چاپ تضمینی مقاله ISI در مجلات مورد تایید

انتشار 6 مهر 1399
مطالعه 4 دقیقه

دانشجویان، محققان و اساتید دانشگاه ها، برای اینکه بتوانند به اهداف خود در زمینه درسی و کاری برسند، نیاز دارند تا مقالات خود را در مجلات معتبر ISI به چاپ برسانند. در این مطلب میخواهیم در مورد چاپ تضمینی مقاله ISI در مجلات مورد تایید، صحبت کنیم.

چاپ تضمینی مقاله ISI در مجلات مورد تایید

یکی از بهترین و با ارزشترین کارهایی که یک محقق میتواند برای جامعه علمی انجام دهد، ثبت یافته های جدید خود، بصورت یک مقاله است. این کار میتواند منشاء تحول بزرگ علمی در سطح جهانی باشد. با چاپ مقاله در مجلات معتبر، علاوه بر اینکه یافته های خود را به صورت انحصاری بنام خود، در یک پایگاه علمی معتبر ثبت میکنیم، میتوانید با در اختیار گذاشتن آنها، کمک بزرگی به محققان دیگری که میخواهند در زمینه تخصصی شما فعالیت کنند، انجام دهید. در ادامه مزایای چاپ مقاله در مجلات ISI  را بیان میکنیم.

مزایای چاپ مقاله ISI

 • کسب دو نمره پایان نامه برای دانشجویان ارشد

 • بهبود رزومه پژوهشی برای داوطلبان شرکت در آزمون مصاحبه دکتری

 • کسب اجازه دفاع و فارغ التحصیلی برای دانشجویان دوره دکتری

 • تقویت رزومه پژوهشی برای افرادی که میخواهند از دانشگاه های معتبر اپلای بگیرند

 • کمک به تغییر وضعیت و ارتقای علمی اساتید دانشگاه ها

روال عادی چاپ مقاله ISI

 • برای شروع چاپ مقاله، در ابتدا باید مقاله داشته باشید. برای این کار یا باید مقاله بنویسید و یا اینکه از پایان نامه یا رساله خود، مقاله استخراج کنید.

 • بعد از تدوین و آماده سازی مقاله، نوبت به ترجمه مقاله است. باید در نظر داشته باشید، متون علمی، باید ترجمه تخصصی شوند، پس اگر در این زمینه تخصص لازمه را ندارید، بهتر است کار را به یک مترجم متخصص بسپارید.

 • مرحله سوم و یکی از مهمترین بخش های چاپ مقاله، انتخاب مجله است. این خیلی مهم است که شما، شناخت کافی را از کیفیت مقاله خود داشته باشید و با توجه به کیفیت مقاله خود مجله انتخاب کنید. اگر بخواهیم ساده تر بیان کنیم، این است که اگر بدنبال چاپ مقاله در مجله معتبر هستید، باید مقاله ای تدوین کنید که در سطح و استاندارد آن مجله باشد. نکته دوم در انتخاب مجله این است که مجله و مقاله نگارش شده باید هم موضوع و هم اسکوپ باشند. این مورد را میتوانید در سایت مجله و بخش SCOPES مطالعه کنید.

 • پس از ترجمه، مقاله باید طبق فرمت مجله انتخابی، فرمت بندی گردد. معمولا فرمت هر مجله مختص خودش است و باید مو به مو اجرا شود. ممکن است در فرمت بندی، محدودیت هایی برای تعداد کلمات عنوان، چکیده و متن اصلی اعمال شود، فونت و سایز خاصی را برای بخش های مختلف مقاله درخواست کند. فرمت هر ژورنال را میتوان در بخش راهنمای نویسندگان تهیه کرد.

 • پس از فرمت بندی، مقاله آماده سابمیت است. سابمیت مقاله به دو صورت انجام میگیرد،  یا مجله دارای سیستم سابمیت است که نویسنده میتواند از طریق آن فایل مقاله را در کارتابل مربوطه بارگزاری  کرده و پس از ارسال مقاله، گزارش سابمیت خود را دریافت کند، ویا اینکه مجله فاقد سیستم سابمیت است که در این مجلات اطلاعات نویسندگان و فایل مقاله توسط ایمیل، به ادیتور ارسال میشود.

 • داوری اولیه: داوری اولیه معمولا توسط خود ادیتور انجام میگیرد و مقاله از نظر موضوعی و اسکوپ مورد بررسی قرار میگیرد. مقالاتی که مشکل خاصی نداشته باشند، برای داوری، به چند داور ارسال میشوند و بقیه موارد، ریجکت شده و به خود نویسنده بازگشت داده میشوند.

 • داوری اصلی مقاله: در این مرحله مقاله بصورت دقیق توسط داوران بررسی شده و معمولا مقالاتی که دارای موضوع تکراری، ترجمه ضعیف، نتایج تکراری و منابع قدیمی باشند، به مشکل میخورند و ریجکت میشوند و مقالاتی که استاندارد های چاپ شدن را داشته باشند، پذیرش میشوند. در برخی موارد، مقالاتی که دارای ایرادات جزئی هستند، از نویسنده درخواست میشود که پس از اصلاح آنها، مقاله را دوباره بازگشت دهند تا درصورت حل مشکل، مقاله پذیرش شود.

 • پذیرش مقاله: پس از پذیرش مقاله، نامه پذیرش به نویسندگان ارسال شده و خود مقاله در نوبت چاپ قرار میگیرد.

نکته: معمولا پروسه داوری مجلات ISI، حدود 2 الی 5 ماه میباشد.

تصویر

 

نکاتی برای چاپ تضمینی مقاله ISI 

برای اینکه بتوانید در مجلات ISI مقاله چاپ کنید، باید نکات زیر را رعایت کنید

 • موضوع مقاله باید جدید باشد و در مجله ای که میخواهید آن را ارسال کنید، موضوع تکراری چاپ نشده باشد.

 • ترجمه مقاله باید فوق تخصصی باشد و در صورت امکان پس از ترجمه، روی آن ویرایش نیتیو انجام گیرد.

 • منابع مقاله باید جدید باشد و به مقالات و کتب سه سال اخیر رفرنس داده شود. 

 • بهتر است نام استاد راهنمای خود را به عنوان نویسنده مسئول در مقاله درج کنید، این مورد نشان دهنده آن است که مقاله شما، زیر نظر یک استاد کاربلد تدوین و تنظیم شده است.

 • اگر استادتان مقاله خود را در مجله مرتبط با مقاله شما، قبلا پذیرش و چاپ کرده باشد، شما میتوانید نام استاد خود را در بخش نویسندگان بیاورید و در بخش منابع، به مقاله استادتان ارجاع دهید و مقاله را به همان مجله ای که استادتان قبلا پذیرش گرفته سابمیت کنید؛ در این حالت درصد پذیرش بالا خواهد بود.

 • دریافت مشاوره و کمک از موسسات پژوهشی: یکی از مهمترین کارهای موسسات پژوهشی، ایجاد ارتباط با مجلات علمی است. دانشجویان میتوانند برای اینکه در وقت، انرژی و هزینه خود صرفه جویی کنند، از کارشناسان این موسسات کمک بگیرند.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش