چگونگی پذیرش و چاپ مقاله ISI

انتشار 11 آذر 1397
مطالعه 3 دقیقه

پذیرش و چاپ مقاله در یکی از مجلات معتبر ، به یکی از بزرگترین دغدغه های بسیاری از دانشجویان و محققان بدل شده است. در این مطلب ، چگونگی پذیرش و چاپ مقاله در مجلات ISI را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چگونگی پذیرش و چاپ مقاله ISI

نگارش و سابمیت مقاله به مجلات مختلف داخلی و خارجی را می توان ، جزء لاینفک زندگی پژوهشگران ، محققان و دانشجویانی دانست که درصدد دریافت دو نمره پایان نامه ارشد خود هستند یا می خواهند رزومه خود را برای شرکت در آزمون مصاحبه دکتری تقویت کنند یا دانشجویان دکتری که می خواهند از دانشگاه خود فارغ التحصیل شوند. متاسفانه یا خوشبختانه ، چاپ مقاله را می توان مهمترین راه ارزشیابی و سنجش اهالی علم دانست. در قرن اخیر ، مهمترین اکتشافات و پیشرفت های علمی کشور های غربی از دل همین مقالات علمی بدست آمده و هر کشوری که در این زمینه هزینه و برنامه ریزی دقیق داشته است ، توانسته در بخش های مختلف صنعتی و پزشکی ، به دستاوردهای بزرگی نائل گردد.

در بین مجلات معتبر ، مجلات ISI ، بخاطر اعتبار بالای بین المللی ، در بین دانشجویان و اساتید ، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و افراد ، تمام تلاش خود را می کنند تا با ارسال مقاله به این مجلات ، شانس خود را برای دریافت پذیرش از این مجلات امتحان کنند. این مجلات دارای داوری مرحله ای و سختگیرانه هستند و بازه زمانی بسیار طولانی را می طلبند که برای بسیاری از دانشجویان مشکلات فراوانی را ایجاد می کند. 

شرایط دریافت پذیرش از مجلات ISI

همانطور که اشاره شد ، این مجلات بسیار سختگیر هستند و هر مقاله ای با هر کیفیتی را پذیرش نمی دهند. در این شرایط ، باید موضوعی که برای پژوهش انتخاب می گردد ، کاملا بروز باشد ، متن مقاله قوی و ترجمه انجام شده تخصصی باشد ، نمودار ها و منابع به هیچ عنوان ناقص نباشند و رفرنس های بکار رفته در بخش منابع  ، بروز بوده و به مقالات بالای 2016 ارجاع داده شده باشد. پس از این که این موارد رعایت گردید ، مهمترین مسئله ، انتخاب مجله درست است. نویسنده باید قبل از هر اقدامی اهداف مجله را با موضوع مقاله خود مقایسه کرده و ژورنالی را انتخاب کند که نزدیکترین اسکوپ را به مقاله خود داشته باشد. پس از اینکه تمام این چند مورد رعایت گردید ، می توان گفت که مقاله ، استاندارد لازم برای پذیرش در مجلات ISI را دارد.

چگونگی پذیرش و چاپ مقاله ISI

همانطور که گفته شد دریافت پذیرش از مجلات ISI کار آسانی نیست و این مجلات ، بسیاری از دانشجویان و محققان را با مشکل بزرگی روبرو ساخته است ، با این حال در کشور ، موسساتی فعالیت می کنند که می توانند با امکانات و نفوذی که در مجلات معتبر دارند ، پذیرش در این مجلات را ممکن سازند. در این بین ، یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه های پژوهشی موسسه آذرگان است. این موسسه توانسته است با رایزنی و تعاملات قوی با مجلات معتبر بین المللی ، با تضمین بسیار بالا و در بازه زمانی کوتاهی ، پذیرش در مجلات ISI را ممکن سازد.

موسسه آذرگان

این موسسه فعالیت پژوهشی خود را از سال 1391 ، با اجماع جمعی از بهترین دانش جویان و محققان کشور آغاز کرد و در سه بخش ترجمه ، چاپ کتاب و چاپ مقاله اقدام به ارائه خدمات نمود. اکنون پس از گذشت چندین سال ، این موسسه خدمات خود را به صورت تخصصی و در دپارتمان های مجزا ، به بیش از 20 بخش گسترش داده است.

پروسه پذیرش مقاله ISI در موسسه آذرگان

  • ارسال درخواست از طرف مشتری ( درخواست باید حاوی اطلاعاتی مانند : مقطع تحصیلی ، نوع دانشگاه ، چکیده و عنوان مقاله و شماره تماس مشتری باشد. )

  • بررسی چکیده و عنوان مقاله توسط کارشناس موسسه و معرفی دو الی سه ژورنال مرتبط با مقاله.

  • بررسی مقالات توسط مشتری ، انتخاب یکی از مجلات و ارسال نام مجله به همراه مقاله کامل ، به کارشناس موسسه.

  • بررسی فایل مقاله توسط کارشناس و ارسال مقاله به بخش فرمت بندی.

  • در نهایت ارسال مقاله به ژورنال درخواستی و پیگیری های هفتگی برای دریافت پذیرش در بازه زمانی یک ماهه.

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه ارائه دهنده خدمات پژوهشی و چاپی 

تصویر

برای ثبت سفارش کلیک کنید

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش