چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی

انتشار 5 آذر 1397
مطالعه 4 دقیقه

یکی از مهمترین بخش های دوران تحصیلات تکمیلی ، نگارش مقاله و چاپ آن در مجلات معتبر بین المللی است.

چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی

نگارش یک مقاله علمی ، نشانه تخصص یک فرد در رشته تحصیلی اوست. این جمله زمانی صادق است که یک فرد به درجه ای از علم و آگاهی  برسد که بتواند با استفاده از تجربیات و یافته های خود ، مقاله ای را در زمینه تخصصی خود نگاشته و مطلبی جدید را به جامعه علمی ارائه دهد. زمانی که نگارش مقاله به پایان رسید ، مهمترین کار انتخاب درست مجله ، با توجه به موضوع مقاله است. هر قدر هم که یک مقاله قوی و دقیق نگارش شده باشد ، اگر در مجله نامعتبر به چاپ برسد ، آن مقاله هیچ ارزشی نخواهد داشت ؛ در حقیقت ارزش یک مقاله ، به اعتبار مجله ای باز میگردد که آن مقاله در آن چاپ و نمایه شده است. در سال های اخیر ، پذیرش و چاپ مقاله در ژورنال های معتبر بین المللی  ، به یکی از بزرگترین چالش های دانشجویان ، اساتید و محققان بدل شده است ، بطوریکه دانشجویانی که نیاز به دفاع از پایان نامه و رساله دکتری خود دارند یا اساتیدی که نیازمند ارتقای علمی و تغییر وضعیت هستند یا محققانی که میخواهند یافته های خود را به جامعه جهانی ارائه دهند ، برای رسیدن به تمام اهداف خود ، نیاز به چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی دارند. در بخش بعد با این مجلات علمی بیشتر آشنا می شویم.

مجلات معتبر بین المللی

مجلات از نظر اعتبار و وجهه پژوهشی ، به سه بخش زیر تقسیم بندی می شوند:

مجلات درجه a : این مجلات بیشترین اعتبار را در بین مجلات بین المللی دارند ؛ در نتیجه داوری این مجلات بسیار سختگیرانه است. برای پذیرش در این مجلات ، باید مقاله نگارش شده دارای موضوع جدید و بروز باشد ، همچنین منابع بکار رفته به مقالات مرتبط بالای 2016 رفرنس داده شده و محتوای نگارش شده بسیار قوی باشد. مقاله ای که به این مجلات ارائه می شوند باید در تمام بخش های مقاله ، عامل نوآوری دیده شود و در نهایت مقاله ، باید کاملا در اسکوپ مجلهی انتخابی قرار داشته باشد. مجلات JCR ، اسکوپوس Q1 و Q2 و مجلات پابمد را می توان جز معروفترین نمایه های درجه A نام برد.

مجلات درجه B : این مجلات ، مجلات معتبری هستند که نسبت به مجلات درجه A ، داوری آسانتر و سریعتری دارند و معمولا در اهداف آنها ، چند شاخه علمی باهم مورد بررسی قرار می گیرند. این مجلات مناسب مقالات مروری می باشند. مجلات ISI Listed و مجلات اسکوپوس q3 و q4 جز معروفترین نمایه های درجه b بین المللی نام دارند.

مجلات درجه c :  معمولا مجلات بین المللی جدیدی که هنوز نمایه ای دریافت نکرده اند جز این مجلات هستند. مجلات نمایه ISC نیز با اینکه در داخل کشور جز معتبرترین مجلات قرار دارند ، اما به دلایل مختلف ، در درجه بندی جهانی t جز مجلات درجه c بشمار میروند. (بجز برخی از مجلات داخلی که نمایه iSI هم دارند).

تصویر
 

چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی

همان طور که اشاره شد ، چاپ مقاله در مجلات معتبر ، بسیار زمانبر و داوری آنها بسیار سختگیرانه است ؛ از این رو دانشجویان و اساتید به دلیل کمبود زمان نیاز دارند تا چاپ مقاله ، در زمان کمتر و با تضمین بالاتری انجام گیرد ، در همین راستا ، موسسات پژوهشی بسیاری وجود دارند که می توانند در این راه به افراد کمک کنند. یکی از بهترین موسسات فعال در زمینه های مختلف پژوهشی ، موسسه آذرگان است. این موسسه توانسته است با رایزنی و تعاملات گسترده با مجلات معتبر بین المللی ، پذیرش و چاپ مقاله را در زمان کمتر ، با تضمین بالایی به عزیزان فرهیخته کشور ارائه دهد.

موسسه آذرگان

این موسسه فعالیت پژوهشی خود را از سال 1391 ، با اجماع جمعی از بهترین دانش جویان و محققان کشور آغاز کرده و در سه بخش ترجمه ، چاپ کتاب و چاپ مقاله اقدام به ارائه خدمات نموده است. اکنون پس از گذشت چندین سال ، این موسسه خدمات خود را به صورت تخصصی و در دپارتمان های مجزا ، به بیش از 20 بخش گسترش داده است.

برخی از خدمات موسسه آذرگان

موسسه آذرگان ، بهترین موسسه ارائه دهنده خدمات پژوهشی و چاپی

تصویر

برای ثبت سفارش لطفا کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش