سابمیت مقاله چیست؟

6235 بازدید
0 دیدگاه
سابمیت مقاله چیست؟
معنای لغوی سابمیت، ارائه و ارسال کردن است. برای ارسال مقاله باید مراحل و اصولی را رعایت کنیم که در ادامه به آن میپردازیم
دوشنبه ، 14 اسفند 1396

یکی از مراحل مهم در پروسه چاپ مقاله  ، سابمیت مقاله به مجلات معتبر است. سابمیت مقاله برای کسانیکه برای اولین بار می خواهند مقالات خود را به مجلات معتبر ارسال کنند ، کاری سخت و پیچیده  میباشد. در این مطلب می خواهیم نحوه سابمیت مقاله به مجلات بین المللی را مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه سابمیت مقاله

در مرحله ی اول باید با فرمت و شیوه ی نگارش مقالات آشنا باشید.برای این کار چند نمونه از مقالاتی که در شماره اخیر (current issue) مجله چاپ شده اند و معمولا بصورت sample issue در وب سایت مجله مشخص هستند دانلود ، و به دقت مطالعه شوند.

References وابسته به مجله است. ارزش یک مقاله در رعایت موارد نگارشی است. اگر موارد نگارشی در نوشتن یک مقاله رعایت نشود ممکن است حتی داوران بدون آنکه روی مقاله داوری کنند ، ریجکت شده و به نویسنده برگردانده می شود.

بعد از ارسال مقاله ، زمانیکه موضوع آن از تخصص سردبیر خارج باشد ، سر دبیر اصلی شخصی را از شورای سردبیری انتخاب کرده و مسئولیت مقاله را به او واگذار میکند. تعیین داورها و ویرایش نظر آنها بر عهده ی او است و در پایان نیز سر دبیر اصلی با اتفاق نظر داوران و سر دبیر انتخابی خود رای نهایی را در مورد ریجکت یا قبول مقاله صادر و به نویسنده اعلام میکنند.

Title Page

در این شامل عنوان مقاله ، نام نویسنده یا نویسنده ها به همراه وابستگی به مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی است مشخص شده و باید با فایل جداگانه ای آدرس پستی ، ایمیل ، تلفن و فکس نویسنده ی مسول را ارسال کرد.

Cover Latter

نویسنده یا نویسندگان ، نامه ای را به سردبیر مجله ارسال میکنند که در آن علاوه بر توضیح مختصر از محتوا و نتایج ، به موارد زیر نیز اشاره کرد

تعهد داده میشود که این مجله در ژورنال دیگری چاپ نشده و هم زمان نیز به هیچ مجله دیگری ارسال نشده است و تعهد میشود تا پایان داوری این مقاله در این ژورنال ، این پیش نویس به مجله دیگری ارسال نمیگردد.

Suggest Reviewers

نویسندگان باید نام حداقل سه داور با مشخصات نام و نام خانوادگی ، آدرس ایمیل و نام دانشگاه  یا موسسه تحقیقاتی را پیشنهاد کنند.در برخی مجلات این فهرست ، در فایل جداگانه ارسال میشود و در برخی ، گزینه ی جداگانه برای وارد کردن مشخصات داوران موجود است. سردبیر مجله با بررسی پیشنهاد داوران فرد یا افرادی را برای داوری مقاله انتخاب میکند. مزیت ارسال نام داوران این است که پروسه داوری سرعت میگیرد و زمان کمتری صرف این مسئله میشود.

Oppose Reviewers

این بخش مخصوص کسانی است که تمایلی برای انتخاب داوران ندارند و دلایل خود را برای این کار دارند.

Confliet of Interests

درد این بخش نویسندگان خاطر نشان میشوند که در طول پروسه تحقیقاتی مشکلی نداشته اند و از ردیف قرار گرفتن اسامی نویسندگان رضایت دارند.برخی مجلات برای این قسمت بخش مخصوص دارند و برخی نیز باید فایل جداگانه ای برای آنان آپلوود گردد.به هر حال بهترین نوع نوشتن ترتیب نام نویسندگان ، سهم آنها از میزان تحقیقات و تهیه مقاله است.

Research Highlights

نتایج مهم و نوآوری های حاصل شده از اتمام پروسه ی تحقیقاتی خود را در قالب جمله یا عبارتی کوتاه بیان میکنید ، معمولا نباید بیش از ده کلمه باشد

پس از اتمام موارد فوق ، نویسنده ی مسئول ، باید manuscript را برای انجام مکاتبات به مجله ارسال کند.برای ارسال ، ابتدا باید در سایت مجله عضو شوید و پس از پر کردن بخش های لازم  ، گزینه ی ارسال مقاله (Submit an article) را کلیک کنید

با انتخاب گزینه ی Submit New Manuscript  منوی ارسال مقاله پدیدار میشود.

