سایت استخراج مقاله از پایان نامه

انتشار 24 فروردین 1400
مطالعه 5 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه ارشد یا رساله دکتری، یکی از بهترین و سریع ترین راه های داشتن یک مقاله است. از این رو در این مطلب میخواهیم علاوه بر نحوه استخراج مقاله، در مورد سایت استخراج مقاله صحبت کنیم.

سایت استخراج مقاله از پایان نامه

یکی از اهداف فعالان عرصه علم و دانش، تهیه مقاله با هدف چاپ آن در مجلات معتبر است. در این میان برای بسیاری از افراد، زمان مهم است و تجربه نشان داده، پژوهش، گردآوری اطلاعات، آماده سازی داده ها و نگارش مقاله، ممکن است ماه ها زمان ببرد! از این رو بسیاری از دانشجویان، برای اینکه بتوانند در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنند، بجای نگارش مقاله، از پایان نامه ارشد یا رساله دکتری خود، استخراج مقاله میکنند. طبق قانون دانشگاه ها، با توجه به اینکه محتوای پایان نامه ها نمیتواند مشابه باشد، از این رو انتظار میرود که از یک پایان نامه خیلی خوب، مقاله یا مقالات خیلی خوبی استخراج گردد. اما در ابتدا برای کسانی که هنوز تجربه این کار را ندارند، میخواهیم استخراج مقاله را تعریف کنیم. با ما همراه باشید...

تعریف استخراج مقاله از پایان نامه

همانطور که میدانید، معنای کلمه استخراج، "بیرون کشیدن" است و در استخراج مقاله از پایان نامه، هدف محقق، بیرون کشیدن مطالب و داده های اصلی از بخش های مختلف پایان نامه است. استخراج با نگارش فرق دارد؛ در نگارش مقاله، محقق میتواند مطالب جدیدی را به محتوای کار اضافه کند اما در استخراج، این امکان وجود ندارد و تمام مطالب از خود پایان نامه تهیه میشود. اما قبل از این که نحوه استخراج مقاله را بدانیم، بهتر است در مورد تفاوت های مقاله و پایان نامه صحبت کنیم.

تفاوت پایان با مقاله

پایان نامه: یک پایان نامه دارای اهداف علمی است که این اهداف در یک جامعه کوچک مثل دانشگاه بررسی میشوند. اساتید همین دانشگاه آن را داوری میکنند، برای یک پایان نامه هیچ محدودیتی از نظر تعداد صفحات و تعداد کلمات وجود ندارد، دارای فهرست مطالب است، ادبیات تحقیق باید بشکل کامل توضیح داده شود و تمام یافته کامل شرح داده شود.

مقاله: مقالات با توجه به استاندارد های نشریات علمی تهیه میشوند.، داوران نشریه افراد ناشناس هستند، دارای محدودیت تعداد صفحات یا تعداد کلمات است، ادبیات تحقیق به صورت محدودتری توضیح داده میشود و بخش های منتخبی از کار پژوهشی در داخل مقاله شرح داده میشود.

تصویر

 

نحوه استخراج مقاله

انتخاب نشریه: برای استخراج هدفمند، در ابتدا بهتر است یک مجله علمی معتبر انتخاب کنید. در انتخاب مجله باید دقت زیادی بکنید، مقاله و مجله باید نقاط مشترک و اهداف یکسانی داشته باشند و به اصطلاح هم اسکوپ باشند. چون موضوع و محتوای پایان نامه را میدانیم، از این رو میتوان نشریه مناسب را انتخاب نمود. برای اینکه از اسکوپ مجله آگاه شوید به بخش Aims & scope  مجله انتخابی بروید و با دقت مطالعه کنید.

انتخاب عنوان: عنوان مقاله باید کوتاه و معنادار باشد و با محتوای مقاله ارتباط داشته باشد. معمولا تعداد کلمات بکار رفته در عنوان مقاله بین 8 تا 12 باشد.

چکیده: مقدمه پایان نامه را به چکیده تبدیل کنید، اما چکیده مقاله محدود است و عرف آن 250 کلمه است. در چکیده باید به اطلاعات مهمی اشاره کنید. میتوانید علاوه بر مقدمه به بخش "بحث" پایان نامه دقت کنید و چکیده مناسبی تهیه کنید.

مقدمه: اگر پایان نامه دارای بیش از یک سوال و یک فرضیه است، در این صورت میتوانید بیش از یک مقاله استخراج کنید و لازم نیست همه فرضیات در یک مقاله آورده شود. مقدمه میتواند 2 الی 3 صفحه باشد.

متدولوژی: این بخش مربوط به روش شناسی است و بهتر است مطالب پایان نامه خلاصه گردد. برای این بخش میتوانید اول چند نمونه از مقالات دیگر را مطالعه کنید تا چگونگی نوشتن آن را متوجه شوید.

نتایج: در این بخش باید نتایج فرضیه هایی که مطرح شده است، گفته شود. شما به عنوان نویسنده وظیفه دارید پاسخی به سوالات مطرح شده از داشته باشید و این پاسخ ها باید از روی مقادیر و داده ها ارائه گردد. نتایج میتواند حدود 6 صفحه باشد.

بحث: بخش بحث شامل مبانی نظری و عملی، یافته ها و روش شناسی می باشد. در این بخش باید چشم اندازی از کارهای پیش رو به خوانندگان ارائه دهید تا محققان دیگر بتوانند از دستاوردهای شما هم استفاده کنند. 

نتیجه گیری: باید در بخش نتیجه گیری به خوانندگان، اهمیت انجام این پژوهش گفته شود. در این بخش توصیه های لازم برای انجام پژوهش های آتی گفته میشود. در این بخش باید در حدود دو یا سه سطر، با جملاتی ساده و روان، به جمع بندی کامل برسید.

منابع: بخش منابع بسیار مهم است و بهتر است از ارجاعات بروز استفاده شود و تعداد رفرنس ها به 20 الی 30 مورد کاهش یابد. در نگارش این بخش به شکل ارجاعات و سیستم منبع دهی نشریه انتخابی دقت کنید. 

تصویر
 

استخراج مقاله در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. اگر شما قصد ارسال مقاله به کنفرانس های داخلی را دارید، ما میتوانیم مقالات شما را به صورت دقیق فرمت بندی، سابمیت و پیگیری کنیم و در طول این مسیر همراه و همیار شما باشیم. همچنین در صورت نداشتن مقاله میتوانیم از پایان نامه خود شما مقاله یا مقالاتی را استخراج کنیم.

پروسه استخراج مقاله در موسسه آذرگان

  • تماس با کارشناس موسسه توسط مشتری یا ثبت سفارش از طریق سایت

  • ارسال عنوان پایان نامه توسط مشتری و ارسال قرارداد از طرف کارشناس موسسه

  • ارسال فایل کامل پایان نامه به همراه عکس کارت ملی

  • ارسال عناوین قابل استخراج از پایان نامه به مشتری 

  • ارسال پایان نامه به بخش استخراج و تحویل فایل به محقق متخصص رشته

  • تبدیل فایل پایان نامه به فایل مقاله در زمان مقرر (برای هر مقاله 3 روز کاری)

  • ارسال فایل استخراج شده به مشتری جهت بررسی.

خدمات موسسه آذرگان

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

 

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش