استخراج مقاله از پایان نامه (آموزش گام به گام)

93 بازدید
0 دیدگاه
استخراج مقاله از پایان نامه (آموزش گام به گام)
استخراج مقاله از پایان نامه راهی سریع و کم هزینه برای تهیه یک مقاله علمی است. برای اینکه بتوانید استخراج مقاله از پایان نامه انجام دهید، نیاز است تا اصول انجام آن را بدانید و نکات اساسی را رعایت کنید. در این مطلب میخواهیم استخراج مقاله را بصورت گام به گام بررسی کنیم.
پنجشنبه ، 07 مرداد 1400

شما به عنوان دانشجو، محقق یا استاد دانشگاه، برای پیشرفت در شغل، تحصیل و مشارکت در امور پژوهشی، خواسته یا ناخواسته نیازمند چاپ مقاله در نشریات معتبر داخلی و خارجی هستید؛ اما همانطور که میدانید، نگارش یک مقاله علمی که استاندارد لازم برای چاپ در این نشریات را داشته باشد، کار راحتی نیست و نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی دارد. از این رو یکی از بهترین فعالیت های افراد مرتبط با علم، استخراج مقاله از پایان نامه است. همانطور که میدانید، دانشجویان برای اینکه نشان دهند آماده فارغ التحصیلی از دانشگاه محل تحصیل خود هستند، نیاز به ارائه پایان نامه دارند که در واقع عصاره ماه ها پژوهش و مطالعه در زمینه خاصی از علم است که زیر نظر اساتید مجرب انجام میگیرد که محتوای آن، از ارزش علمی بالایی برخوردار است. پایان نامه اگر خوب نوشته شود، قطعا یک منبع بسیار مناسب برای استخراج مقالات علمی است، اما باید اصول استخراج مقاله از پایان نامه را بدانید. ابتدا بهتر است تفاوت بین پایان نامه و مقالات علمی را بدانیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تصویر
 

تفاوت پایان نامه و مقاله در چیست؟

 

پایان نامه

مقاله

الزامات

پایان نامه باید شرایط علمی را برآورده کند و در چارچوب خاصی نوشته شود. ممکن است این شرایط، دانشکاه با دانشگاه متفاوت باشد.

یک مقاله باید استانداردهای مجلات علمی را داشته باشد. این استاندارد ها به ژورنالی بستگی دارد که به آن سابمیت میشود.

داوران

معمولاً توسط اعضای کمیته منتخب هیئت رئیسه یا هیئت علمی دانشگاه انتخاب میشوند..

توسط هیئت داوران منتخب مجله بررسی شد.

اجزا

پایان نامه شامل فصل های مختلف است

یک مقاله از بخشهای مختلفی تشکیل شده است.

حجم مطالب

در نوشتن پایان نامه محدودیت تعداد کلمه وجود ندارد. (بیش از 25000 کلمه است)

محدودیت تعداد کلمات را ژورنال مقصد مشخص میکند(یک مقاله استاندارد 5000 کلمه دارد)

فرمت

پایان نامه به صورت جدول شیوه نامه محتوای دانشگاه ها قالب بندی می شود

مقاله باید از قالب نسخه خطی که در بخش "راهنمای نویسندگان" ژورنال مقصد است پیروی کند.

چکیده

طول چکیده پایان نامه بیشتر از مقاله ژورنالی است. (تقریباً بیش از 350 کلمه)

باید با توجه به نشریه انتخابی نوشته شود و طول چکیده مقاله کمتر از پایان نامه است(حالت استاندارد 150 الی 250 کلمه)

مقدمه

مقدمه پایان نامه نیاز به توضیحات کامل و دقیق دارد.

مقدمه مقاله  نیاز به توضیحات صریح و مختصر دارد.

ادبیات

به تحقیقات مفصل و بیان جزئیات دقیق پژوهش نیاز است

فقط موارد ضروری بیان میشود و از پرداختن به حاشیه و جزئیات حذر میکنیم.

روش ها

در مورد روش تحقیق مفصل انجام شده در پایان نامه بحث کنید

فقط درباره روش خاص و آزمایشات انجام شده بحث کنید.

یافته ها

تمام یافته ها باید در پایان نامه ارائه شوند.

فقط یافته های منتخب باید در یک مقاله ارائه شوند.

بحث و نتیجه گیری

پایان نامه نیاز به بحث کاملی در مورد نتایج و یافته ها دارد.

یک مقاله نیاز به بحث مختصر درباره نتیجه دارد.

منابع

روش رفرنس دهی با توجه به اصول پایان نامه نویسی انجام میگیرد و تعداد منابع محدودیتی ندارند

روش رفرنس نویسی به ژورنال مقصد مربوط است و تعداد منابع باید محدود شوند (10 الی 30 رفرنس)

استخراج مقاله از پایان نامه (آموزش گام به گام)

ارائه رساله یا پایان نامه به طور معمول برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای فارغ التحصیلی لازم است. پس از دفاع از پایان نامه، از دانشجو درخواست میشود تا برای دریافت 2 نمره نهایی، مقاله ای را آماده انتشار در یک مجله علمی کند؛ بنابراین، پایان نامه اغلب پایه و اساس کار جدید محقق منتشر شده را فراهم می کند. یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که نوشتن مقاله از پایان نامه صرفاً کار برش و چسباندن و به اصطلاح کپی-پیست نیست. هدف و قالب یک پایان نامه یا رساله بسیار متفاوت از اهداف و قالب یک مقاله است. مخاطب مقاله می خواهد در مورد استدلال ها یا یافته های جدید بدانند و در عین حال مطمئن شوند که یافته ها معتبر و قابل اعتماد هستند! فراموش نکنید یک مقاله علمی توسط کمیته ای متشکل از اساتید و داوران متخصص یک نشریه معتبر، قضاوت و داوری میشوند و شما شناختی از آنها ندارید.  بهتر است با استفاده از نکات زیر گام به گام پیش رفته و بصورت اصولی مقاله خود را استخراج کنید.

عنوان مقاله: یکی از بخش های مهم مقاله علمی، انتخاب عنوان آن است. بهتر است عنوان پایان نامه را تغییر دهید، چون پایان نامه حجم وسیعی از اطلاعات را پوشش میدهد و شاید نتواند برای عنوان یک مقاله که از هدف خاصی پیروی میکند، مناسب باشد. عنوان باید مختصر و آموزنده باشد و از عبارات فنی و اختصارات استفاده نشود. عنوان باید در بردارنده چند کلمه کلیدی باشد. سعی کنید در انتخاب کلمات دقت لازم را انجام دهید تا عنوانی جذاب بنویسید. عنوان مناسب میتواند روی خوانندگان و داوران نشریه، تاثیر مثبت بگذارد. (عنوان استاندارد کوتاه و بین 6 الی 15 کلمه است)

چکیده: یکی از بخش های مهم مقاله، بخش چکیده است. بخش چکیده بصورت خلاصه، نشان میدهد که هدف شما از این پژوهش چه بوده است و چه یافته های جدیدی را ارائه داده اید. در این بخش از اختصارات استفاده نکنید. چکیده یک مقاله، شرح مختصری از چشم انداز و هدف مقاله شماست و این نکته بسیار مهم است که چکیده شرح کوتاهی از تفسیر و نتیجه گیری، ارائه دهد. زمانی که میخواهید از چکیده پایان نامه استفاده کنید، تنها بخش هایی را استفاده کنید که مربوط به موضوع است، افعال به صورت گذشته و ماضی بعید باشد. در چکیده نیاز به منبع نویسی ندارید. (چکیده استاندارد بین 150 الی 250 کلمه است)

مقدمه: یکی از چالش های مهم در استخراج مقاله از پایان نامه، بررسی جامع ادبیات بخش مقدمه پایان نامه و نحوه مختصر کردن مناسب این بخش برای معرفی به عنوان مقدمه مقاله ژورنالی است. متن مقدمه را به مطالب مربوط به زمینه سوالات و فرضیه های تحقیق محدود کنید. محتوای اضافی یا بخش هایی را که مستقیماً به دانش یا درک خوانندگان از سوال(های) تحقیق خاص یا موضوع (موضوعات) تحت تحقیق کمک نمی کنند، حذف کنید. با توصیف روشنی از سوالات، اهداف یا فرضیه هایی که تحقیقات شما را روشن می کنند، مقدمه را تمام کنید. برای بهتر شدن کار، میتوانید به مقالات مرتبط و جدیدالنشر چاپ شده استناد کنید. (مقدمه استاندارد حدود 2 صفحه است)

بخش روش: این بخش برای آن است که اطلاعات کافی برای اینکه خوانندگان بتوانند نحوه جمع آوری و ارزیابی داده ها را درک کنند، به آنها انتقال دهیم. به جای ارائه جزئیات کامل درباره هر مرحله، خوانندگان را به کارهای قبلی مطالعه شده یا مطالب تکمیلی ارجاع دهید. بخش روش، در واقع نشان میدهد مسئله، چگونه مورد مطالعه قرار گرفته است. (بخش روش معمولا بین 2 الی 3 صفحه است)

بخش نتایج: در انتخاب تجزیه و تحلیل برای گنجاندن در بخش نتایج، گزینشی عمل کنید و فقط مهمترین موارد را گزارش دهید. اگرچه یک رویکرد بی طرفانه برای جلوگیری از حذف داده های مطالعه مهم است، اما گزارش هر تحلیلی که ممکن است برای پایان نامه انجام شده باشد، در فضای محدود مقاله، مناسب نیست. درعوض، اطمینان حاصل کنید که نتایج مستقیماً برای پاسخ دادن به سوالات یا فرضیه های اصلی تحقیق شما سامان دهی شوند و تحلیل های جانبی را حذف کنید(یا آنها را به عنوان مواد تکمیلی درج می کنید). در شناسایی تجزیه و تحلیل های اولیه، ثانویه و هرگونه اکتشافی  طوری بنویسید که هدفتان واضح باشد. این بخش باید به سوال "چه چیزی پیدا کرده اید؟" پاسخ دهد. (بخش نتایج معمولا بین 4 الی 6 صفحه است)

بخش بحث: مطابق تجزیه و تحلیل و نتایجی که گزارش می کنید، بحث را تنظیم کنید. بررسی کنید که تفسیر و کاربرد شما از یافته ها مناسب است و فراتر از داده ها را جمع نکنید. یک بخش بعنوان بحث قوی، نظر به محدودیت های اندازه گیری و سایر ملاحظات خاص مطالعه باید مورد اجماع، واگرایی و مقایسه با کارهای مشابه قبلی قرار بگیرد. بحث در مورد نتایج بدست آمده است اما نباید بخش نتایج را دوباره تکرار کنید. بخش بحث بسیار مهم است و باید داده های خود را در این بخش ارائه کنید.(بخش بحث میانگین بین 4 الی 6 صفحه خواهد بود)

منابع: به جای ارائه لیست جامعی از منابعی که در پایان نامه استفاده شده است، فقط مهمترین و جدید ترین منابع (مثلاً از نظر تئوریک جدید النشر) را به ویژه در مقدمه و بررسی ادبیات ذکر کنید. اطمینان حاصل کنید که آثاری که ذکر می کنید به دانش خوانندگان در مورد موضوع خاص و درک و زمینه سازی تحقیقات شما کمک کند. استناد به بررسی ها و متاآنالیزها می تواند خوانندگان علاقه مند را به ادبیات گسترده تری رهنمون کند، در حالی که راهی اقتصادی برای مراجعه به مطالعات قبلی فراهم می سازد. (تعداد استاندارد منابع بین 10 الی 30 رفرنس میباشد)

جداول و شکل ها: اطمینان حاصل کنید که جداول یا شکل های ارائه شده واقعا ضروری و در جای مناسب هستند و محتوای ارائه شده در متن را دوباره عینا تولید نمی کنند. شکل ها و جداول بسیار مهم هستند و میتوانند براحتی هدف شما را با کمترین کلمات به خوانندگان انتقال دهند. (بستگی به موضوع دارد اما معمولا بین 6 الی 8 مورد جدول، نمودار و شکل مناسب خواهد بود)

نکات مهم: استخراج خوب یک مقاله علمی بخش مهمی از پروسه چاپ مقاله است، اما همه چیز نیست. مورد مهم بعدی که معمولا دانشجویان کمتر به آن بها میدهند، انتخاب درست ژورنال هدف پس از استخراج مقاله است. آمار نشان میدهد، بیش از نیمی از مقالات علمی، قبل از اینکه حتی به مرحله داوری برسند، بدلیل عدم تطابق موضوعی بین مقاله و مجله، توسط ادیتور ریجکت میشود که نشان از اهمیت زیاد این موضوع است! لطفا در انتخاب نشریه دقت فرمائید.

تصویر
 

استخراج مقاله در موسسه آذرگان

یکی از موسسات فعال در زمینه کارهای پژوهشی، موسسه انتشاراتی آذرگان است. این موسسه با بهره گیری از کارشناسان و نخبگان بزرگ بهترین مراکز آموزشی کشور، توانسته است در زمینه ترجمه تخصصی، چاپ مقاله و چاپ کتاب خدمات بسیار مناسبی را برای کاربران عزیز خود فراهم آورد. در همین راستا، اگر مقاله آماده ندارید و میخواهید در کمترین زمان مقاله ای با کیفیت از پایان نامه خود داشته باشید و به نشریات داخلی و بین المللی سابمیت نمائید، این نوید را به شما میدهیم که موسسه آذرگان میتواند بهترین مقالات را از پایان نامه شما استخراج نماید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


تصویر
 

 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگاه
ثبت سفارش آنلاین
ثبت سفارش واریز هزینه های دلاری

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش تبدیل پایان نامه به کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش استخراج مقاله از پایان نامه

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش بروز رسانی منابع

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش پارافرایز مقاله و کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ کتاب

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش چاپ مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ترجمه تخصصی

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت سفارش ویرایش مقاله

برای شروع مراحل انجام سفارش لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.