فرمت بندی و سابمیت فوری مقاله در مجلات JCR

انتشار 15 اسفند 1400
مطالعه 5 دقیقه

یکی از مراحل مهم در پروسه چاپ مقالات علمی، مرحله فرمت بندی و ارسال به نشریات است. در این مطلب میخواهیم در مورد فرمت بندی و سابمیت فوری مقاله در مجلات JCR صحبت کنیم.

فرمت بندی و سابمیت فوری مقاله در مجلات JCR

در طول 2 قرن اخیر، چاپ مقالات علمی، مهمترین سهم را در نشر و انتقال داده ها و یافته های جدید علمی داشته است بطوریکه بهترین پیشرفت های علمی و اختراعات بزرگ، از دل همین نوشته ها زاده شده اند. امروزه، فواید چاپ مقاله برای همه مشخص شده است و دانش پژوهان و اهالی علم بخوبی میدانند که برای بهبود رزومه پژوهشی، پذیرش از دانشگاه معتبر یا حتی ارتقای علمی و شغلی، چاپ مقالات علمی از اوجب واجبات است!! اما اگر تجربه و آگاهی لازم را در  این زمینه داشته باشید، بخوبی میدانید که چاپ مقاله در هر نشریه ای دارای امتیاز و اعتبار نیست. با توجه به اهمیت چاپ مقاله متاسفانه در سال های اخیر شاهد بوجود آمدن مجلات جعلی و نامعتبر زیادی هستیم که با دریافت هزینه، اقدام به چاپ مقالات به صورت تضمینی در بازه زمانی کوتاهی میکنند. نویسندگان مجلات باید بسیار باهوش باشند، چرا که برخی از این مجلات نه تنها امتیاز پژوهشی ندارند، بلکه ممکن است حتی امتیاز منفی بهمراه داشته باشند. از این رو باید در انتخاب نشریه برای مقالات خود بسیار حساس باشید. یکی از نمایه های مهم و معتبر در بین تمام نمایه های علمی، نمایه iSI است. مجلات منتسب به ISI، بخصوص از نوع ایمپکت دار آن، از بهترین نشریات علمی هستند و دانشگاه ها امتیاز بالایی برای مقالاتی چاپی در این مجلات در نظر گرفته اند. در این مطلب میخواهیم در مورد نحوه فرمت بندی و سابمیت فوری مقاله در مجلات JCR صحبت کنیم.

تعریف مجلات jCR

تصویر
 

JCR مخفف عبارت Journal Citation Reports می باشد. این پارامتر مربوط میشود به ایمپکت فاکتورهای مقالات انتشار یافته توسط موسسه Thomson Reuters است. ایمپکت فاکتور  به صورت مخفف IF نشان داده میشود. به عنوان یک تعریف ابتدای میانگین تعداد دفعاتی که مقالات یک مجله در دو سال قبل از آن رفرنس داده شده است. معمولا هر چقدر عدد ایمپکت بالاتر باشد، میزان اعتبار نشریه بیشتر میشود. در کل، این مجلات، حتی با ایمپکت پایین، نشریات بسیار معتبری هستند که داوری سختگیرانه ای برای مقالات دریافتی دارند و مقالاتی که برای این مجلات تدوین میشوند، باید محتوای قوی، دارای موضوع جدید و منابع بروز باشند و در تمام بخش های مقاله نوآوری بکار رفته باشد.

نحوه فرمت بندی و سابمیت مقاله در مجلات JCR

مجلات ایمپکتدار مانند تمام مجلات علمی دیگر، از فرمت بندی منحصر بفردی پیروی میکنند. برای مشخص شدن فرمت مجله، باید به سایت مجله انتخابی بروید و از بخش راهنمای نویسندگان، فایل فرمت مجله را دانلود کنید. در فایل مربوطه، شیوه نگارشی مقاله، نوع و اندازه فونت، تعداد کلمات و صفحات مقاله و نوع رفرنس نویسی و ... ذکر میشود. فایل فرمت بندی باید به دقت انجام شود و هیچ موردی از قلم نیوفتد، چرا که انجام ندادن حتی یک مورد، میتواند باعث برگشت دادن مقاله و هدر رفتن زمان شود! پس از آماده شدن نسخه نهایی مقاله، زمان سابمیت مقاله است. معمولا مجلات به دو گونه مقالات را دریافت میکنند، یا سیستم سابمیت آنلاین دارند، یا اینکه باید مقاله به سردبیر ایمیل گردد. در سابمیت آنلاین، در ابتدا نویسنده مسئول عضو سایت میشود و برای خود یوزر و پسوورد دریافت میکند. سپس مرحله به مرحله باید پیش رفت و هر بخش مقاله را در جای مخصوص خود بارگذاری کرد. برای مثال عنوان و چکیده در جای مخصوص خود، محتوای مقاله در جای مخصوص خود و در صورت نیاز، کاور لتر در جای مخصوص خود آپلود شود. در نهایت مراحل به اتمام میرسد و دکمه سابمیت را میزنیم. پس از سابمیت، pdf مقاله به کارتابل نویسنده مسئول ارسال میشود. در سابمیت آنلاین، میتوانید هر زمان که بخواهید، از طریق کارتابل خود، مقاله را پیگیری نمائید. در سیستم سابمیت ایمیلی، دیگر کارتابلی وجود ندارد و مقاله ها را از طریق ایمیل به دست سردبیر میرسند. برای پیگیری مقاله نیز کافی است به همان ایمیل پیام بدیم و شماره مقاله را را ذکر کنیم. 

نکته: تجربه نشان داده بیشتر مجلات jCR از سیستم سابمیت آنلاین بهره میبرند و تعداد محدودی هم مقالات را از طریق ایمیل دریافت میکنند. 

امتیاز چاپ مقاله در نشریات JCR

همانطور که قبلا گفتیم، مجلات ایمپکتدار، جزء معتبرترین مجلات علمی هستند و پذیرش شدن مقاله در این مجلات حتی با ایمپکت پایین هم بسیار ارزشمند است. همانطور که میدانید، در مصاحبه دکتری پذیرش یا چاپ مقاله در نشریات معتبر نهایتا تا 7 امتیاز پژوهشی برای یک مقاله و داشتن چندین مقاله ماکزیمم تا 22 امتیاز پژوهشی برای نویسنده بهمراه خواهد داشت. معمولا امتیاز مصاحبه دکتری به صورت سلیقه ای است، اما تجربه نشان دادن مقالات ایمپکتدار، ماکزیمم امتیاز را دریافت خواهند کرد.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه تخصصی، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

تصویر
 

فرمت بندی و سابمیت فوری مقاله در مجلات JCR در موسه آذرگان

اگر قصد سابمیت مقاله خود را به نشریات معتبر JCR دارید، موسسه آذرگان، میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد. ما میتوانیم با استفاده از چکیده مقاله، مناسبترین مجلات JCR را طبق اسکوپ مقاله خودتان معرفی و سپس در کمترین زمان ممکن مقاله را فرمت بندی و سابمیت نماییم. 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش