چاپ تضمینی مقاله در مجلات ISI

انتشار 12 تیر 1399
مطالعه 3 دقیقه

دانشجویان برای اینکه بتوانند رزومه پژوهشی خود را تقویت کنند، از پایان نامه خود دفاع کنند و فارغ التحصیل شوند، نیاز دارند تا مقالات خود را در مجلات معتبر به چاپ برسانند. در ادامه در مورد چاپ تضمینی مقاله در مجلات ISI صحبت خواهیم کرد.

چاپ تضمینی مقاله در مجلات ISI

همه افرادی که به نوعی کارشان با علم و دانش پیوند خورده، میدانند برای اینکه بتوانند در کار خود پیشرفت کنند و به درجات بالاتر علمی برسند ، خواسته یا ناخواسته نیاز دارند که در مجلات معتبر، مقاله یا مقالاتی را به چاپ برسانند. در کشور ما نیز معمولا، بیشترین توجه، به مجلات ISI است و دانشجویان برای اینکه بتوانند امتیاز بالاتری دریافت کنند، تلاش میکنند تا از این مجلات پذیرش گیرند.

آشنایی با مجلات ISI

موسسه اطلاعات علمی ISI، در سال 1960 با تمرکز بر علم سنجی و انتشارات علمی، توسط یوجین گارفیلد آمریکایی تاسیس شد. پس از بیماری آقای گارفیلد، این شرکت در سال1992 توسط موسسه علمی تامسون خریداری و با ادغام این شرکت و شرکت رویتزر در سال 2002، نام آن به شرکت تامسون رویترز تغییر یافت. این شرکت فعالیت های علمی و اقتصادی زیادی انجام میدهد که فعالیت های علمی آن در دو زیرمجموعه معروف آن یعنی وب‌آف‌نالج (WOK) و وب‌آف‌ساینس (WOS) انجام می‌گیرد. از جمله اساسی‌ترین و معروف‌ترین کارهای این شرکت انتشار نام مجلات معتبر است که به نام مجلات ISI یا مجلات برتر تامسون رویترز معروف‌اند. کار مهم بعدی این موسسه انتشار ضریب تأثیر یا IF برای مجلات است.

انواع مجلات ISI

مجلات ISI بطور کلی، به دو دسته مجلات ایمپتدار و مجلات بدون ایمپکت تقسیم بندی میشوند.

مجلات ایمپکتدار یا همان JCR، دارای ضریب تاثیر هستند. ضریب تاثیر یک شاخص کمی است و نشانگر میزان رفرنس دهی به مقالات یک ژورنال در 2 سال پیاپی است. هر چه این عدد بزرگتر باشد، مجله با کیفیت تر و به طبع آن، مقالات چاپ شده دارای اعتبار بالاتر خواهند بود. باید بدانیم مجلات JCR جزء مجلات درجه A، درنظر گرفته میشوند.

مجلات بدون ایمپکت یا همان ISI listed، فاقد ضریب تاثیر هستند. و این مجلات جزء مجلات درجه B، درنظر گرفته میشوند.

چگونه بفهمیم یک مجله ISI است؟

برای اینکه مطمئن شویم مجله ای ISI است ، به سایت http://mjl.clarivate.com/ مراجعه کرده و ISSN مجله را بررسی میکنیم. باید یکی از چهار نمایه استنادی زیر را داشته باشند.

1- نمایه استنادی علوم (Science Citation Index: SCI) یا  (Science Citation Index Expanded: SCID) که زمینه‌های فنی، مهندسی، پزشکی و کشاورزی را شامل می‌شود.

۲- نمایه استنادی علوم اجتماعی ( Social Science Citation Index: SSCI) که حدود ۱۱۸۰ مجله در زمینه علوم اجتماعی را پوشش می‌دهد.

۳- نمایه استنادی هنر و علوم انسانی ( Art & Humanities Citation Index: AHCI) که حدود ۱۱۳۰ عنوان مجله در حیطه هنر و علوم انسانی را شامل می‌شود.

۴- نمایه استنادی علوم نوپدید (Emerging Sources Citation Index: ESCI)  که این نمایه به تازگی به لیست نمایه‌های این وب‌سایت اضافه شده است و علوم و مجله‌های با موضوعات نوپدید را شامل می‌شود.

تصویر

چاپ تضمینی مقاله در مجلات ISI

پذیرش از مجلات JCR: این مجلات دارای داوری سختگیرانه و زمانبر هستند و مقاله باید از هر نظر ایده آل باشد. در واقع باید موضوع مقاله بروز و جدید باشد، ترجمه مقاله قوی و در سطح نیتیو باشد، منابع استفاده شده جدید بوده و به کتاب ها و مقالات سه سال اخیر ارجاع داده شده باشد. همچنین بدلیل تخصصی بودن مجلات، باید طوری انتخاب شوند که مقاله و مجله کاملا هم اسکوپ باشند. این مجلات به هیچ عنوان تضمینی نمیشوند و موسسات علمی میتواند با رایزنی، تا حدودی درصد پذیرش را بالا ببرند.

پذیرش در مجلات ISI listed: داوری این مجلات نسبت به مجلات ایمپکتدار با سختگیری کمتری است و بازه داوری بین 4 الی 9 هفته میباشد. مقالات ارسالی به این مجلات باید از استاندارد لازم برخوردار باشند. موسسات علمی در برخی موارد میتوانند با رایزنی هایی که انجام میدهند، بصورت تضمینی از این مجلات پذیرش گیرند.

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش