ویراستاری تخصصی مقالات

انتشار 25 خرداد 1397
مطالعه 3 دقیقه

ویرایش تخصصی مقاله برای تمامی مقالات ترجمه شده انگلیسی که قرار است به مجلات معتبر مخصوصا مجلات دارای ایمپکت ارسال گردد، بسیار مهم و ضروری است.

ویراستاری تخصصی مقالات

 ویراستاری تخصصی مقالات

ویرایش به فعالیتی اطلاق می شود، که بعد از تدوین اثر علمی یا مقاله برای از بین بردن ناموزونی های محتوا و بهبود روند ارتباط انجام می شود. تلاش ویراستار این است که ناصافی ها را رفع کند و برخی خطاهای احتمالی نویسنده برطرف کند بدون اینکه هویت اصلی و ساختار کلی اثر به هم نخورد.

بهترین پژوهش ها و مقالات علمی اگر در نگاه اول حاوی اشکالات نگارشی یا ضعف در ساختار جملات باشد، توسط داوران تایید نمی شود و از نظر خوانندگان نیز قابلیت اعتماد ندارد. مهم نیست که مطالعه شما چه قدر دارای نوآوری در موضوع یا روش تحقیق باشد، همین که در شروع مقاله ایرادات نگارشی به چشم بخورد، شانس جلب نظر داوران و البته خوانندگان را از دست می دهید. مقاله شما حاصل مدتها پژوهش و صرف زمان برای تهیه گزارش تحقیقات است. بنابراین بسیار مهم است که توسط افراد متخصص بازبینی شده و عاری از اشکالات زبانی باشد.

مراحل ویرایش مقاله

ویرایش تخصصی مقاله برای تمامی مقالات مخصوصا مقالات ترجمه شده انگلیسی که قرار است به مجلات معتبر مخصوصا مجلات دارای ایمپکت ارسال گردد بسیار مهم و ضروری است. مراحل ویرایش مقاله به شرح زیر می باشد:

 1. دریافت مقاله:  فایل مقاله می بایست بصورت Word  و با پسوند .doc  و یا .docxباشد.
 2. ویرایش اولیه:  بمنظور ویرایش صحیح ابتدا مقاله از لحاظ گرامری و ساختاری توسط تیم متخصص زبان ویرایش می گردد. 
 3. ویرایش ثانویه یا تخصصی :بعد از انجام ویرایش اولیه، تیم متخصص -اعضای علمی سایت- مقاله را مورد بازبینی مفهومی قرار داده و اشکالات مفهومی را مشخص کرده و به نویسندگان اطلاع داده خواهد شد.
 4. تحویل مقاله:بعد از انجام ویرایش اولیه و تخصصی، مقاله در دو نسخه تحویل نویسندگان خواهد شد.

نکاتی درمورد ویراستاری

 1. اعمال سلیقه غیرضروری توسط ویراستار به متن موردی است که در آن نظر شخصی ویراستار به برنامه و رویه و نظر مولف تحمیل می شود. این عمل خارج از اصول حرفه ای و قواعد ویرایش علمی می باشد که می تواند باعث ایجاد مناقشه بین مولف و ویراستار شود. و گاهی برخی نویسندگان قبل از سپردن پروژه به ویراستار تاکید می کنند که اعمال نظری از سوی ویراستارانجام نگیرد.
 2. ممکن است اعمال دخل و تصرف به متن به دلایل زیر بروز کند :
  - عدم درک صحیح مطلب و تغییر محتوا که به تصور ویراستار نزدیک کردن مطلب به صحت می باشد، گاهی بروز می کند.ممکن است این تغییرات اصالت متن را دچار خدشه کند و از زبان ویراستار مطلبی را بیان کند که هرگز با نویسنده نسبت نداشته است.
  - گاهی ویراستار محتوای متن را به سمتی می برد، که سمت و سوی فکری شخصی وی می باشد. گاهی ممکن است این عمل به صورتی ظریف و خاص صورت بگیرد که درک آن به سادگی میسر نیست. هیچ توافق قطعی و قانونی درباره میزان دخالت ویراستار وجود ندارد و صرفاً یک قاعده حرفه ای بر اساس توانایی و دقت ویراستار می باشد. اما به نقلی از یکی از محققین کارکشته نباید در مجموع اعمال نظر ویراستار به متن بیش از ۲۵ درصد شود.
  - یک ویراستار به منظور بهبود ساختار یک اثر برای انتقال بهتر تفکرات مولف میتواند نظراتی در متن یا اثر اعمال نماید .

خدمات ویرایش مقاله در موسسه انتشاراتی آذرگان 

این موسسه با گردآوری تیمی تخصصی در زمینه ی ویرایش ادبی - گرامری مقالات علمی و بهره بردن از برترین مترجمین زبان های خارجی، مقالات پژوهشی شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن، ترجمه و ویراستاری می کند. موسسه انتشاراتی آذرگان به عنوان یکی از بزرگترین مراجع تخصصی ترجمه مقالات به صورت شبانه روزی فعالیت می نماید . در این مجموعه پاسخگویی به مکاتبات و پیام های واصله از سوی کاربران سریع و فوری می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات، مشکلات، پیشنهادات و انتقادات خود را در تمامی زمینه های مرتبط با خدمات ویرایش کتب و مقالات علمی، چاپ مقاله و کتاب و ترجمه انگلیسی به فارسی و ترجمه فارسی به انگلیسی و ... ، را از طریق آدرس اینترنتی  azargan.pub@gmail.com طرح نمایید .

پس از دریافت پیام شما، واحد مربوطه سریعا نسبت به بررسی درخواست و ارسال جوابیه از طریق ایمیل اقدام می نماید. همچنین برای ثبت سفارش می توانید از طریق سایت اصلی موسسه آذرگان و آدرس ایمیل موسسه اقدام نمایید.

نکته: هزینه ی ویراستاری مقالات، بعد از بررسی دقیق توسط کارشناس مربوطه، محاسبه شده و پس از پرداخت هزینه توسط مشتری، در زمان توافقی ویرایش و به مشتری ارسال خواهد شد.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش