چاپ کتاب کودک

173 بازدید
0 دیدگاه
چاپ کتاب کودک
امروزه کودکان به فعالیت ها و بازی های دیجیتالی بیشتر مشغول هستند تا خواندن کتاب! در حالیکه کتاب و کتابخوانی در پرورش ذهن کودک نقش بسزایی دارد. برای علاقه مند کردن آن ها نیاز است تا با نگارش، خرید و خواندن کتاب های کودک هیجانات آن ها را به چالش بکشیم.
یکشنبه ، 09 تیر 1398

کتاب کودک

همانطور که از نامش پیداست کتاب کودک برای کودکان است و خوانندگان آن­ کودکان هستند. کتاب خواندن در هر دوره سنی امکان افزایش فرهنگ لغت واژگان و دستور زبان و درک مفاهیم را فراهم می­کند. چه بسا اگر این مهارت و فعالیت مهم از دوره کودکی شروع شود، در شکل­ گیری ساختار ذهنی و درک و بیان کودک از محیط پیرامونش بیشتر خواهد شد. نویسندگان علاقه ­مند به نگارش کتاب کودک و نوجوان باید اطلاعات جامع و دقیقی از محدوده سنی و براساس نیازهای این حیطه دست به نگارش بزنند.

چرا داستان خواندن برای کودکان مهم است؟

داستان ها نقش مهمی در رشد و توسعه کودکان بازی می کنند. کتاب هایی که می خوانند و شخصیت هایی که می شناسند می تواند مانند دوستان باشند.همچنین برای کودکان خوب است که درک کنند که کتاب ها منبع مفید برای اطلاعات هستند و مهارت های خواندن خوب برای موفقیت در زندگی آینده آنها مهم است. 

 • سطح اطمینان

کودکانی که می توانند به خوبی بخوانند، به احتمال زیاد سطح اطمینان بیشتری خواهند داشت. این امر در مدرسه به نفع آنها خواهد بود زیرا آنها احساس می کنند قادر به شرکت در فعالیت های کامل هستند.

 • زبان و یادگیری

داستان ها یک راه عالی برای معرفی کلمات و ایده های جدید به زبان کودک هستند و به کودکان کمک می کنند تا در مورد مفاهیم مانند شکل، اندازه، فضا و رنگ، بالا و پایین، در داخل و خارج، اعداد و نام اشیاء یاد بگیرند. آنها همچنین می توانند در مورد کارهای روزمره، مانند نحوه مسواک زدن دندان ها، مراقبت از حیوانات، تمیز کردن و مرتب سازی و تهیه غذا، آموزش دهند. آنها می توانند در هنگام تلاش برای توضیح دادن وقایع آسیب زا، مانند شکستگی های خانوادگی و جبران خسارت، مفید باشند.

 • آرامش 

برای مثال خواندن کتاب داستان قبل از خواب، برای آرامش کودک مفید است. آنها به کودکان اجازه می دهند که تنش ها و فشارهای روز را فراموش کنند و برای مدت کوتاهی به فانتزی علاقه مند شوند. آشنایی راحت از یک داستان بسیار دوست داشتنی، قافیه و تکرار در یک کتاب عکس، به علاوه احساس امنیت که وقت صرف خواندن با هم می تواند کمک کننده باشد، همه به کودک کمک می کند تا آرام شود.

 • توسعه تصورات

داستانها با ایجاد ایده های جدید در جهان خود، ایده هایی در مورد دنیای خارق العاده، سیارات دیگر، نقاط مختلف در زمان و شخصیت های اختراع، به ایجاد تخیل کودک کمک می کنند و کودکان را تشویق خواهند کرد تا متوجه شوند که می توانند و باید آنچه را که می خواهند، تصور کنند. زیبایی داستان ها این است که آنها می توانند فوق العاده واقع گرایانه یا باور نکردنی فوق العاده باشند. آنها می توانند در مورد کودکان که در یک وضعیت دقیقا همانند یک دقیقه و در مورد یک گونه دیگر زندگی می کنند خواند، مارتین ها به عنوان مثال، بعد از تعطیلات در مشتری، خواندن.

 • مقابله با احساسات

وقتی بچه ها داستان هایی را که حاوی احساسات هستند بخوانند، می توانند به آنها کمک می کند تا احساسات خود را بپذیرند و درک کنند که فرزندان دیگری هستند که احساس مشابهی دارند و تنها نیستند لذا احساسات طبیعی است و باید بیان شوند. همچنین در تماشای پاسخ به احساسات شخصیت های داستان به کودکان می آموزد که در چه شرایطی، چه احساسات خاصی داشته باشند.

همانطور که می بینید، داستان های کودکان به دلایل مختلف مهم هستند و بخش مهمی از روند رو به رشد را تشکیل می دهند. بخشی از این فرآیند می تواند نویسندگان احساس رضایت و خوشبختی را به ارمغان بیاورد.

یک کتاب کودک چه ویژگی­هایی دارد؟

 • داشتن تصاویر زیبا و جذب کننده به منظور تخیل­ سازی در ذهن کودک

 • داشتن طرح جلد جذاب و رنگارنگ

 • داشتن صفحات کم با جملات کوتاه و صریح

 • معرفی روشن شخصیت های یک داستان در کتاب کودک

 • قطع کتاب اغلب خشتی با تعداد صفحات بین حدودا 25 الی 35 صفحه

 • بخش ­بندی و تقسیم ­بندی مناسب و گویای کتاب

 • داشتن محتوای سرگرم کننده و مناسب کودک به منظور سوق دادن به خواندن بیشتر کتابها

6 هدف کلی  از چاپ کتاب کودک

 • برقراری رابطه عاطفی با کودک

 • ایجاد سرگرمی مناسب برای کودکان

 • درک و برقر اری بهتر کودک با محیط پیرامون (تقویت مهارت های اجتماعی)

 • برانگیختن حس خلاقیت و کنجکاوی در کودک

 • آموزش­ و پرورش استعداد­های کودکان

 • تخلیه هیجان ­های کودک و ایجاد لحظات شاد با کتاب درمانی کودک

نشریات برتر کودکان و نوجوان

برای چاپ کتاب کودک از طریق موسسه آذرگان مراحل زیر را طی کنید:

موسسه انتشاراتی آذرگان با در اختیار داشتن تیمی منظم طی یک برنامه ­ریزی کامل، همراه شما نویسندگان عزیز است تا با مشاوره رایگان و برقراری ارتباط با کارشناسان ما، هم در ترجمه کتاب های کودک و هم در نگارش و چاپ فوری کتاب کودک با بهترین کیفیت و در کمترین زمان به یاری شما بپردازد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

"رسیدن به موفقیت، مستلزم داشتن یک برنامه خوب است"

تصویر

برای ثبت سفارش ، لطفا کلیک کنید.

 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش واریز هزینه های دلاری

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.