هزینه چاپ کتاب از پایان نامه

انتشار 6 آبان 1399
مطالعه 4 دقیقه

یکی از بهترین راه های تقویت رزومه پژوهشی، چاپ کتاب از پایان نامه است. در این مطلب در مورد هزینه چاپ کتاب از پایان نامه صحبت خواهیم کرد.

هزینه چاپ کتاب از پایان نامه

همانطور که میدانید از دیرباز، چاپ کتاب را یکی از بهترین روش های گسترش علم در سراسر دنیا بشمار میبرند و پژوهشگران، علما و اساتید بزرگ، با به یادگار گذاشتن نوشته های خود در قالب کتاب، بسیاری از علاقه مندان علم را شفیته دستاورد ها و نوشته های خود کرده اند. چاپ کتاب برای نویسنده میتواند دستاوردهای بسیار زیادی بهمراه داشته باشد که در ادامه به بخشی از آن اشاره میکنیم.

فواید چاپ کتاب

 • چاپ کتاب نشانگر تخصص نویسنده در موضوع کتاب است

 • چاپ کتاب باعث افزایش اعتماد بنفس نویسنده میشود

 • چاپ کتاب باعث تقویت رزومه پژوهشی در مصاحبه دکتری میشود

 • یکی از بهترین راه های تقویت رزومه برای علاقه مندان ورود به بنیاد نخبگان است.

 • نام خود و نام کتاب را میتوانیم در سایت کتابخانه ملی ثبت کنیم.

تصویر
 

چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم

 • در ابتدا باید فایل پایان نامه به کتاب تبدیل شود که باید بدانیم، تبدیل پایان نامه به کتاب به مفهوم خارج کردن یک پایان نامه یا رساله از قالب خود و تبدیل فرمت آن به کتاب است. در این کار تمام  کلمات "این پایان نامه" ، "این مطالعه"، "این رساله" و موارد مشابه حذف و این کلمات با کلمه "کتاب" جایگزین میگردد ، همچنین موارد اضافی مانند چکیده انگلیسی و جداول غیر ضروری حذف میگردد و مواردی مانند پیش گفتار و تقدیم ، به آن اضافه میگردد.

 • پس از آماده شدن فایل، نوبت صفحه آرایی است. صفحه آرایی زیبایی داخلی کتاب است و صفحات باید طبق قطع انتخابی کتاب صفحه آرایی شوند. اندازه یا قطع کتاب با توجه به موضوع کتاب متفاوت است. مثلا کتاب های دانشگاهی قطع وزیری هستند و کتاب های کودک قطع خشتی دارند.

 • در این مرحله باید از خانه کتاب مجوز شابک دریافت شود. این مجوز اینترنتی است.

 • پس از دریافت شابک باید برای دریافت مجوز فیپا اقدام کرد. این مجور 20 الی 30 روز کاری زمان میبرد.

 • در  این مرحله باید طرح جلد کتاب طراحی شود. باید طرح جلد کتاب طوری باید که با موضوع کتاب هم خوانی داشته باشد.

 • در این مرحله باید پرینت کتاب به همراه پرینت جلد طراحی شده برای دریافت مجوز ارشاد به اداره ارشاد ارسال گردد. دریافت مجوز ارشاد ممکن است چندین هفته زمان برد. درصورت استفاده از کلمات یا جملات نامتعارف، توهین آمیز، سیاسی و یا قومیتی نامناسب، این عبارات باید حذف یا اصلاح شوند.

 • در این مرحله کتاب آماده چاپ و صحافی است. پس از تهیه زینک در لیتوگرافی به چاپخانه ارسال شده و در پس از آماده سازی، عمل تا و ترتیب فرم های چاپ شده متن کتاب بوسیله چسب سرد و یا گرم به جلد وصل می شود.

 • مرحله پایانی اقدام به گرفتن اعلام وصول است که باید چند نسخه از کتاب را به وزارت ارشاد تحویل دهند و پس از این کار، پروسه چاپ کتاب به پایان میرسد.

تصویر

هزینه چاپ کتاب از پایان نامه

هزینه چاپ کتاب از پایان نامه به دو بخش تقسیم بندی میشود. بخش اول، هزینه تبدیل فایل پایان نامه به فایل کتاب و بخش دوم هزینه چاپ کتاب است. معمولا در هزینه چاپ کتاب تعداد صفحات، نوع کاغذ، تعداد جلد، قطع کتاب و نوع و جنس جلد کتاب در کم و زیاد شدن قیمت تمام شده تاثیر خواهد گذاشت.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

مراحل چاپ کتاب در موسسه آذرگان

 • ثبت سفارش از طریق ایمیل موسسه یا ارسال مشخصات دقیق کتاب (تعداد صفحه و تعداد جلد درخواستی) برای محاسبه قیمت تمام شده

 • بررسی هزینه توسط کارشناس موسسه و ارسال قرارداد به مشتری

 • بررسی قرارداد و ارسال 60 درصد هزینه به همراه ارسال کارت ملی تمام نویسندگان کتاب

 • پس از واریزی کتاب صفحه آرایی شده و در مدت 1 الی 3 روز، نامه رسمی انتشارات به همراه شابک ارسال میشود و طرح جلد طراحی شده و سپس اقدام به دریافت مجوز فیپا کرده و پس از دریافت این مجوز، از مشتری درخواست واریز مابقی هزینه میشود و در کمترین زمان کتاب چاپ و بوسیله پست به آدرس مشتری ارسال میگردد.

نکته: تمام مراحل چاپ کتاب با نظر خود مشتریان انجام شده و پس از تایید نهایی به چاپ خواهد رسید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش