نحوه نوشتن افیلیشن (Affiliation) مقالات علمی

انتشار 9 مهر 1399
مطالعه 3 دقیقه

در پروسه نگارش مقاله، یکی از بخش های مهمی که همیشه نویسندگان مقالات با آن دچار چالش میشوند، بخش افیلیشن یا وابستگی سازمانی است. در این مطلب میخواهیم نحوه صحیح نگارش آن را بیان مکنیم.

نحوه  نوشتن افیلیشن (Affiliation) مقالات علمی

همان طور که میدانید روزانه در سراسر جهان صدها مقاله آماده و به مجلات علمی ارسال میشوند؛ ممکن است حتی افرادی همنام در دنیا باشند که به امور پژوهشی مشغول هستند. برای جلوگیری از ایراد تشابه اسمی، هر کسی میتواند افیلیشن یا همان وابستگی سازمانی خود را به صورت انحصاری برای خود داشته باشد تا ایراد مشابهت اسمی به راحتی حل شود.  همچنین در آماده سازی و به ثمر رسیدن یک پروژه تحقیقاتی و چاپ مقاله از آن، ممکن است چندین محقق و پژوهشگر با هم همکاری کنند. در طول پروسه تدوین و آماده سازی مقاله، مسئولیت ها بخش بندی میشود و ممکن است نویسندگان با هم و به یک اندازه یکدیگر در پروژه سهیم نباشند. برای همین میتوان به ترتیب مشارکت افراد در پژوهش، اسامی را در مقاله نوشت و افلیشن آنها را درج کرد. با این کار خوانندگان مقالات به راحتی میتوانند با یک نگاه کوتاه، به ترتیب نام نویسندگان را مشاهده کنند. در ادامه نحوه نوشتن افیلیشن را توضیح میدهیم.

مهمترین مراحل در نگارش افیلیشن نویسندگان

مرحله اول: بسیاری از افراد از مرتبه علمی خود در شروع افیلیشن استفاده میکنند اما بهتر است با کلمه  …Department of شروع کنید و نام رشته تخصصی را بعد از آن بنوسید. 

نکته 1 : اگر دانشجوی مقطع دکتری هستید و هنوز فارغ التحصیل نشده اید، میتوانید از عبارت Ph.D Student و در صورتیکه فارغ التحصیل شده اید میتوانید از عبارت Ph.D Candidate استفاده کنید. 

نکته 2 : کسانی که عضو هیئت علمی دانشگاه هستند میتوانند از عبارت Faculty Member استفاده کنند.

مرحله دوم: بعد از بیان مرتبه علمی، باید نام رشته (دانشکده) خود را بیان کنید. باید از کلمه ... Facuity of استفاده کنید.

مرحله سوم: نوشتن نام دانشگاه خود به صورت ... University of میباشد.

مرحله چهارم: نوشتن نام شهر محل سکونت خود است.

مرحله پنجم: نوشتن نام کشور است.

مرحله ششم: نوشتن ایمیل میباشد.

تصویر
 

ذکر چند مثال  Affiliation  

طبق آیین نامه تشویق مقالات وزارت علوم:

.Department of …, Faculty of …, University of…., …, Iran

.Department of Excutive Management, Faculty of Management,University of Gilan, Rasht, Iran

.Department of Management, Faculty of Humanities, Tarbiat Modarres University, Tehran, Iran

نحوه نگارش صحیح افلیشن مقاله در دانشگاه آزاد اسلامی:

.Department of …, Faculty of …, … Branch, Islamic Azad University, …, Iran

.Department of Industrial Engineering, Faculty of Engineering, SouthTehran Branch, Islamic Azad University, Tehran, Iran

نحوه نگارش افیلیشن مقاله در دانشگاه پیام نور به انگلیسی:

.Department of…, Payame Noor University (PNU), P.O. Box, 19395-3697, Tehran, Iran

.Department of Business Management, Faculty of Management, Payame Noor University, Tehran, Iran

نکته 3 : تا حد امکان برای یک نویسنده، برای تمام مقالات از یک نوع افیلیشن استفاده کنید و از بکار بردن افلیشن های متفاوت برای یک نویسنده اجتناب کنید. قطعا سازمان یا دانشگاه مد نظر با دیدن چنین مواردی امتیاز شما را از بین میبرد.

نکته 4 : در صورتی که افیلیشن چندین نویسنده یکسان می باشد از تکرار آن ها خودداری نمایید بلکه با یک نشانگر، یک افیلیشن را به هر دو نفر اختصاص دهید.

نکته 5 : در نوشتن افیلیشن، لازم است یک نفر بعنوان نویسنده مسئول (مسئول مکاتبات با مجله) مشخص شود. نویسنده مسئول باید با عبارت Corresponding Author نوشته شود. همچنین بیاد داشته باشید ایمیل نویسنده مسئول حتما در مقاله ذکر شود.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش