پذیرش و چاپ مقاله اسکوپوس

انتشار 19 شهریور 1397
مطالعه 2 دقیقه

یکی از معتبر ترین ژورنال هایی که مورد تایید دانشگاه های کشور قرار دارد ، نشریات اسکوپوس است. در این مطلب می خواهیم مراحل چاپ و پذیرش مقاله اسکوپوس را مورد بررسی قرار می دهیم.

پذیرش و چاپ مقاله اسکوپوس

یکی از بهترین راه های ثبت و انتشار یافته های جدید علمی ، نگارش مقالات و ارسال آنها به نشریات معتبر است. یافته های جدید علمی هر کشوری را می توان بهترین منبع پیشرفت علمی آن کشور دانست. در واقع می توان با سرمایه گذاری روی بخش های پژوهشی ، به پیشرفت های بسیار بالایی در زمینه های پزشکی و صنعتی دست یافت ؛ اما ارزش مقاله نگارش شده را مجله ای مشخص می کند که مقاله توانسته از آن پذیرش شود. هر چقدر اعتبار مجله بالا باشد ، ارزش مقاله چاپ شده نیز بالاتر می رود. دانشگاه آزاد در کنار وزارت بهداشت و وزارت علوم ، ژورنال های سه پایگاه علمی iSI ،  اسکوپوس و علمی پژوهشی داخلی  را مورد تایید خود قرار داده اند. در این مقاله می خواهیم  چاپ و پذیرش مقاله در  ژورنال های اسکوپوس ، ارزیابی کنیم.

مجلات اسکوپوس

یکی از نمونه های استنادی شناخته شده که توانسته است اطلاعات کتابشناختی بیش از 62 میلیون سند علمی را در خود ثبت نماید ، پایگاه اسکوپوس است. این پایگاه یکی از محصولات ناشر بزرگ الزویر است و کاربران باید برای استفاده از خدمات این موسسه هزینه ای به صورت خرید اشتراک به مجله پرداخت نمایند. این پایگاه توانسته است زمینه های مختلف علمی ، از جمله علوم پزشکی ، علوم پایه ، علوم زیستی و علوم مهندسی را تحت پوشش خود داشته باشد و نسبت به پایگاه ISI ، در این زمینه فعال تر باشد.

خصوصیات چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس

همانطور که می دانید مجلات اسکوپوس ، برای ارزیابی مقالات ارسال شده از شاخصی بنام qurtie استفاده می کند. این شاخص را با نماد q نشان می دهند و بر اساس کیفیت مقالات ، آنها را در چهار چارک q4 ، q3 ، q2 ، q1 تقسیم بندی می کنند.  مجلات q1 در بین سایر مجلات اسکوپوس از اعتبار بالاتری برخوردار می باشد.

پذیرش و چاپ مقاله اسکوپوس

همانطور که می دانید دریافت پذیرش و چاپ مقاله از ژورنال های معتبر اسکوپوس بسیار زمانبر  و دارای پروسه داوری سختگیرانه است. از این رو یکی از بهترین اقدامات برای پایین آوردن بازه زمانی و افزایش درصد پذیرش ، دریافت مشاوره و همکاری با موسسات پژوهشی معتبر است. یکی از موسسات بسیار فعال در زمینه های مختلف پژوهشی ، موسسه آذرگان است. این موسسه توانسته است با استفاده از محققان و کارشناسان متخصص در زمینه های پژوهشی ، پذیرش و چاپ مقاله در نشریات اسکوپوس را در زمان بسیار کم و با تضمین بالاتر ، به عزیزان فرهیخته ارائه دهد و با تنوع خدمات خود ، رضایت بسیاری از اهالی علم را بدست آورد.

مراحل سابمیت و دریافت پذیرش مقاله اسکوپوس در موسسه آذرگان

در ابتدا باید چکیده و عنوان مقاله توسط مشتری به کارشناس موسسه ارسال گردد. پس از بررسی ، دو الی سه مجله مرتبط با مقاله ، از طریق ایمیل معرفی میشود. عزیزان پس از بررسی مجلات و دریافت استعلام قطعی از پژوهش دانشگاه ، در نهایت یکی از مجلات را انتخاب و نام آن را به کارشناس موسسه ارسال می کنید. پس از ارسال مقاله کامل توسط مشتری ، مقاله بررسی و برای فرمت بندی به بخش مربوطه ارسال می گردد. در پایان ، مقاله به مجله اسکوپوس انتخاب شده سابمیت و در زمان مقرر ، پذیرش خواهد شد.

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه پذیرش و چاپ مقاله

تصویر

برای ثبت سفارش ، لطفا کلیک نمایید.

 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش