سابمیت و چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی

انتشار 6 تیر 1398
مطالعه 4 دقیقه

داشتن یک مقاله علمی پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری یک امتیاز بالا در مصاحبه محسوب میشود، موسسه پژوهشی آذرگان تمام مراحل اعم از نگارش، ارسال، پذیرش و چاپ در ژورنال های علمی معتبر را در اختیار شما پژوهشگران عزیز قرار میدهد.

سابمیت و چاپ مقاله علمی پژوهشی داخلی

مقاله علمی پژوهشی

مقاله علمی پژوهشی چیست؟ مقاله ای است که با ایده­ای نو همراه بوده، و به تجزیه و تحلیل داده­ های خام می­پردازد و در جستجوی نتایج جدید است. یک مقاله علمی پژوهشی دارای یک طرح ساختار یافته و مدون است و از استانداردها و الگوهای خاصی پیروی می کند.

پژوهشگران توانمند با نگارش هر مقاله پژوهشی مرتبط با حوزه تخصصی و پایان نامه، چاپ شده در مجلات معتبر و مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، صاحب 6 امتیاز در مجلات داخلی و تا 7 امتیاز در مجلات خارجی می­شوند. مقاله ISI دارای بالاترین امتیاز برای مصاحبه دکتری است.

مقاله ISI 

مؤسسه اطلاعات علمی یا ISI ‏(Institute for Scientific Information)، موسسه‌ای با تمرکز بر علم‌سنجی و انتشارات علمی است که در سال 1912 توسط شرکت تامسون خریداری شده و به عنوان بخشی از شرکت Thomson Reuters است. ISI، تمام مجلات علمی مهم در دنیا را به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف، فهرست کرده و پوشش می­دهد. مقالات چاپ شده در این مجله دارای اعتبار علمی بالا بوده و داوری این مقالات، توسط داوران متخصص علمی صورت می­گیرد. یکی از معیارهای ارزیابی دانشگاه­ها، میزان ثبت و چاپ مقاله ISI است.

رتبه بندی مجلات در ISI 

مجلات در ISI سالانه ارزیابی می­شوند و مجلاتی که مورد پذیرش مجله هستند نمایه شده و مجلاتی که معیارهای لازم را نداشته باشند نمایه از آن­ها گرفته شده و اصطلاحا Drop می­شوند. مجلاتی که دارای مقالات با کیفیت هستند به درجات بالا منتقل می­شوند. یکی از معیارهای درجه بندی ضریب تاثیر یا ایمپکت فاکتور است. مقالات  ISI دو نوع هستند: مقالات ایمپکت دار (JCR) که از اعتبار بالایی برخوردار بوده و مقالات بدون ایمپکت دار (iSI listed) که از اعتبار کمتری نسبت به مقالات ایمپکت دار برخوردارند.

ضریب تاثیر یا درجه تاثیر (Impact factor) چیست؟

ضریب تاثیر یا همان ایمپکت فاکتور یعنی تعداد ارجاعاتی که در طول یک بازه دو ساله به مقالات یک مجله می شود و در اعتبارسنجی ژورنال­ها کاربرد دارد. مجلاتی که دارای پروسه سخت داوری هستند از این مزیت برخوردارند که مقالات با کیفیت را دریافت می کنند­ و به طبع آن پژوهشگران بعدی در نوشتن مقاله به آثار جدید و نو استناد خواهند  کرد، بنابراین هرچه تعداد استنادهای هر مقاله بیشتر باشد درجه اعتبار مجله هم بیشتر شده و به دنبال آن ایمپک فاکتور مجله هم بالا می­رود. ضریب تاثیر از عدد صفر( مجلات بدون ضریب تاثیر) شروع می شود به محض اینکه ایمپکت فاکتور یک مجله عددی بالاتر از صفر بگیرد اصطلاحا می گوییم مجله ایمپکت دار است.

چگونه یک مقاله علمی پژوهشی ISI بنویسیم؟

پژوهشگران گرامی برای یکدستی و موفقیت در پذیرش مقاله خود بایستی به نکات و ترتیب عناوین زیر توجه کنید:

 • عنوان مقاله علمی پژوهشی  (Title) تا دارای کلمات کلیدی و واضح باشد و تا حد امکان کوتاه بیان کنید

 • اسامی نویسنگان (Authors) و مشخصات ایمیل و شماره تماس تمامی نویسندگان را ذکر کنید

 • چهار بخش اصلی چکیده (موضوع، هدف،روش، یافته ها) و کلمات کلیدی (Key Words) را حتما دقیق بنویسید

 • مقدمه و مرور ادبیات پیشین (Introduction)

 • بیان مسئله در 2 الی 3 خط

 • فرضیات دقیق و مناسب با موضوع خود بنویسید

 • متدها و روش تحقیق  (Methods):

 1. نوع تحقیق ( میدانی، کتابخانه ای و...) 

 2. محل تحقیق (مکان اجرا: منطقه، شهر، کشور)

 3. دوره تحقیق (از ماه... در سال...)

 4. جامعه تحقیق و نمونه انتخاب شده

 5. روش انتخاب حجم نمونه (تصادفی ساده، تصادفی خوشه ­ای و...)

 6. نوع آزمون آماری مورد استفاده نوع مدل: نام مدل

 • نتایج و یافته­های تحقیق  (Results) در نتیجه تایید و رد فرضیه­ها را در 2 الی 3 جمله بیان کنید

 • تجزیه و تحلیل نتایج به دست آمده (Discussion)از فرضیه ها­ را با نتایج خود مقایسه کنید

 • نتیجه‌گیری و پیشنهادات(Conclusion) برای تحقیقات آینده را در دو بخش داخل کشور و خارج کشور (بین المللی) بیاورید   

 •  منابع (References)

سابمیت مقاله علمی پژوهشی داخلی در موسسه آذرگان

پژوهشگران و محققان عزیز در صورت تمایل به سابمیت مقاله مورد نظر خود در ژورنال­ و مجلات معتبر داخلی، می­بایست بعد از نگارش صحیح مقاله و متناسب با مجله ­ای که می­خواهند مقاله خود را در آن چاپ کنند، فایل خود را از طریق پست الکترونیکی azargan.pub@gmail.com به ما ارسال نمایند و یا به صورت چت آنلاین با کارشناسان ما در ارتباط باشند. موسسه پژوهشی آذرگان، با یک پروسه منظم در کمترین زمان ممکن اقدام به فرکت بندی ، سابمیت و پیگیری  مقاله هایتان­ می­کند.شما خود نیز می توانید مجلات مورد نظراتان را با ذکر ISSN در اختیار کارشناس موسسه قرار دهید ، پس از انتخاب مجله علمی پژوهشی داخلی، همکاران ما اقدام به فرمت بندی ساختاری، سابمیت و رایزنی با مجلات می نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با همکاران موسسه در ارتباط باشید همچنین از طریق کانال تلگرامی می توانید لیستی از مجلات معتبر و جعلی را دنبال کنید.

فهرست نشریات معتبر داخلی سال 1398

فهرست نشریات معتبر خارجی  نمایه شده در ISI

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه ارائه کننده خدمات پژوهشی در کشور

تصویر

برای ثبت سفارش ، لطفا کلیک کنید.

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش