هزینه ی مجوز چاپ کتاب

انتشار 11 بهمن 1396
مطالعه 3 دقیقه

در پروسه ی چاپ کتاب همواره مراحل خاصی هستند که برای طی آنها هزینه و زمان مشخصی را باید طی کرد. در این مقاله به هزینه و زمان دریافت مجوز چاپ یک کتاب می پردازیم.

هزینه ی مجوز چاپ کتاب

مراحل اداری چاپ یک کتاب

بعد از آماده سازی فایل نوشته ها ، این فایل ، تایپ ، ویراستاری و صفحه آرایی شده و اماده سازی اولیه کتاب به پایان می رسد.

بعد از این مرحله ، مراحل اداری آغاز می شود.

اخذ شابک : اولین قدم دریافت شابک از اداره ی شابک است. برای این کار متن ویرایش شده کتاب شما راهی خانه ی کتاب می شود. شابک یک عدد 13 رقمی منحصر به فرد است که برای درج امتیازات دانشگاهی  نظیر مصاحبه ی دکترا و ارتقای شغلی اساتید ، بسیار با اهمیت است .این مجوز در صورتی که برای چاپ چند کتاب استفاده شود یا در سامانه ی خانه ی کتاب به چاپ نرسد باطل است و تمام امتیازاتی که به واسطه ی شابک بدست آمده ، از آن سلب می گردد.

دریافت فیپا : اداره ی کل پردازش و سازماندهی سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی مسئول مستقیم صدور فیپا در جمهوری اسلامی ابران است و هیچ نمایندهی دیگری چه حقیقی و چه حقوقی در کل کشور ندارد.

دریافت مجوز چاپ کتاب : این مجوز را می توان با مراجعه به دفاتر انتشاراتی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه کرد.

دریافت مجوز پخش : یا همان اعلام وصول است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می شود.

زمان و هزینه ی  مجوز های چاپ کتاب

شابک : هزینه ی دریافت شابک بین 25 تا 35 هزار تومان است و زمان صدور مجوز آن در کمتر از یک ساعت با ثبت رسمی خانه ی کتاب در اختیار شما قرار  می گیرد.

فیپا : هزینه ای برای دریافت این مجوز لازم نیست و زمان صدور آن به شرح زیر می باشد:

اگر کتابی تمدید چاپ شود 3روز کاری طول می کشد، اگر تمدید شود و ناشر آن عوض شود 5 روز کاری طول می کشد و اگر کتاب برای نخستین بار چاپ شود حدود 10 روز کاری برای صدور مجوز آن زمان لازم است.

مجوز چاپ کتاب : زمان صدور مجوز در این مورد بستگی به موضوع کتاب دارد که کمترین زمان برای دریافت مجوز برای کتاب های دانشگاهی و علوم پایه و رشته های فنی است که 1 روز کاری طول می کشد و بیشترین زمان برای صدور مجوز کتابهای زبان های خارجی و شعر هستند که به ترتیب با 40  و 60 روزکاری برای دریافت مجوز زمان لازم دارند.

باید توجه داشته باشید که برای دریافت این مجوز ها حداکثر 40 هزار تومان باید هزینه کنید و اگر ناشری بیش از این موارد را از شما طلب کرد بی تردید قصد دیگری دارد. همیشه بهترین راه برای دریافت این مجوز ها این است که با یک ناشر یا موسسه ی شناخته شده همکاری کنید ، زیرا آنها بارها این مجوز ها را دریافت کرده اند و سریع ترین راه ها را می شناسند ، در واقع هم در زمان و هم در هزینه می توانید صرفه جویی کنید. موسسه انتشاراتی آذرگان با سابقه ی سال ها تجربه در زمینه ی چاپ و تکثیر کتاب و با تعاملات لازم و همکاری با ادارات مربوطه به شما اطمینان میدهد که مراحل اداری و فنی کتاب شما در کمترین زمان ممکن آماده ی ارائه است.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش