هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

انتشار 14 آبان 1397
مطالعه 3 دقیقه

نگارش کتاب و هزینه های چاپ آن همواره یکی از چالش های بزرگ اکثر نویسندگان ، به خصوص نویسندگان جوان بوده است. در این مقاله به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

نویسندگان ، قبل از اینکه شروع به نگارش کتاب کنند ، باید هدف خود را از نوشتن ، برای خود روشن سازند. باید بدانند کتابی که می نویسند آیا می خواهند تنها به دریافت امتیازات پژوهشی اکتفا کنند یا اینکه جنبه فروش را نیز مد نظر دارند. باید از خود سوال کنند که آیا نوشته های آنها ارزش چاپ کردن را دارد و اصلا چرا خوانندگان باید این نوشته ها را بخوانند! پس از این که هدفی مشخص را برای چاپ کتاب یافتند ، باید با توجه به تخصص خود ، شروع به نگارش کتاب کنند. پس از اینکه نگارش کتاب به پایان رسید ، پروسه چاپ آن شروع می شود. نحوه چاپ کتاب و هزینه های آن ، همواره یکی از سوالات نویسندگان جوان بوده است که در بخش بعد به آن خواهیم پرداخت.

پروسه چاپ کتاب

بعد از اینکه فایل کتاب تکمیل شد ، نویسندگان دو راه را پیش رو دارند. یا باید با یکی از ناشرین مجرب در این زمینه قرارداد بسته و فایل کتاب خود را در اختیار آنها قرار دهند ؛ یا اینکه اگر تجربه ای دارند ، می توانند خودشان ناشر کتاب خود باشند. این مورد برای نویسندگان جوان و بی تجربه به هیچ عنوان توصیه نمی شود. چراکه دریافت مجوزات و چاپ کتاب برای این عزیزان بسیار زمانبر و پر هزینه خواهد بود ؛ از این رو همانطور که اشاره شد ، نویسندگان بهتر است که کتاب خود را به متخصصان این کار بسپارند. در قرار دادی که بین مولفان و ناشران بسته می شود ، نحوه شراکت ، به همراه کیفیت کاغذ ، طرح جلد و زمان اتمام کار ، در قرار داد ذکر می گردد. ناشر نیز پس از اینکه با نویسنده به توافق رسید وظیفه دارد به سرعت صفحه آرایی کتاب را آغاز کند و همزمان برای دریافت مجوزات کتاب ، از جمله شابک ، فیپا و مجوز ارشاد اقدام نماید ، در نهایت با نظر نویسنده طرح جلد ، طراحی و در تعداد دلخواه به چاپ برساند.

هزینه چاپ کتاب چقدر است؟

هزینه تمام شده یک کتاب چاپی ، ارتباط مستقیم با هزینه اجزای تشکیل دهنده و نوع چاپ آن دارد. کاغذ استفاده شده در یک کتاب ، مهمترین تاثیر را روی قیمت کتاب دارد. در واقع کتابی که در آن از کاغذ با کیفیت استفاده شده ، مطمئنا هزینه تمام شده بالاتری ، نسبت به کتاب هایی دارد که در آن کیفیت لازم رعایت نشده است. سایر مواردی که در قیمت چاپ کتاب تاثیر دارند ، عبارتند از : تعداد صفحات کتاب ، تعداد رنگ بکار رفته در چاپ ، نوع چاپ و صحافی ، جنس و نوع طرح جلد و قطع کتاب را می توان نام برد که در مجموع قیمت تمام شده یک کتاب چاپی را تشکیل می دهند.

موسسه آذرگان

یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه های پژوهشی ، موسسه آذرگان است. این موسسه در بخش چاپ کتاب توانسته نظر بسیاری از نویسندگان و فرهیختگان کشور را به خود جلب کند و با ارائه محصولی با کیفیت در کنار قیمت رقابتی ، به خوبی رضایت این قشر از جامعه را بدست آورد. تیم تخصصی آذرگان متشکل از بهترین تکنسین های آماده سازی پیش چاپ ، اپراتور های مجرب در چاپ و تکنسین های کنترل کیفیت ، این اطمینان را به شما می دهیم که یک محصول عالی را از ما دریافت خواهید کرد.

پروسه چاپ کتاب در موسسه آذرگان

  • تماس از طرف مشتری و ارائه توضیحات اولیه از طرف کارشناس بخش چاپ 

  • توافق اولیه و بستن قرارداد بین موسسه و مشتری

  • ارسال فایل کتاب به همراه اسکن کارت ملی تمام نویسندگان

  • صفحه آرایی کتاب در 3 روز کاری 

  • ارسال نامه رسمی انتشارات آذرگان در 3 روز کاری

  • اقدام به دریافت مجوز شابک در 4 روز کاری

  • دریافت مجوز فیپا در 10 روز کاری 

  • طراحی جلد ( با نظر نویسنده ) همزمان با دریافت مجوزات

  • چاپ کتاب در 3 روز کاری

  • ارسال کتاب ها توسط پست ، به آدرس نویسنده.

نکته : ارسال کتاب های چاپ شده در این موسسه از زمان دریافت فایل از مشتری ، 22 روز کاری زمان لازم است. برای اطلاع از جزئیات و هزینه هی چاپ کتاب ، می تواند از طریق یکی از راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه پژوهشی و چاپی در کشور

تصویر

برای ثبت سفارش لطفا کلیک نمائید. 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش