سیستم تشخیص سرقت علمی در مقالات فارسی

انتشار 18 اردیبهشت 1397
مطالعه 2 دقیقه

برای بسیاری از پژوهشگران ، این سوال مطرح است که آیا برای تشخیص سرقت علمی در مقالات فارسی ، سیستمی تبیین شده است؟ در این مقاله به این سوال خواهیم پرداخت.

سیستم تشخیص سرقت علمی در مقالات فارسی

امروزه با گسترش علم ، و با دسترسی بیشتر به منابع علمی ،امکان سرقت علمی و دست یابی به منابع دست اول پژوهشی بسیار آسان شده است ، در مقابل به همان اندازه نرم افزار ها و سیستم های تشخیص سرقت علمی نیز بسیار پیشرفت کرده اند و سعی دارند تا بر نگرانی های جامعه ی پژوهشی جهانی مبنی بر عدم سرقت علمی ، پایان دهند.شیوه ی کار این نرم افزار ها طوری است که هر گونه کپی برداری محتوایی را تشخیص میدهند.برای مقالات انگلیسی زبان ، در بخش قبل نرم افزار های متنوعی را معرفی کردیم. در این مقاله به دو سامانه ی تشخیص سرقت علمی در مقالات فارسی اشاره خواهیم کرد.

سامانه  تشخیص سرقت علمی همتاجو:

همتاجو سامانه ی مبتنی بر وب است که متن های علمی که در آنها مشابهت وجود دارند را شناسایی میکند.این نرم افزار با آخرین تکنولوژی های موجود و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی ساخته شده است.این سامانه علاوه بر تشخیص جملات یکسان و جابجایی کلمات ، حتی قابلیت کلمات و عبارات جایگزین شده و کشف سرقت علمی باز نویسی شده را بر مبنای شبکه ی معنایی Semantic Network دارد.این سامانه منابع انگلیسی را هم تحت پوشش دارد.

سامانه تشخیص سرقت علمی سمیم نور:

پایگاه سمیم نور سامانه ی تشخیص سرقت علمی متون علمی است و میتواند مقالات علمی ارائه شده از جانب کاربران را با حجم بالا و با سرعت ، مطابقت و عبارات مشابه را مشخص کند.اين سامانه، در راستاي «مجموعه‌پروژه‌هاي مبتني بر داده‌كاوي علوم اسلامي» در مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي در حال انجام است. 

دیگر خدمات موسسه آذرگان

موسسه انتشاراتی آذرگان با رویکردی متفاوت در این حرفه  و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم ، در بخش چاپ کتاب ، توانایی انتشار هر نوع کتابی با هر سبک و اندیشه ای را فراهم آورده است تا حتی دانشجویان عزیز نیز بتوانند پایان نامه ی خود را در تعداد محدود و با قیمت مناسب ،به چاپ برسانند.همچنین در بخش چاپ مقاله ، با تعاملات و رایزنی های گسترده با نشریات معتبر داخلی و خارجی ، امکان چاپ مقالات تضمینی را فراهم آورده است.

شما عزیزان میتوانید درخواست خود را از طریق ایمیل موسسه به نشانی : AZARGAN.PUB@GMAIL.COM و یا شماره تلفن های 09914516340 و  ⌕    ثبت سفارش کنید تا در کمترین زمان ممکن به انجام آن مبادرت کنیم.در ضمن اخبار سایت در مورد معرفی مجلات جدید و لیست ژورنال های نامعتبر و جعلی را از کانال تلگرامی ما دنبال کنید.

 نشان برتری یک مجموعه ی موفق ، کیفیت بالای اوست ، چراکه کیفیت اتفاقی نیست

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش