پارافرایز مقاله و کتاب

انتشار 17 اردیبهشت 1397
مطالعه 3 دقیقه

سرقت علمی در واقع استفاده ی غیر مجاز و بدون اجازه از آثاری مانند پایان نامه ها ، مقالات ، رساله ها و طرح های پژوهشی سایر محققان است که می توان با استفاده از پارافرایز آن ، این مشکل را رفع نمود

پارافرایز مقاله و کتاب

سرقت علمی در واقع همان دستبرد فکری به آثار پژوهشی محققان است که در سال های اخیر  با توسعه ی تولید و ارزش دهی به پژوهش های علمی ، رواج زیادی یافته است. این کار در کشورمان نیز بسیار رواج دارد ، به طوری که مجلس شورای اسلامی کشور را بر آن داشت تا با تصویب قانون پیشگیری از تقلب ، از سرقت علمی آثار علمی جلوگیری به عمل آورد.فلذا  در راستای اجرایی ساختن اصل 123 قانون اساسی کشور، لایحه ای پیشگیری و مقابله با تقلب  در تهیه آثار علمی ، تصویب  و ظرف مدت سه ماه از آن ، با پیشنهاد مشترک وزارت علوم ، وزارت بهداشت و با همکاری وزارت دادگستری تهیه و به تصویب رسید.

نمونه های سرقت علمی

  • نشر یک متن پژوهشی در قالب مقاله و کپی برداری  از داده ها و یافته های پژوهشگران دیگر به نام خودمان
  • ایجاد تغییرات در نام و آدرس پایان نامه ها و مقالات و انتشار آنها در نشریات دیگر 
  • استفاده ی بدون اجازه از جداول ، نمودار ها یا نتایج علمی 
  • ترجمه ی متون و کتب دیگران بدون کسب اجازه از صاحب اثر

راهکار پیشگیری از سرقت علمی 

از آنجائی که در جهان امروز پيشرفت علوم بر پايه يافته های قبلی استوار است، محققين مجبور هستند که بر پايه دانش قبلی، دانش جديد را بسازند و بر آن سنگ بنا، ديواری نو بنهند. پس اين سوال پيش می آيد که چگونه می توان از دانش پيشينيان استفاده کرد ولی گرفتار کجروی سرقت علمی نشد. استفاده و بکارگيری مطالبی که در هر علمی اصول اوليه و حقايق آن علم قلمداد می شود، اطلاعات عام جغرافيايی و تاريخی، مطالبی که برای اطلاع عموم و به طور عام در اينترنت گذاشته شده است، آزاد است و نيازی به منبع ندارد. به عنوان مثال: مولکول های آب قادر به تشکيل پيوند هيدروژنی است، کوه البرز در ايران قرار دارد، حافظ شاعر ايرانی بود و ساير
مطالبی از اين دست.
نقل قول مستقيم و بيان عين جمله از يک دانشمند يا استفاده از عين عبارت بکار رفته در يک متن علمی، با قرار دادن آن در داخل گيومه و ذکر منبع، امکان پذير است. حتی بهتر است، نوع نگارش اين عبارت را در متن از لحاظ فونت آن تغيير داد، تا با بقيه متن متفاوت باشد و معلوم شود که اين بخش از جای ديگری کپی و به متن شما الحاق شده است.
بيان جملات و يافته های ديگران و استناد به آنها پس از تغيير انشاء بر اساس برداشت خودتان و با ذکر منبع در انتهای جمله يا پاراگراف. به اين عمل “Rephrasing" گفته می شود که بهترين راه برای بکارگيری مطالب ديگران است.

جهت پیشگیری از سرقت علمی پژوهشگران ، وزارت خانه های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و درمان ، باید ، فرهنگ احترام به حقوق فکری و مالکیت عقیده را از طریق فرهنگ سازی و برگزاری کارگاه های آموزشی و گنجاندن دروس ذیربط ، به پژوهشگران و دانشجویان جوان خود آموزش دهند.
همچنین این وزارتخانه ها باید با اعمال نظارت دقیق در آثار ارائه شده توسط دانشجویان  و مجازات انتظامی خاطیان ، با ابطال مقالات و پایان نامه های آنان ، انجام این عمل زشت را به حداقل برسانند.

پارافرایز مقالات و کتب علمی

یکی از راه های رفع سرقت علمی ، پارافرایز مقالات علمی ، با استفاده از نرم افزار های رفع سرقت علمی است. موسسه آذرگان می تواند در کمترین زمان ، مشکل سرقت علمی مقالات شما را حل کند و درصد آن را به حداقل برساند.

برخی از خدمات موسسه آذرگان

  1. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

  2. پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس های بین المللی

  3. ترجمه فوق تخصصی متون مختلف از جمله ترجمه کتاب و مقاله

  4. چاپ کتاب در تیراژ دلخواه

موسسه انتشاراتی آذرگان با رویکردی متفاوت در این حرفه  و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم ، در بخش چاپ کتاب ، توانایی انتشار هر نوع کتابی با هر سبک و اندیشه ای را فراهم آورده است تا حتی دانشجویان عزیز نیز بتوانند پایان نامه ی خود را در تعداد محدود و با قیمت مناسب ،به چاپ برسانند.همچنین در بخش چاپ مقاله و رفع سرقت علمی ، می تواند با ارائه گزارش سرقت علمی ، به بهترین شکل به رفع آن بپردازد.

 نشان برتری یک مجموعه ی موفق ، کیفیت بالای اوست ، چراکه کیفیت اتفاقی نیست...

برای ثبت سفارش کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش