صفر تا صد استخراج مقاله از پایان نامه

243 بازدید
0 دیدگاه
صفر تا صد استخراج مقاله از پایان نامه
کسانی که مایل هستند از پایان نامه ارشد یا رساله دکتری خود مقاله یا مقالاتی را استخراج کنند، نیاز دارند تا نکاتی را رعایت کنند. در ادامه میخواهیم صفر تا صد استخراج مقاله از پایان نامه را با هم بررسی کنیم.
شنبه ، 25 بهمن 1399

برای دانشجویانی نیاز به تقویت رزومه پژوهشی دارند و میخواهند از دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی پذیرش بگیرند یا دانشجویانی که میخواهند اجازه دفاع از رساله خود را بگیرند و فارغ التحصیل شوند، نیاز دارند تا مقالات خود را در مجلات مورد قبول دانشگاه ها، پذیرش و چاپ کنند. از آنجا که نگارش یک مقاله علمی با کیفیت نیاز به صرف زمان و انرژی برای پژوهش، جمع آوری اطلاع و تدوین دقیق دارد، از این رو بسیاری از دانشجویان، به فکر استخراج مقاله از پایان نامه خود میگیرند.در همین راستا، میخواهیم در این مطلب درباره استخراج مقاله از پایان نامه صحبت کنیم.

تعریف استخراج مقاله از پایان نامه 

استخراج مقاله، در واقع استفاده از مطالب و داده های خود پایان نامه است، بصورتیکه در قالب یک مقاله علمی تهیه گردد. در استخراج مقاله باید به نکات خاصی توجه گردد و لازمه استخراج مقاله از پایان نامه، شناخت ساختار و اهداف پایان نامه و مقاله است. در واقع بدون شناخت، استخراج مقاله تبدیل به یک رونویسی میشود که حتما نتیجه مناسب هم نخواهد داشت. مقاله استخراج شده، خلاصه ای از پایان نامه است، اما نه یک کپی پیست ساده! در ادامه روش و پروسه استخراج مقاله از پایان نامه را بررسی می کنیم.

روش و پروسه استخراج مقاله از پایان نامه

انتخاب ژورنال علمی: در ابتدا میتوانید با انتخاب ژورنال مناسب و هم موضوع با محور های پایان نامه خود، شروع کنید. آشنایی با مجلات مناسب قبل از دست به کار شدن برای نگارش مقاله از روی پایان‌نامه دید خوبی برای پیش‌برد درست کار در مسیری مناسب به شما خواهد داد.

عنوان مقاله: عنوان مقاله را با توجه به موضوع مقاله انتخاب کنید و سعی کنید با عنوان پایان نامه متفاوت باشد. عرف تعداد کلمات یک عنوان، بین 8 تا 15 کلمه است.

چکیده مقاله: چکیده مقاله، میتواند همان چکیده پایان نامه باشد. همچنین میتوانید مقدمه را به چکیده تبدیل کنید. چکیده باید حاوی تمام اطلاعات مهمی باشد که در مقدمه پایان‌نامه هم به آنها اشاره شده است.معمولا چکیده مقالات بین 150 تا 250 کلمه میباشد.

مقدمه: در صورتیکه بیش از یک فرضیه در پایان نامه داشته باشید، لازم نیست تمام فرضیه ها و سوالاتی را که در پایان نامه دارید، در مقاله هم استفاده کنید. همچنین میتوانید سوالات را با هم ترکیب کنید و در قالب یک سوال مطرح کنید. در هر حال بهتر است نمونه مقالات چاپ شده در مجله انتخابی را مطالعه کنید تا ببنید با چه سبک و سیاقی بخش مقدمه‌شان را نوشته‌اند.

روش کار: این بخش هم مانند سایر بخشهای مقاله، بسیار مختصر تر از پایان نامه نوشته میشود. لازم نیست که مشروح کامل رویکرد به کار رفته در پژوهش خود را بنویسید. بهتر است مقالات چاپ در شده در مجله انتخابی مطالعه گردد.

نتایج: در این بخش نتایج مربوط به کاری را که در بخش فرضیه عنوان نموده اید، باید مطرح کنید. برای مثال اگر یک فرضیه و سوال در مقاله مطرح نموده اید، باید نتایج مربوط به همان فرضیه و سوال را مطرح کنید و این بخش باید به دقت نوشته شود.

بحث: در مقاله باید شرحی از نتایج کارتان را ارائه دهید. لازم است به مخاطب بگویید که از خواندن مقاله، چه چیزهایی دستگیرش می‌شود. نتایج نباید در بخش بحث یا دیسکاشن مقاله تکرار شوند. 

ارجاعات: باید در مقالات علمی، بخش ارجاعات کمی محدود گردد. حتما منابع بکار برده شده جدید و مربوط به سه سال اخیر باشد.

نکته: استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری کار دشواری نیست ولی نیاز به تجربه و آگاهی دارد. حتی اگر زمان کافی در اختیار ندارید یا به هر دلیلی احساس می‌کنید که در این کار از تبحر کافی برخوردار نیستید، باز هم جای نگرانی وجود ندارد. تیم‌های قوی پژوهشی با تجربه نگارش مقالات متعدد و با دریافت هزینه استخراج مقاله می‌توانند به حرفه‌ای‌تر عمل کردن شما در دنیای مقالات و ژورنال‌های علمی کمک کنند.

تصویر
 

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 
اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش واریز هزینه های دلاری

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.