مقاله نویسی را از کجا آغاز کنیم

انتشار 17 اردیبهشت 1397
مطالعه 3 دقیقه

اگر شما علاقه مند به پژوهش هستید ، حتما ارزش نگارش مقاله علمی را در مسیر تحصیلات تکمیلی میدانید.ما در این مقاله به شما نشان میدهیم که مقاله نویسی را از کجا آغاز کنید.

مقاله نویسی را از کجا آغاز کنیم

اگر به نوشتن مقاله ی علمی علاقه دارید ولی نمی دانید که از کجا باید شروع کنید ، مطالعه این مقاله میتواند به شما کمک کند.

آغاز مقاله نویسی

  1. برای شروع کار ، بهتر است در حیطه ی مطالعاتی و رشته ی تخصصی خود مقالات موفق منتشر یافته در نشریات معتبر را مطالعه کنید.به راحتی و با جست و جوی ساده می توانید چندین مقاله را دانلود کنید. با خواندن این مقالات ، ذهنیت شما برای ایده پردازی آماده می شود.
  2. برای اینکه ذهنیت علمی شما تقویت شود ، بهتر است پژوهش های سایر محققانی را که در حیطه ی رشته ی شما هستند ، عینا تکرار کنید.این کار در دنیای علم مرسوم است ، میتوانید با پژوهش دوباره ، ابزار ها و پرسشنامه های تحقیق را دوباره اجرا کنید.
  3. میتوانید برای شروع از همایش ها و کنفرانس ها آغاز کنید.حضور در همایش ها خود یک کلاس آموزشی مقاله نویسی است و بسیاری از دانشجویان کار خود را با ارسال مقالات هرچند ضعیف خود به آنها ، آغاز کرده اند.
  4. بهتر است با مطالعه و خواندن مقالات دیگر ، یک مقاله بسیار ابتدایی بنویسید.نوشتن ، ذهن شما را درگیر خواهد کرد.
  5. بعد از نگارش مقاله حتما از دوستان و دانشجویان با تجربه ، که سابقه ی ارسال مقاله به نشریات مختلف را دارند ، کمک بگیرید و از آنها بخواهید تمام ایرادات شما را بعد از مطالعه ی مقاله ، به شما اعلام کنند. فهمیدن ایرادات خود ، درآینده بهترین ابزار شما برای نگارش یک مقاله ی خوب خواهد بود.
  6. بهتر است ساختار مقاله نویسی را یاد بگیرید و مقاله ی خود را در چارچوب یک مقاله ی استاندارد در آورید.
  7. یک مقاله ی علمی دارای جزییات زیادی است ، اما در قدم اول تمام جزییات را کنار بگذارید.در ابتدا لازم نیست اسامی جدول ها و نمودارها را بدانید یا چگونگی گزارش یک ابزار را توضیح دهید. کم کم در این کار با تجربه خواهید شد.
  8. باید این را بدانید که لازم نیست تمام کارهای مقاله را به تنهایی انجام دهید ، حتی بهترین مقالات هم ، توسط چند محقق نوشته شده اند.حتما در نگارش مقاله از افراد با تجربه کمک بگیرید.
  9. شما میتوانید بعد از یادگیری اصول اولیه ی مقاله نویسی در کارگاه ها و دوره های آموزش مقاله نویسی شرکت کنید .با این کار تمام سوالات و ایرادات شما برطرف میشود. البته باید قبل از هر اقدامی از کیفیت این مقالات آگاهی یابید.

در پایان ، بهتر است بدون فوت وقت و هرچه زودتر مقدمات نگارش اولین مقاله ی خود را آغاز کنید.

دیگر خدمات موسسه آذرگان

موسسه انتشاراتی آذرگان با رویکردی متفاوت در این حرفه  و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم ، در بخش چاپ کتاب ، توانایی انتشار هر نوع کتابی با هر سبک و اندیشه ای را فراهم آورده است تا حتی دانشجویان عزیز نیز بتوانند پایان نامه ی خود را در تعداد محدود و با قیمت مناسب ،به چاپ برسانند.همچنین در بخش چاپ مقاله ، با تعاملات و رایزنی های گسترده با نشریات معتبر داخلی و خارجی ، امکان چاپ مقالات تضمینی را فراهم آورده است.

شما عزیزان میتوانید درخواست خود را از طریق ایمیل موسسه به نشانی : AZARGAN.PUB@GMAIL.COM  و یا شماره تلفن های 09914516340 و ⌕    ثبت سفارش کنید تا در کمترین زمان ممکن به انجام آن مبادرت کنیم.در ضمن اخبار سایت در مورد معرفی مجلات جدید و لیست ژورنال های نامعتبر و جعلی را از کانال تلگرامی ما دنبال کنید.

 نشان برتری یک مجموعه ی موفق ، کیفیت بالای اوست ، چراکه کیفیت اتفاقی نیست.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش