خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب به صورت تخصصی

انتشار 31 فروردین 1400
مطالعه 5 دقیقه

یکی از بهترین فعالیت هایی که دانشجویان برای کسب امتیاز پژوهشی میتوانند انجام دهند، تبدیل پایان نامه به کتاب است. در این مطلب میخواهیم در مورد نحوه تبدیل و پروسه چاپ کتاب از پایان نامه صحبت کنیم.

خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب به صورت تخصصی

یکی از بزرگترین دغدغه های ذهنی دانشجویان، پژوهشگران و اساتید، ایجاد فرصت های مناسب تحصیلی و شغلی بر پایه رزومه قوی پژوهشی و علمی است. بی تردید یکی از بهترین روش های تقویت رزومه پژوهشی، چاپ کتاب است. چاپ کتاب میتواند بصورت کتاب نوشته شده و تالیفی، ترجمه شده از منابع خارجی و یا استخراج شده از پایان نامه ارشد یا رساله دکتری باشد. با توجه به اینکه تالیف یا ترجمه کتاب، علاوه بر تخصص، نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی دارد، از این رو برای بسیاری از فعالان علمی، تبدیل پایان نامه به کتاب میتواند گزینه مناسب تری باشد. از آنجائیکه پایان نامه، یک نوشته با محتوای درجه دانشگاهی است و توسط دانشجویان و زیر نظر اساتید مجرب نوشته شده، انتظار میرود موضوع و محتوای آن ارزش تبدیل و چاپ کتاب را داشته باشد!

تعریف تبدیل پایان نامه به کتاب

تبدیل پایان نامه به کتاب یا همان استخراج کتاب از پایان نامه، عملی است که در آن محقق تلاش میکند با استفاده از مطالب خود پایان نامه و تغییر فرمت آن، محتوا و ظاهر پایان نامه را به فرمت کتاب تبدیل کند. با توجه به این که فرمت پایان نامه یک فرمت دانشگاهی است، نمیتوان بدون تغییر به چاپ رساند. در بخش بعد نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب را یاد میگیریم.

تصویر
 

نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب

انتخاب عنوان کتاب: بهتر است عنوان پایان نامه با عنوان کتاب متفاوت باشد. همچنین عنوان انتخابی باید با محتوا و موضوع کتاب ارتباط معنایی داشته باشد تا خواننده با دیدن عنوان متوجه موضوع کتاب شود.

حذف برخی کلمات: بطور کلی باید کلماتی مثل "پایان نامه"، "رساله"، "این مطالعه"، "این تحقیق" و موارد مشابهی که نشان دهد از پایان نامه استفاده کرده اید، حذف گردد و بجای آنها از کلمه "کتاب" و "این کتاب" استفاده شود. لازم است عبارات استاد راهنما، استاد مشاور و نام دانشگاه هم حذف شوند.

اصطلاحات: تمام اصطلاحات و کلماتی که معادل لاتین دارند باید در پاورقی نوشته شوند.

چکیده: چکیده انگلیسی از آخر پایان نامه حذف و چکیده فارسی به مقدمه تبدیل میشود.

پیشگفتار: نوشتن پیشگفتار برای کتاب لازم است. بهتر است با کمک اساتید خود یک پیشگفتار بنویسید.

ویراستاری کتاب: برای اینکه متن کتاب بهتر و روانتر شود، بهتر است فایل را در اختیار ویراستار قرار دهید تا یکبار مطالعه و ایرادات نگارشی، املایی و دستوری آن رفع گردد.

پروسه چاپ کتاب از پایان نامه

صفحه آرایی: فایل پایان نامه را که اکنون تبدیل به فایل کتاب شده، میبایست در قطع استاندارد کتاب، فرمت بندی نمود. قطع کتاب همان اندازه طول و عرض کاغذ است و بسته به موضوع و تعداد صفحات کتاب، صفحه آرایی میشود. معمولا کتاب های دانشگاهی در قطع وزیری که استاندارد آن 24*17 است، صفحه آرایی میشود. در حالت کلی صفحه آرایی زیبایی ظاهری کتاب است.

دریافت شابک: مجوز شابک که مخفف شده "شماره استاندارد بین المللی کتاب" است باید توسط ناشر و از "خانه کتاب" دریافت شود. شابک شماره منحصر بفرد 13 رقمی است که به هر کتاب به صورت اختصاصی صادر میشود. معمولا این مجوز یک روزه صادر میشود.

طراحی جلد: طراحی جلد باید بسته به موضوع و محتوای کتاب طراحی شود. معمولا طراح با نظر نویسنده یا خواندن بخشی از کتاب شروع به طراحی میکند.

دریافت فیپا: مجوز فیپا که مخفف "فهرست نویسی پیش از انتشار" است که اطلاعات کتابشناختی است که پشت صفحه عنوان نوشته شده و به شناسنامه کتاب معروف است. مجوز فیپا از "کتابخانه ملی" دریافت میشود و صدور مجوز برای کتابهای دانشگاهی بین 2 تا 4 هفته زمان میبرد.

دریافت مجوز ارشاد: مجوز ارشاد از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت میشود و ناشر موظف است فایل کتاب به همراه مجوزات دریافت شده و جلد طراحی شده را به این اداره ارسال کند. در این مرحله متن کتاب بررسی میشود و اگر ایرادات خاصی مثل کلمات نامناسب، موارد سیاسی و قومیتی و موارد این چنینی نداشته باشد، کتاب مجوز میگیرد. معمولا مجوز ارشاد بین 4 الی 12 هفته صادر میشود.

اعلام وصول: اعلام وصول همان اجازه نامه نشر کتاب است. ناشر موظف است چند نسخه از کتاب را (معمولا 3 نسخه) به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ارسال کند، پس از بررسی فایل چاپ شده و مقایسه آن با فایل تایید شده، اعلام وصول صادر میشود.

امتیاز چاپ کتاب از پایان نامه در مصاحبه دکتری

همانطور که میدانید شرط موفقیت در آزمون مصاحبه دکتری، داشتن رزومه قوی پژوهشی است. یکی از موارد بسیار خوبی که میتواند دید اساتید را نسبت به داوطلب مثبت کند، داشتن کتاب در جلسه آزمون است و کسانی که دارای کتاب تالیف شده، ترجمه شده از منابع خارجی و چاپ شده از پایان نامه هستند، 4 امتیاز پژوهشی دریافت خواهند کرد.

تصویر
 

خدمات تبدیل و چاپ کتاب از پایان نامه در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. یکی از خدمات موسسه آذرگان تبدیل و چاپ کتاب از پایان نامه است که بصورت تخصصی انجام میشود. برای اطلاع از هزینه چاپ کتاب از پایان نامه میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمائید. در ادامه پروسه چاپ کتاب از پایان نامه را مطالعه فرمائید:

  • تماس با کارشناسان موسسه یا ثبت سفارش از طریق سایت

  • تماس با مشتری و ارسال قرارداد 

  • ارسال فایل وورد پایان نامه و کارت ملی توسط مشتری

  • ارسال فایل پایان نامه به بخش مربوطه برای تبدیل شدن به فایل کتاب (حدودا 7 روز زمان میبرد)

  • ارسال فایل تبدیل شده به مشتری جهت تایید

  • انجام صفحه آرایی، دریافت مجوزات شابک و فیپا، طراحی جلد، چاپ و ارسال پستی (کل زمان چاپ کتاب، 25 الی 45 روز کاری زمان برده و تمام مراحل با نظر نویسنده انجام میگیرد)

سایر خدمات موسسه آذرگان

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش