و روی آنها سرمایه گذاری کرده اند ، در بخش های اساسی از جمله بخش پزشکی و صنعت ، پیشرفت های چشم گیری داشته اند. نویسندگان مقالات علمی علاوه بر اینکه باید روی محتوای مقالات علمی بیشتر کار کنند ، باید روی انتخاب مجلات نیز بسیار حساس باشند. در واقع کلیدی ترین نکته در پروسه چاپ مقالات ، نگارش محتوای قوی و انتخاب درست مجلات است. 

پس از آماده سازی مقاله و قبل از هر اقدامی ، باید به طور کلی انواع مجلات را بشناسیم. این کار باعث میشود مجله مورد نظر را درست تر انتخاب کنیم و یک قدم به اهدافمان نزدیک تر شویم.

انواع مجلات معتبر

مجلات iSI

مجلاتی که با نمایه ISI در پایگاه تامسون رویترز ایندکس می شوند ، باید دارای استاندارد های بالایی باشند. این استاندارد ها باعث شده که از ژورنالهای ISI ، در بین دانشجویان و محققان داخلی ، به عنوان معتبر ترین مجلات نام برده شود. از این رو برای کسانی که نیاز دارند تا از پایان نامه درسی خود دفاع کنند ، فارغ التحصیل شوند یا از دانشگاههای معتبر بین المللی پذیرش گیرند ، نیاز دارند تا در یکی از این مجلات پذیرش گیرند. مجلات ISI خود به دو نوع مجلات ایمپکت دار (JCR) و مجلات بدون ایمپکت (ISI Listed) دسته بندی می شوند. مجلات jCR بسیار معتبر هستند و در رده A درجه بندی مقالات قرار می گیرند. این مجلات مناسب دفاع  و فارغ التحصیلی برای دانشجویان مقاطع دکتری هستند، همچنین اساتیدی که می خواهند از استاد یاری به دانشیاری و از دانشیاری به استاد تمامی ارتقا یابند ، نیاز دارند تا یک مقاله JCR با ایمپکت بالای 2 به چاپ برسانند. 

مجلات ISI Listed ، مجلات معتبری هستند که در رده b درجه بندی مجلات قرار می گیرند. این مجلات مناسب تقویت رزومه برای شرکت در آزمون مصاحبه دکتری و دریافت اپلای از دانشگاههای خارجی هستند.

مجلات اسکوپوس

مجلات این پایگاه توسط ناشر معروف ، الزویر چاپ و نمایه می شوند. اسکوپوس از شاخص SJR بهره می برد که همان ضریب تاثیر آن می باشد. مجلات اسکوپوس را در چهار چارک مختلف Q3، Q2 ، Q1 ، Q4 تقسیم بندی می کنند که این علامت مخفف کلمه QURTILE میباشد. Q1 و Q2 جز مجلات بسیار معتبر و هم رده با ژورنالهای JCR میدانند و مجلات Q3 و Q4 را هم رده با مجلات ISI Listed قرار می دهند. مجلات اسکوپوس q1 و q2 مناسب پیش دفاع و دفاع دکتری و مجلات q3 و q4 مناسب تقویت رزومه و شرکت در آزمون مصاحبه دکتری می باشند.

مجلات پابمد

مجلاتی که در این پایگاه نمایه می شوند به طور تخصصی گروه علوم پزشکی و زیست شناسی را پوشش می دهند. این مجلات در رده a درجه بندی ژورنال های بین المللی قرار دارند و مناسب تقویت رزومه و دریافت اپلای از دانشگاههای بین المللی هستند

مجلات علمی پژوهشی

در نگارش این مجلات باید دو اصل اصالت و ابداع رعایت گردد و در تمام اجزای مقاله باید نوآوری انجام شوند. این  مجلات به دو دسته مجلات علمی پژوهشی داخلی و علمی پژوهشی خارجی تقسیم بندی می شوند. مجلات علمی پژوهشی داخلی بسیار معتبر هستند و مناسب برای دفاع  و فارغ التحصیلی دانشجویان مقاطع دکتری هستند. مجلات علمی پژوهشی خارجی ، معمولا مجلات iSI LISTED و اسکوپوس های Q3 و Q4 را شامل می شوند و مناسب تقویت رزومه و شرکت در مصاحبه دکتری می باشند.

چاپ مقاله در مجلات معتبر

بعد از این که به صورت کلی با ژورنال های مختلف آشنا شدید ، می توانید با درنظر گرفتن نیاز خود و همچنین قدرت مقاله خود ، اقدام به انتخاب مجلات مناسب کنید. به دلیل زمان بر بودن و هزینه های گزاف برای مجلات OPEN ACCESS ، توصیه می گردد که در این راه از کمک یکی از موسسات پژوهشی بهره ببرید. این موسسات با استفاده از روابط و قرار دادهایی که با مجلات مختلف دارند می توانند با هزینه کمتر ، شما را در زمان کوتاه تری به مقصودتان برسانند. یکی از موسسات معتبر که در چند سال اخیر توانسته است رضایت بسیاری از فرهیختگان عزیز را به خود جلب نماید  ، موسسه آذرگان است.

موسسه آذرگان

این موسسه ، با تجربه چندین سال ارسال و چاپ مقاله در بهترین ژورنالهای داخلی و خارجی ، توانسته است با تعاملات و رایزنی های مناسب با ادیتور های مجلات ، در زمان ، انرژی و هزینه شما صرفه جویی کرده و شما را به اهدافتان نزدیکتر کند. تنها کافیست تا با ارسال یک ایمیل ، تمام در خواست خود را به کارشناسان موسسه ارجاع دهید تا در کوتاهترین زمان ممکن به آن رسیدگی گردد.

برای ثبت سفارش لطفا کلیک کنید

 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
خدمات موسسه آذرگان
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.