 1. گام های زیر را برای ارسال درست مقاله انجام دهید:

 2.  انتخاب نوع مقاله (…,original paper, letter, review paper)

 3. وارد کردن عنوان مقاله (با کپی کردن عنوان مقاله از فایلmanuscript تهیه شده)

 4. اضافه کردن نام نویسندگان همکار با ذکر وابستگی آن‌ها و رعایت ترتیب بین آن‌ها

 5. وارد کردن چکیده مقاله (با کپی کردن چکیده مقاله از فایلmanuscript تهیه شده)

 6. وارد کردن کلمات کلیدی (مشخص کردن سه یا چهار کلمه کلیدی)

 7. وارد کردن اطلاعات تکمیلی مربوط به مقاله

 8. وارد کردن نکات ضروری. این نکات در متن فایل pdf تهیه شده توسط سایت مجله گنجانده نشده و تنها در اختیار سردبیر قرار می‌گیرند. به عنوان مثال اگر این مقاله پیش از این به همین مجله ارسال شده، توصیه می‌شود در این قسمت با ذکر شماره پیگیری مقاله، این مطلب توضیح داده شود. برای برخی از مجلات پر کردن این بخش ضروری نیست.

 9. داوران پیشنهادی (Suggest Reviewers)

 10. داوران مخالف (Oppose Reviewers)

 11. انتخاب سردبیر (Request an Editor)

 12. Conflict of interest

 13. پیوست کردن فایل‌ها

در قسمت پیوست کردن فایل‌ها، باید فایل آماده Manuscript, Cover Letter و اگر لازم باشد Supplementary Materials  را آپلود نمود. دقت شود که در فایل manuscript حتما پس از متن مقاله و مراجع، ابتدا جداول و سپس شکل‌ها را از manuscript خارج کرد و سپس هر یک از آن‌ها را در قالب فایل‌های جداگانه یک به یک آپلود نمود. توصیه می‌شود که نسخه اصلی فایل ورد doc یا docx برایmanuscrip  آپلود گردد.

پس از تکمیل و ارسال موارد بالا با فشردن دکمه Next، صفحه ای نمایان خواهد شد که در آن خلاصه‌ای از فایل‌های ارسال شده، نمایش داده می‌شود. اگر خطایی در انجام موارد پدید آمد ، در این قسمت مشخص می‌گردد تا نویسنده، خطا را اصلاح نماید و اگر تمام بخش ها درست انجام شود گزینه Build PDF for my Approval فعال می‌شود. در این حالت به ایمیل نویسنده مسئول نیز پیامی ارسال شده که فایل PDF مقاله ساخته شده است و فرایند ارسال مقاله به تایید نهایی ایشان نیاز دارد. نباید Back را فشار دهید و در عوض گزینهBack to Main Menu  را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه دوباره به منوی اصلی باز می‌گردید و گزینه Submissions Waiting for Author’s Approval فعال می‌گردد.

با انتخاب Submissions Waiting for Author’s Approva  و با کلیک کردن بر روی گزینه Action Linksمنوی کوچکی ظاهر می‌شود. با انتخاب گزینه View Submission می‌توان فایل PDF ساخته شده توسط سایت مجله را مشاهده و نیز ذخیره کرد. اگر این فایل مشکلی نداشت با انتخاب گزینه Approve Submission، مقاله تایید نهایی شده و به مجله ارسال خواهد شد. پس ازاین لحظه دیگر نمیتوان هیچ تغییری در آن ایجاد کرد. همچنین پیامی به ایمیل نویسنده مسئول فرستاده می‌شود که تاییدیه دریافت مقاله توسط مجله می‌باشد.

چنانچه در فایل PDF ساخته شده مشکلی باشد که نیاز به اصلاح داشته باشد می‌توان گزینه Edit Submission را انتخاب کرد و دوباره تمامی موارد و مراحل پیش گفته را ویرایش نمود تا مجدداً فایل PDF توسط سایت مجله ساخته شود. در صورت انصراف از ارسال مقاله می‌توان گزینه Remove Submission را انتخاب نمود.

در صورت تایید نهایی، پس از چند روز شماره پیگیری(Manuscript Number) به مقاله ارسال شده اختصاص داده می‌شود و سردبیر در صورت رعایت موارد نگارشی از سوی نویسندگان و ارتباط موضوعی مقاله با مجله، داوران مقاله را مشخص می‌کند. اگر مقاله‌ای را برای مجله‌ای ارسال کرده‌اید و پس از گذشت مدت زمانی مایل به انصراف می‌باشید، می‌توانید با ارسال یک ایمیل به سردبیر و یا با پاسخ به ایمیلی که از طرف سایت مجله هنگام تایید دریافت مقاله به شما ارسال شده است، داوری مقاله ارسال شده را لغو کنید. برخی از سایت‌های مجلات برای لغو داوری مقاله، گزینه Withdraw دارند و لذا بدون ارسال ایمیل نیز می‌توان مقاله را باز پس گرفت.

موسسه آذرگان

شما می توانید با استفاده از یاری گرفتن از موسسات با تجربه ، مقالات خود را در بازه زمانی کوتاه و با هزینه ای مناسب به مجلات ارسال کنید.  یکی از این موسسات ، موسسه آذرگان است. این موسسه با اجماع متخصصان و کارشناسان توانمند در زمینه ارسال و چاپ مقاله توانسته است نظر بسیاری از فرهیختگان کشور را به خود جلب نماید.

برای ثبت سفارش لطفا کلیک کنید.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش واریز هزینه های دلاری

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.