چاپ مقاله ISI برای تقویت رزومه دکتری

انتشار 19 فروردین 1398
مطالعه 3 دقیقه

برای دوستانی که تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند ، داشتن رزومه قوی مهمترین کلید موفقیت آنهاست. در این مطلب اهمیت چاپ مقاله ISI برای تقویت رزومه دکتری را مورد بررسی قرار می دهیم.

چاپ مقاله ISI برای تقویت رزومه دکتری

همانطور که می دانید ، پژوهش در مورد مسائل مختلف علمی و ثبت یافته های جدید در قالب یک مقاله ، یکی از ارزشمندترین اقدامات دانشمندان و پژوهشگران علوم مختلف است. این افراد با نگارش مقالات علمی و چاپ آن در ژورنال های معتبر بین المللی علاوه بر اینکه پژوهش های خود را در آرشیو مجلات ثبت می کنند ، می توانند مسیر دانشمندان دیگر را برای کشف یافته های جدید هموار سازند. در کشور ما نیز  محققان و دانشجویان برای اینکه بتوانند رزومه خود را تقویت کنند ،  از پایان نامه خود دفاع کنند یا فارغ التحصیل رشته تخصصی خود شوند ، نیاز دارند تا مقاله یا مقالاتی را در مجلات معتبر چاپ کنند. یکی از نمایه های بسیار معتبر  علمی ، مربوط به مجلات نمایه شده در پایگاه ISI است. 

چاپ مقاله ISI

 مجلات ISI ، به دلیل اعتبار بالای پژوهشی ، مورد توجه اکثر اساتید و دانشگاه های کشور هستند و معمولا معیار علم سنجی و ارزیابی افراد ، داشتن مقالات چاپ شده در این مجلات است. اما دریافت پذیرش از این مجلات ، به دلیل داوری زمان بر و سختگیرانه ، دانشجویان و محققان را با مشکل بزرگی مواجه ساخته است. این مجلات معمولا هر مقاله ای را پذیرش نمی دهند و روی کیفیت مقالات ، بسیار  حساس هستند. مقاله ای که به سردبیر نشریه سابمیت می گردد ، باید استاندارد های لازمه را داشته باشد. این استاندارد ها عبارتند از : داشتن موضوع جدید یا موضوعی که قبلا کمتر به آن پرداخته شده باشد ، ترجمه تخصصی مقاله ، محتوای قوی در کنار داده های بدست آمده از تحقیقات میدانی ، استفاده از منابع بروز و رفرنس دهی مقاله به متون جدید النشر در کنار انتخاب درست مجله ، می تواند موفقیت هر مقاله ای را تضمین کند.

اهمیت چاپ مقاله ISI در آزمون مصاحبه دکتری

برای موفقیت در آزمون دکتری ، داوطلبان ، بعد از موفقیت در آزمون کتبی ، باید خود را آماده آزمون مصاحبه کنند. مصاحبه دکتری آزمونی است که در آن ، اساتید ، به عنوان داوران ، در مورد توانایی های شما  مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش افراد برای ورود به مقطع دکترای تخصصی تصمیم بگیرند و در این بین ، نتیجه این تصمیم گیری ، ارتباط مستقیم با رزومه فرد مصاحبه شونده دارد. همان طور که می دانید ، در آزمون مصاحبه دکتری ، داوطلبان از جنبه های مختلف آموزشی و پژوهشی مورد ارزیابی قرار می گیرند که در بخش بعد به آن خواهیم پرداخت.

امتیازات آموزشی 

امتیازات آموزشی ، در مجموع ، به معدل ، کیفیت دانشگاه و طول دوره مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، مربوط میشود. همچنین داشتن مدرک معتبر زبان و برگزیدگان المپیاد های بین المللی نیز امتیاز دارند که در مجموع 30 امتیاز آموزشی دانشجو را تشکیل می دهند.

امتیازات پژوهشی

امتیازات پژوهشی بر اساس میزان فعالیت داوطلبان در زمینه های مختلف علمی ، از جمله چاپ مقالات علمی پژوهشی داخلی ، خارجی و کنفرانسی معتبر ، ترجمه یا تالیف کتاب ، گواهی ثبت اختراع و کیفیت پایان نامه دوره کارشناسی ارشد ، به افراد داده میشود.

در این بین ، خود جلسه آزمون مصاحبه هم 30 امتیاز دارد که داوران با توجه به کیفیت جلسه و نوع تسلط رفتاری و علمی داوطلب ، امتیازات مورد نظر را به او اعطا می کنند و در مجموع از 100 امتیاز ، امتیاز کلی فرد مشخص می گردد.

چاپ مقاله ISI برای تقویت رزومه دکتری

با توجه به اعتبار مجلات ISI ، داشتن مقالات چاپ شده در این نشریات ، می تواند روی نظر داوران تاثیر مثبتی گذاشته و برای داوطلب ، امتیاز بالایی ر ادر نظر بگیرند. همانطور که می دانید ، هر مقاله پژوهشی ، در مصاحبه دکتری دارای 7 امتیاز است و کسانی که چندین مقاله چاپ شده دارند ، می توانند تا 22 امتیاز پژوهشی دریافت کنند.

موسسه آذرگان

یکی از بهترین راه های تسریع در پذیرش و چاپ مقاله ، استفاده از موسسات پژوهشی است. این موسسات با توجه به روابط و تعاملاتی که با سردبیران مجلات مختلف دارند ، می توانند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کنند. در این بین ، یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه های پژوهشی ، موسسه آذرگان است. این موسسه توانسته است با سیاست کاری مناسب و برنامه ریزی دقیق  ، با تمام مجلات معتبر و بین المللی همکاری مناسبی داشته باشد و با تضمین بالا مقالات شما را در مجلات معتبر ISI به چاپ برساند.

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه ارائه کننده خدمات پژوهشی در کشور

تصویر

برای ثبت سفارش ، لطفا کلیک کنید.

 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش