چاپ مقاله در مجلات معتبر در کوتاهترین زمان

414 بازدید
0 دیدگاه
چاپ مقاله در مجلات معتبر در کوتاهترین زمان
یکی از نیاز های مهم جامعه علمی کشور، به بخش پژوهش و چاپ مقالات علمی مربوط میشود. در این مطلب میخواهیم در مورد خدمات چاپ مقاله در مجلات معتبر صحبت کنیم.
شنبه ، 28 فروردین 1400

محققان و پژوهشگران همواره با تلاش زیاد، در حال جابجائی مرز های علم و دانش هستند و با پژوهش و تحقیق در علوم مختلف چرخ دانش بشر را به سمت جلو هدایت میکنند. در این میان یکی از بزرگترین فعالیت های آنها، نگارش مقاله از یافته های جدیدشان است که میتوانند با ثبت آنها در مجلات معتبر علمی، نتیجه تلاش های خود را در اختیار سایر علاقه مندان قرار دهند. همان طور که میدانید نوشتن مقاله را میتوان بزرگترین ابزار ارتباطی میان اعضای مختلف جامعه علمی دانست که خواسته یا ناخواسته، با توجه به امتیازات بالای آن در سال های اخیر، بسیاری از افراد به سمت نگارش و چاپ مقاله گرایش پیدا کرده اند. در ادامه در مورد پروسه چاپ مقاله صحبت خواهیم کرد.

پروسه چاپ مقاله

بخش آماده سازی مقاله: پس از نگارش مقاله، برای آماده سازی هر چه بهتر، نیاز است تا برخی کارها به ترتیب انجام شود تا خروجی کار، متنی با کیفیت و قوی باشد. این را باید بدانیم، هر چقدر محتوای مقاله قوی باشد، درصد پذیرش بالاتر و بازه زمانی داوری کوتاه تر میشود.

انتخاب ژورنال مناسب: انتخاب نشریه علمی در ظاهر بسیار راحت، ولی در عمل کار بسیار حساس و دشواری است. بسیاری از نویسندگان، در زمان انتخاب مجله، بسیار با عجله عمل کرده و تنها به عنوان مجله توجه میکنند که یک اشتباه بزرگ است. بسیاری از مجلات روی یک یا چند موضوع تمرکز دارند و همه این اهداف را نمیتوان تنها در عنوان مجله پیدا کرد. بهترین کار این است که به بخش aimes & scope در سایت مجله انتخابی برویم و به دقت اهداف مجله را مطالعه کنیم. باید موضوع و اهداف مقاله، با اهداف مجله کاملا هم اسکوپ باشد. فراموش نکنید، بیشترین آمار ریجکت مقاله در سال های اخیر بدلیل انتخاب اشتباه مجله است.

ترجمه تخصصی: یکی از مهمترین موارد در پروسه چاپ مقاله، ترجمه تخصصی است. اگر قصد ارسال مقاله به مجلات بین المللی را دارید و خودتان توانای ترجمه تخصصی ندارید، با توجه به حساست موضوع، بهتر است این کار را بر عهده یک مترجم متخصص قرار دهید. همانطور که میدانید، متون علمی، با توجه به موضوع و اهدافی که دارند، دارای لغات و اصطلاحات خاص و منحصر بفردی هستند که هر کسی نمیتواند معنای آنها را درست متوجه شود، از این رو مترجم متن باید کسی باشد که با این تخصص آشنا باشد؛ در واقع مترجم مقالات علمی باید علاوه بر تسلط روی زبان مبدا و مقصد، باید در موضوع متن هم تخصص داشته باشد. این موضوع را هم فراموش نکنید، کسی که قرار است به عنوان داور مجله مقاله شما را مطالعه و روی آن قضاوت کند، باید متن مقاله و محتوای آن را کاملا متوجه شود تا بتواند در مورد آن نظر دهد. اگر ترجمه ضعیف باشد قطعا به دلیل نامفهوم بودن محتوا، مقاله ریجکت خواهد شد.

ویراستاری مقاله: پس از ترجمه مقاله، بهتر است متن مقاله توسط ویراستار متخصص و مجرب بازبینی شود. ممکن است پس از ترجمه، ایرادات املائی و نگارشی وجود داشته باشد که از دید مترجم پنهان شده باشد. ویراستار می تواند با رفع این ایرادات و روان سازی جملات، ارزش محتوای مقاله را دو چندان کند!

فرمت بندی و سابمیت: اکنون فایل خام مقاله آماده است، اما با توجه به قوانین نشریات، این فایل را نمیتوان به مجلات ارسال نمود و باید قبل از سابمیت نهایی، به فرمت مجله انتخابی درآوریم. اگر تجربه ارسال مقاله به مجلات علمی را داشته باشید، بخوبی به فرمت بندی آشنا هستید اما افرادی که تجربه این کار را ندارند، باید بدانند، هر مجله علمی، برای یک دست کردن مقالات، قبل از ارسال مقاله، نویسندگان را ملزم میکنند تا ظاهر مقاله را به فرمت خاصی در آورند. در این فرمت بندی بیشتر، نوع و اندازه قلم، تعداد کلمات بخش های مختلف مقاله و نوع ارجاع دهی منابع اشاره شده و نویسنگان باید طبق شرایط مجله، ظاهر مقاله را تغییر دهند. فرمت بندی هر مجله در بخش راهنمای نویسندگان سایت مجله موجود است. پس از انجام فرمت بندی، باید یا بوسیله سیستم سابمیت مجله یا بوسیله ایمیل، مقاله به ادیتور ارسال شود.

روند داوری مقالات: داوری اولیه زمانی است که مقاله سابمیت شده به دست ادیتور مجله میرسد. پس از آن ادیتور با نگاه کلی مقاله را بررسی میکند و در صورتیکه مقاله را مناسب چاپ بداند، برای بررسی بیشتر، به چند داور ارسال میکند و در صورتیکه مقاله را مناسب مجله نداند، آن را ریجکت میکند. پس از اینکه مقاله به چند داور ارسال شد، داوران مقاله را بصورت دقیق بررسی میکنند که یا مستقیما پذیرش میشود، یا اصلاحیه میخورد و یا اگر مقاله پاین تر از استاندارد مجله باشد، ریجکت می شود. مقالاتی که پذیرش میشوند، نامه پذیرش به نویسندگان ارسال میشود و در آن، تاریخ چاپ مقاله درج میگردد، مقالاتی که اصلاحیه میخورند، این شانس را دارند تا با اصلاح موارد درخواست شده، داوران را مجاب کنند که مقاله را پذیرش کنند و نویسندگان مقالاتی که ریجکت میشوند، نباید نا امید شوند. باید ببینند ایراد مقاله کجا بوده است، آیا موضوع انتخابی قدیمی بوده؟ انتخاب مجله اشتباه بوده؟ ترجمه تخصصی نبوده؟ محتوای مقاله ضعیف بوده؟ منابع و ارجاعات قدیمی بودند؟ یا ممکن است کلا مقاله به دلایلی غیر علمی مثل تحریم ها ریجکت شده باشد! باید دلیل ریجکت را پیدا کنید و با رفع آن مقاله را به مجله علمی دیگری ارسال کنید.

تصویر
 

مزایای چاپ مقاله

  • دریافت دو نمره پایان نامه ارشد

  • پذیرش راحت تر در مقطع دکتری

  • بالا بردن شانس دریافت اپلای از دانشگاه های داخل و خارجی معتبر

  • امکان دفاع از رساله و فارغ التحصیلی از مقطع دکتری

  • بالا بردن شانس استخدام در مراکز و سازمان های دولتی و خصوصی

  • امکان عضویت به عنوان هیئت علمی دانشگاه ها

  • امکان عضویت در بنیاد نخبگان کشور

  • ثبت یافته های جدید علمی در مجلات معتبر

  • بالا رفتن اعتماد بنفس

  • شناخته شدن به عنوان متخصص در رشته تحصیلی خود

خدمات چاپ مقاله در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

تصویر
 

امتیاز چاپ مقاله در مصاحبه دکتری

یکی از موارد مهمی که نیاز است داوطلبان شرکت در آزمون مصاحبه دکتری به آن دقت کنند، داشتن رزومه قوی پژوهشی است. رزومه پژوهشی همان کتاب ها، مقالات علمی، کنفرانسی و تدوین پایان نامه است که دارای امتیازاتی برای مصاحبه شوند هستند، اما در بین تمام فعالیت های پژوهشی، چاپ مقاله بیشترین امتیاز را دارد. افرادی که تجربه شرکت در آزمون مصاحبه را دارند، بخوابی میدانند که چاپ یک مقاله در مجلات معتبر، تا 7 امتیاز پژوهشی و داشتن چند مقاله چاپ شده تا 22 امتیاز پژوهشی برای نویسندگان به همراه دارد. این در حالی است که کل امتیاز پژوهشی در مصاحبه دکتری 40 امتیاز است!

سایر خدمات موسسه آذرگان

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

 

تصویر
 
اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش واریز هزینه های دلاری

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.