سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

انتشار 9 مرداد 1400
مطالعه 8 دقیقه

در قرن اخیر، یکی از مهمترین فعالیت های علمی که توسط اهالی علم انجام میگیرد، نگارش مقاله است که میتواند برای نویسنده آن امتیازات فراوانی بهمراه داشته باشد. باتوجه به اهمیت موضوع، در این مطلب میخواهیم در مورد نحوه استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها صحبت کنیم.

سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

دانشجویان تحصیلات تکمیلی، برای اینکه بتوانند مجوز فارغ التحصیلی از دانشگاه را در رشته مورد نظر خود کسب کنند، نیاز دارند تا با توجه به قوانین دانشگاه، پایان نامه ای را ارائه دهند. با توجه به اینکه در دوره کارشناسی ارشد 6 واحد و در دوره دکتری 18 واحد درسی به پایان نامه اختصاص داده شده، همین نشان از اهمیت بالای ارزش علمی پایان نامه ها است.  پایان نامه، نوشته ای است که از راه تجزیه و تحلیل منطقی و انجام پژوهش و تحقیق های علمی اقدام به پاسخگویی با سوالی علمی می کنید. در همین راستا، دانشجویان پایان نامه های خود را زیر نظر اساتید مجرب با عنوان دانشگاهی "استاد راهنما" و "استاد مشاور" جمع بندی و تدوین میکنند. با توجه به سیستم آموزشی کشور، پایان نامه ها نمیتوانند عنوان و محتوای تکراری داشته باشند، از این رو با توجه به چنین شرایطی، انتظار میرود که پایان نامه ای که پس از داوری اساتید، نمره بالایی دریافت کرده، دارای محتوای علمی خوب و بروزی باشد که همین موضوع آن را به منبع بسیار مناسبی برای تهیه مقالات علمی تبدیل میکند و دانشجو میتواند با استخراج مقاله از پایان نامه خود، یک یا چند مقاله بروز و قوی داشته باشد. همانطور که میدانید، برای نوشتن یک مقاله با کیفیت، حداقل 6 ماه الی 1 سال زمان برای مطالعه، پژوهش، یافتن داده ها، برنامه ریزی برای تدوین و نوشتن اجزای مقاله، زمان لازم است و همین موضوع اهمیت استخراج مقاله را بیش از پیش نشان میدهد، چرا که اگر بلد باشیم از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم، میتوانید در کوتاهترین زمان چند مقاله با کیفیت داشته باشیم! در ادامه میخواهیم در مورد استخراج مقاله از پایان نامه و نحوه نوشتن اجزای اصلی آن صحبت کنیم.

تصویر
 
 

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه 

در نگاه اول، تبدیل پایان نامه به مقاله ژورنالی، ممکن است کمی پیچیده باشد، اما قطعا کار نشدنی نیست! با کمی آموزش و کسب تجربه قطعا میتوانید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنید. با توجه به اینکه پایان نامه یک سند با ماهیت دانشگاهی است، بنابراین از نظر محتوا مفصل و دارای جزئیات علمی بیشتری است. در مقابل، مقاله ای که برای ارسال به مجلات علمی آماده میشود، بسیار کوتاه تر از پایان نامه است و نکات کلیدی را در قالب مختصر تری نشان می دهد و همین موضوع باعث میشود افرادی که تجربه ای در این زمینه ندارند، با خود فکر کنند چطور میتوان یک پایان نامه 150 صفحه را به یک مقاله 10 صفحه ای تبدیل کرد! اما بدون شک با مطالعه این مطلب تا حدودی با این ذهنیت خداحافظی خواهید کرد. پس با اصول اولیه استخراج مقاله آشنا میشویم:

1. بهترین مجله را برای کار خود انتخاب کنید: اطمینان حاصل کنید که مقاله شما در محدوده هدف و محدوده مجله است. چگونه مجله مناسبی برای مقاله خود پیدا کنیم؟ اطلاعات بیشتر.
به سایت نشریه انتخابی بروید و در بخش "راهنمای نویسندگان"، فایل فرمت بندی مجله را دانلود کنید. این فایل برای هر نشریه بصورت منحصر بفرد است و دارای برخی محدودت ها است که بهتر است قبل از شروع استخراج مشخص گردد تا با توجه به ساختار مجله، مقاله استخراج شود.
2. عنوان مقاله را با توجه به موضوع مقاله و هدف اصلی آن انتخاب کنید. با توجه به اینکه عنوان مقاله در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است، سعی کنید در انتخاب آن حساس باشید. عنوان مقاله معمولا 6 الی 15 کلمه میباشد که در آن از کلمات کلیدی استفاده میشود. در عنوان از اصطلاحات و عبارات توصیفی استفاده کنید و سعی کنید جمله خبری باشد.

3. بخش چکیده را آماده کنید. چکیده مقاله هم میتواند خلاصه شده چکیده پایان نامه باشد و هم از پاراگراف اول مقدمه پایان نامه استفاده شود. نوشتن چکیده بسیار مهم است. در جمله بندی چکیده نباید هیچ ابهامی باشد و خواننده نباید برای درک بخشی از چکیده، به محتوای اصلی رجوع کند. کاملا صریح و با جمله بندی ساده تدوین شود. چکیده مقاله بااینکه باید خلاصه شده بخش کلی مقاله باشد اما در عین حال تمامی اطلاعات مهم و مفید را منتقل نماید. بهتر است در انتخاب کلمات دقت شود تا کلماتی که به احتمال بیشتر، سرچ می‌شوند در متن چکیده استفاده شوند. البته با توجه به اینکه از چکیده پایان نامه استفاده میشود، بهتر است زمان خود را خیلی تلف نکنید و تنها بخش هایی که در محتوای مقاله نیاز است استفاده کنید. تمام فعل های این بخش بصورت گذشته و ماضی بعید نوشته شود.
4. مقدمه را اصلاح کنید. اگر پایان نامه شما دارای بیش از یک سوال یا فرضیه تحقیق است، لازم نیست همه در یک مقاله استفاده کنید. میتوانید از پایان نامه خود چند مقاله استخراج کنید و برای هر مقاله، تمرکز خود را روی سوال خود مقاله بگذارید. در متن مقدمه حتما از مقاله های چاپ شده قبلی (حداقل سه مقاله) از مجله موردنظر به عنوان مثال استفاده کنید.  در نوشتن مقدمه مقاله، بر خلاف مقدمه پایان نامه، خیلی بیان جزئیات درست نیست، نباید طفره بروید، سوال اصلی مقاله را مطرح کنید، اگر متن جذابی بنویسید، خواننده برای خواندن ادامه مطلب داوطلب میشود. در مقدمه مقاله دو کار مهم باید انجام گرفته باشد تا مقدمه موفق و مناسب باشد. اول اینکه هدف مقاله به طور دقیق و شفاف بیان شود و دوم اینکه به طور قطعی و مستدل مشخص شود چرا این موضوعی که در مقاله می­ خواهیم بیان کنیم مهم بوده و در بین تحقیق­ های گذشته جایش خالیست. با این تفکر میتوانید از مقدمه پایان نامه خود استفاده کنید و بخش هایی که به سوال مقاله مربوط نیست یا جزئیاتی است که درک خواننده کمک نمیکند، حذف کنید. مقدمه معمولا 2 یا 3 صفحه میباشد.

5. قسمت روشها را استخراج کنید. بخش روش یا همان متود مقاله، نشان میدهد که با چه روشی و چگونه آزمایش کرده اید. در این بخش جامعه مورد مطالعه، نمونه و مکان نمونه گیری، ابزار و شیوه جمع آوری اطلاعات، نحوه انجام آزمایش و نمونه گیری و روش های تجزینه و تحلیل داده ها باید بصورت دقیق و با جملات ساده توضیح داده شود با این تفاوت که مثل پایان نامه کلی نگری نشود. مانند بخش مقدمه از مقاله های چاپ شده قبلی (حداقل سه مقاله) از مجله موردنظر به عنوان مثال استفاده کنید. اگر این بخش را خوب بنویسید، قطعا نتیجه گیری قویتری خواهید داشت و احتمال پذیرش مقاله بالا خواهد بود.

6. شروع به نوشتن بخش نتایج کنید. در این بخش باید نتایج و یافته‌های حاصل از روش‌شناسی بکار رفته در مقاله را ارائه دهید. این بخش به ارائه نتایج اختصاص داده میشود و هر گونه تفسیر و جهت‌گیری در برابر نتایج خودداری کنید. از فعل ها، بصورت گذشته استفاده کنید. هر داده ای که در مقاله شما تولید شده است باید  نتیجه ای بعنوان خروجی داشته باشد، در غیر این صورت، مقاله نامفهوم و ناقص است.
7- بحث باید واضح و مختصر باشد. در این بخش، باید یافته های کلیدی مقاله را خلاصه کنیم. با تکرار سوال پژوهشی و خلاصه یافت‌های نتایج مهم خود شروع کنید. فقط تمام داده هایی را که قبلاً گزارش کرده اید، تکرار نکنید بلکه به نتایج کلی اشاره کنید. بحث کنید که چگونه یافته های شما دیدگاه های شناخته شده قبلی را گسترش می دهد. به طور مختصر روش هایی را ارائه دهید که مطالعات محققان در آینده بتواند بر اساس کار شما باشد و محدودیت های مطالعه شما را برطرف کند.
8. بخش منابع را تهیه کنید. منابع مقاله، نسبت به پایان نامه محدودتر است. در نوشتن منابع، حتما دقت شود که نشریه انتخاب شده از چه شیوه رفرنس نویسی استفاده میکند. منابع را مرتب کنید و سعی کنید از مراجعی استفاده کنید که جدید و مرتبط به مقاله باشند. این بخش هم بسیار مهم است. با توجه به اینکه داوران ژورنال های علمی، تنها به مقالات با موضوعات جدید علاقمندند، از این رو میتوانید با استفاده از منابع جدیدالنشر، مقاله خود را بروزرسانی کنید. معمولا برای منابع یک مقاله بطور میانگین، 15 الی 30 رفرنس مناسب خواهد بود.

تصویر
 

 استخراج مقاله از پایان نامه فارسی،انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

درست است که اکثر پایان نامه های داخل کشور به زبان فارسی نوشته شده اند، اما در برخی رشته های خاص، مانند رشته مترجمی زبان های مختلف، رشته زبان و ادبیات ملل مختلف یا رشته آموزش زبان، پایان نامه به زبان های غیر فارسی، مثل انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و ... است. در چنین مواردی که دانشجویان میخواهند از پایان نامه خود مقاله استخراج کنند، باید بدانند که در روش استخراج مقاله، تغییر زبان، تفاوتی در روش استخراج مقاله ایجاد نمیکند. بهتر است اول نشریه هدف خود را انتخاب کنید و سپس با توجه به محدودیت های نشریه، مقاله خود را استخراج کنید. اگر پایان نامه فارسی دارید و میخواهید مقاله ای به زبانی غیر از زبان فارسی استخراج کنید، با توجه به اینکه مقاله باید پس از استخراج، ترجمه تخصصی شود، توصیه میکنیم اگر توانایی ترجمه تخصصی ندارید، این کار را به مترجمان تخصصی رشته خود واگذار کنید تا به مشکل برخورد نکنید.

سفارش استخراج مقاله از پایان نامه فارسی، انگلیسی، فرانسه و سایر زبان ها

یکی از موسسات فعال در زمینه کارهای پژوهشی، موسسه انتشاراتی آذرگان است. این موسسه با بهره گیری از کارشناسان و نخبگان بزرگ بهترین مراکز آموزشی کشور، توانسته است در زمینه ترجمه تخصصی، چاپ مقاله و چاپ کتاب خدمات بسیار مناسبی را برای کاربران عزیز خود فراهم آورد. در همین راستا، اگر مقاله آماده ندارید و میخواهید در کمترین زمان مقاله ای با کیفیت از پایان نامه خود داشته باشید و به نشریات داخلی و بین المللی سابمیت نمائید، اگر پایان نامه شما به زبانی غیر از زبان فارسی است و درخواست استخراج مقاله دارید یا میخواهید مقاله خود را به زبانی غیر از زبان فارسی، بصورت تخصصی و با کیفیت بالا ترجمه کنید، این نوید را به شما میدهیم که موسسه آذرگان میتواند بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه نماید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش