چرا باید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم؟

انتشار 21 آبان 1399
مطالعه 4 دقیقه

یکی از مرسوم ترین راه های تهیه مقاله، در بین تمام دانشجویان "استخراج مقاله از پایان نامه" است. در این مطلب میخواهیم بدانیم چرا باید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم!؟

چرا باید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم؟

دانشجویان ارشد و دکتری برای اینکه ثابت کنند آماده فارغ التحصیلی از دانشگاه هستند، الزام دارند تا در موضوع خاصی از رشته تخصصی خود، نوشتاری با عنوان پایان نامه یا رساله، پژوهش و گردآوری کنند و با تایید این نوشته، میتوانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. در واقع یک پایان نامه یا رساله نشان دهنده تمام تلاش یک دانشجو در کل پروسه شروع تا پایان دوران دانشگاهی است.

چرا باید از پایان نامه خود مقاله استخراج کنیم؟

همانطور که میدانید پایان‌نامه ها شامل استدلال موضوعی، ارائهٔ پژوهشی تجربی، حاصل کارآموزی یا عصاره‌ای از درس‌های آموخته‌شده در دوران تحصیلی دانشجوست که با راهنمایی استادان، نگارش و تدوین می‌شود و با توجه به اینکه سیستم آموزش عالی کشور به نحوی است که پایان نامه ها با موضوع و عنوان تکراری، تعریف نشده است، از این رو میتوان امیدوار بود با نگارش یک پایان نامه خوب، مقالات بسیار با کیفیتی از آن استخراج نمود و همین موضوع نشان دهنده اهمیت یک پایان نامه است.

تصویر
 

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

انتخاب ژورنال: در ابتدا برای اینکه بتوانید استخراج درستی انجام دهید، یک ژورنال مناسب و هم اسکوپ با موضوع پایان نامه خود، انتخاب میکنید. پس از انتخاب مجله، باید به بخش راهنمای نویسندگان بروید و دستور العمل فرمت بندی مجله را دانلود کنید.

عنوان مقاله: عنوان مقاله بهتر است بر اساس موضوع اصلی مقاله انتخاب و با عنوان پایان نامه متفاوت باشد. معمولا تعداد کلمات عنوان بین 8 الی 12 کلمه میباشد.

نوشتن چکیده مقاله: در ابتدا باید دقت کنید که مجله انتخابی چه محدودیت ها و درخواست هایی دارد. معمولا چکیده مقالات بین 150 الی 250 کلمه هستند. میتوانید از چکیده خود پایان نامه در این بخش استفاده کنید.

مقدمه: اگر میخواهید از پایان نامه یک مقاله استخراج کنید بهتر است ترکیبی از فرضیه ها و سوالات را با هم در مقاله بیاورید اما اگر چندین مقاله استخراج میکنید میتوانید با توجه به موضوع سوالات و فرضیه ها را جدا کنید. برای بهتر شدن کار، میتوانید نمونه مقالات چاپ شده را در مجله انتخابی را مطالعه و بررسی کنید.

روش: مثل تمام بخش های دیگر که خلاصه ای از کل پایان نامه است، این بخش نیز میتوانید توضیح کوتاهی از آن چه در پایان نامه است بنویسید. برای این بخش هم توصیه میشود حتما نمونه مقالات چاپ شده را بررسی کنید.

نتایج: در بخش نتایج مقاله‌ای که از پایان‌نامه استخراج می‌کنید باید نتایج کاری را عنوان نمایید که فرضیه مربوط به آن را مطرح کرده بودید. در واقع باید نتایج کار به فرضیه ها و سوالات بیاید.

بحث: در مقاله باید شرحی از نتایج کارتان را به خوانندگان ارائه دهید. در این بخش نباید نتایج دوباره تکرار شوند.در استخراج مقاله از پایان نامه باید دقت داشته باشید که چشم‌اندازی از کارهای پیش رو به مخاطبان بدهید تا محققان دیگر در مسیر رشد عنوانی که مطرح کرده‌اید، قدم بردارند و مقالات دیگری بنویسند و کارهای تازه‌تری ارائه دهند. محدودیت‌هایی که در مسیر کارتان بوده هم اعلام کنید.

منابع: بخش منابع بسیار مهم است. در این بخش باید به مقالات و کتاب های مرتبط با موضوع مقاله ارجاع دهید. اگر از منابع پایان نامه استفاده میشود، بهتر است که از منابع بروز استفاده شود.

تصویر
 

فرمت بندی مقاله

زمانی که کار استخراج مقاله به پایان رسید، باید با توجه به فرمت مجله، مقاله فرمت بندی شود. اگر در طول مسیر استخراج مقاله، مواردی که مجله درخواست کرده بود را رعایت کنید، تقریبا نصف کار را انجام داده اید. در فرمت بندی به فونت و اندازه قلم بخش های مختلف مقاله دقت کنید تا طبق فرمت مجله باشند. همچنین باید افیلیشن نویسندگان کامل باشد، در صورت درخواست مجله باید یک یا چند نفر را بعنوان داور به مجله معرفی کنید و اگر فرمی یا تعهد نامه ای باشد، باید توسط نویسنده مسئول امضا گردد در نهایت پس از فرمت بندی، مقاله آماده بارگذاری در سایت مجله است.

موسسات پژوهشی

اگر تجربه لازم را برای استخراج ، فرمت بندی و سابمیت مقاله ندارید، بهتر است از کمک موسسات پژوهشی کمک بگیرید. این موسسات میتوانند در بازه زمانی کوتاه و با دقت بالا روند استخراج، فرمت بندی و سابمیت مقاله به مجله دلخواه شما را انجام داده و در طول پروسه داوری، مذاکرات و پیگیری های لازم را با مجله انتخابی داشته باشند.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش