چند نمونه از رزومه تحصیلی

انتشار 21 مرداد 1397
مطالعه 1 دقیقه

در این مقاله می خواهیم نمونه هایی از نگارش رزومه تحصیلی به زبان فارسی و انگلیسی را به شما ارائه دهیم. دقت در نحوه نوشتن این نمونه ها ، می تواند به شما بسیار کمک کند.

چند نمونه از رزومه تحصیلی

رزومه تحصیلی مدرک مکتوبی است که در آن سابقه تحصیلی و پژوهشی خود را بیان می کنید و مهارت های علمی و علایق تحقیقاتی خود را معرفی می کنید و با آن به داوران نشان می دهید که صلاحیت پذیرفته شدن در دانشگاه و در اختیار گرفتن فرصت تحقیقاتی و پژوهشی را دارید.

رزومه تحصیلی نگاهی خلاصه و کوتاه به قابلیت های علمی، شخصی، پژوهشی و دانشگاهی شماست و نشان دهنده توانایی ها و مهارت های علمی و تجربی شما در رشته مورد درخواستتان است. از طریق رزومه تحصیلی شما به فرد انتخاب کننده نشان می دهید که چقدر در رشته ای که قصد ادامه تحصیل و یا کار در آن را دارید، توانمندید و چقدر در آن حیطه دارای مهارت و تجربه هستید.

رزومه تحصیلی کوتاه و مختصر است و مانند این است که از شما بخواهند که خود را در چند دقیقه معرفی کنید و از توانمندی های خود بگویید. توجه داشته باشید که مدت خواند رزومه شما همان چند دقیقه باید باشد و باید مختصر و مفید نوشته شود. رزومه نماینده و سخنگوی توانایی های شما به صورت کاغذی و غیر حضوری برای داوران است.

رزومه تحصیلی باید ساده و صریح باشد و در اکثر موارد در جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های معتبر ایرانی و یا خارجی و یا شرکت کردن در یک کار تحقیقاتی یا پژوهشی خاص نوشته می شود. این رزومه با رزومه ای که جهت استخدام در یک شغل نوشته می شود فرق می کند و شامل سوابق تحصیلی، پژوهشی، تحقیقاتی و توانایی های علمی و تجربی در زمینه رشته مورد نظر می باشد.

دانلود چند نمونه از رزومه تحصیلی

 

دانلود نمونه از رزومه تحصیلی به زبان فارسی

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش