چاپ کتاب فوری با کمترین هزینه

انتشار 15 مهر 1397
مطالعه 5 دقیقه

یکی از چالش های بزرگ مولفان کتاب ، هزینه و زمان لازم برای چاپ آن است. در این مقاله سعی خواهیم کرد چگونگی چاپ فوری کتاب با هزینه های مناسب را مورد بررسی قرار دهیم.

چاپ کتاب فوری با کمترین هزینه

سالانه میلیون ها نسخه کتاب در جهان ، چاپ و وارد بازار رقابتی می شوند. برای برخی از نویسندگان ، می تواند این حرفه پر درآمد و برای بسیاری دیگر تنها جنبه تفریحی داشته باشد. در واقع تنها 20 درصد از کل کتاب های چاپ شده به سود دهی مالی می رسند و بقیه موارد ، در این بازار نشر عجیب و صنعت چاپ گیج کننده ، تنها نقش آگاهی را ایفا می کنند. قبل از شروع به نوشتن ، بسیار مهم است که نویسنده درک درستی از نگارش کتاب داشته باشد و از خود بپرسد چرا....این چرا می تواند به دو سوال تفکیک شود : چرا می خواهید کتاب بنویسید و چرا باید دیگران کتاب شما را بخوانند! این سوالات دو روی سکه را نشان می دهند و نویسنده برای اینکه منحصر بفرد باشد ، باید هم زمان از دیدگان نویسنده و خواننده نگاه کند و پاسخ گو باشد. بعد از اینکه به این خود باوری رسید ؛ قبل از شروع به نگارش ، بهتر است مزایایی مادی و اعتباری چاپ یک کتاب را بداند.

فواید نگارش کتاب

نگارش یک کتاب می تواند برای نویسنده فواید مالی و غیر مالی بسیاری داشته باشد که شاید در دید سطحی و اولیه ، آشکار نباشد. باید بدانیم نگارش یک کتاب به نویسنده اجازه می دهد عقاید و آرمان ها و رویاهای شخصی را با تخصص خود در هم آمیخته و خود را به عنوان متخصص در زمینه های مطالعاتی ، در بین دوستان و همکاران ، شناخته سازد. این کار می تواند باعث ایجاد موقعیت های شغلی مناسب  یا گسترش کسب و کار فعلی باشد. کتاب به نویسنده اجازه می دهد دانش و تجربه خود را به نمایش گذاشته و نام تجاری خود را برای ایجاد یک پلت فرم ، در راستای رشد و تعالی مخاطبان خود ، ایجاد نماید. 

اگر با تفکر و هدف درست شروع به نگارش کتاب کنید ، خواهید فهمید که نشر کتاب ، یک تجارت برد - برد است و در هر صورت ضرری در کار نیست. برای شروع نگارش باید مسیر نگارش تا چاپ کتاب را بدانیم که در بخش بعد به آن اشاره خواهیم کرد.

مراحل چاپ کتاب

پس از اینکه کتاب خود را آماده و تایپ کردید ، نیاز دارید که ناشری را برای راهنمایی و نشر کتاب خود انتخاب کنید. ( البته خود نویسنده کتاب هم می تواند ناشر کتاب خود باشد که این کار برای نویسندگان تازه کار به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.) سپس باید با ناشر به توافق برسید و با او بر سر نحوه فروش و درصد سود طرفین ، قرارداد امضا کنید. پس از امضای قرارداد ، ناشر موظف است برای دریافت مجوزات لازم از جمله شابک ، فیپا ، مجوز ارشاد و در نهایت اعلام وصول اقدامات لازم را انجام دهد. در قرار داد جنس کاغذ و طرح جلد نیز مشخص می گردد. در نهایت کتاب در تیراژ دلخواه به چاپ خواهد رسید.

هزینه چاپ کتاب

برای بسیاری از نویسندگان ،  هزینه تمام شده کتاب چاپی از اهمیت بالائی برخوردار است. هزینه یک کتاب بسته به تعداد و کیفیت کار متفاوت است. در این بخش عوامل تعیین کننده هزینه کتاب را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • تعداد صفحات کتاب : هر چقدر تعداد صفحات یک کتاب بالا باشد ، طبعا هزینه چاپ کتاب بالا خواهد رفت.

 • جنس کاغذ : جنس کاغذ های استفاده شده برای کتاب متفاوت است و کیفیت کاغذ روی قیمت کتاب تاثیر گذار است.

 • جنس و نوع طرح جلد : طرح جلد و جنس استفاده شده برای طراحی آن بر روی هزینه کتاب تاثیر گذار خواهد بود.

 • نوع چاپ و صحافی : معمولا برای چاپ کتاب با تیراژ زیر 200 نسخه از چاپ دیجیتال و برای چاپ کتاب با تیراژ بالای 1000 نسخه از چاپ آفست استفاده می کنند.

 • نوع قطع : معمولا قطع و اندازه کتاب ها با هم متفاوت است و در برخی موارد هزینه به صورت جزئی با هم متفاوت می باشد.

 • تعداد رنگ در چاپ : هر چقدر تعداد رنگ در چاپ بالا باشد ، هزینه تمام شده نیز بالا خواهد رفت.

چاپ کتاب فوری با کمترین هزینه

یکی از چالش های نویسندگان کتاب ها ، چاپ کتاب با هزینه مناسب و در بازه زمانی کوتاه است. برای این کار ناشرین  و موسسات انتشاراتی بسیاری وجود دارند که می توانند نویسندگان را یاری کنند. یکی از بهترین موسسات پژوهشی - انتشاراتی ، کشور ، موسسه آذرگان است. این موسسه توانسته است با بهره بردن از ظرفیت های بالای نخبگان و محققان کشور ، در بخش چاپ کتاب ، به ارائه خدمات گسترده پرداخته و با هزینه های مناسب ، در بازه زمانی کوتاهی ، نوشته های شما به یک محصول با کیفیت چاپی تبدیل نماید.

مراحل چاپ کتاب در موسسه آذرگان

 • دریافت فایل کتاب به همراه اسکن کارت ملی

 • صفحه آرایی تخصصی در 4 روز کاری 

 • دریافت مجوز شابک در 5 روز کاری 

 • ارسال نامه رسمی انتشارات در 3 روز کاری 

 • طراحی جلد کتاب با نظر نویسنده همزمان با دریافت مجوزات

 • اخذ مجوز فیپا در 10 روز کاری

 • چاپ کتاب و ارسال از طریق پست مجموعا در 18 روز کاری

نکته : تمام خدمات انجام شده در این موسسه به صورت 24 ساعته و ارائه مشاوره به کاربران ، رایگان می باشد. برای اطلاع از سایر خدمات موسسه می توانید از طریق شماره تلفن های درج شده یا ارسال ایمیل با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

برخی از خدمات موسسه 

 

موسسه انتشاراتی آذرگان ، بهترین موسسه ارائه کننده خدمات پژوهشی در کشور

تصویر

برای ثبت سفارش لطفا کلیک کنید.

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش