چاپ مقاله در کنفرانس خارجی

انتشار 2 خرداد 1397
مطالعه 3 دقیقه

بسیاری از دانشجویان میتوانند برای تقویت رزومه تحصیلی ، مقالات علمی خود را به کنفرانس های خارجی ارسال کنند.در این بخش ،می خواهیم چاپ مقاله در کنفرانس خارجی را بررسی می کنیم.

چاپ مقاله در کنفرانس خارجی

مقاله کنفرانسی چیست؟

به مقالاتی که برای کنفرانس ها نگارش و ارائه میشود ، مقالات کنفرانسی یا همایشی می گویند.یک کنفرانس ، ماند یک گرد همایی است. معمولا پژوهشگران و اهالی علم در مورد موضوع خاصی گرد هم می آیند و نظرات و تجربیات خود را در اختیار هم قرار می دهند.معمولا در همه جای دنیا در ابتدای شکل گیری ایده ای جدید ، پژوهشگران ایده خود را به صورت یک مقاله کنفرانسی آماده  و به چاپ می رسانند و جامعه علمی را از تفکرات خود آگاه می سازد. در این مرحله هنوز جزییات و ریزه کاری ها مشخص نشده است و با دیگر پژوهش های مرتبط مقایسه ای انجام نگرفته است. مقالات کنفرانسی این مزیت را دارند که در حضور جمعی از پژوهشگران و به صورت شفاهی ارائه می شوند ، به این ترتیب تبادل نظر و بحث و گفتگو پیرامون مسائل انجام می پذیرد. اگر مقالات ارائه شده به کنفرانس ها دارای بار علمی بالایی باشند ، معمولا در ژورنالهای معتبر و کتاب خانه های دیجیتالی به چاپ می رسند.

مزایای شرکت در کنفرانس 

 • امکان آشنایی با اساتید و پژوهشگران معتبر فعال در امور پژوهشی کشور

 • آشنایی با چهره های برتر ملی و بین المللی و استفاده از سخنرانی های افراد شاخص

 • دریافت گواهی مقاله به دو زبان فارسی و انگلیسی

 • اهدای گواهینامه حضور در کنفرانس

 • چاپ مقاله به صورت کامل در لوح فشرده و به همراه مجموعه مقالات

 • دریافت لوح تقدیر و پوستر 

 • دریافت پکیج های کنفرانسی که شامل گواهینامه ، لوح فشرده  ، کیف و پذیرایی می باشد

 • امکان چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی

معمولا تمام کنفرانس ها به میزبانی دانشگاه ها و نهاد های علمی و با موضوع علمی کاملا مشخصی برگزار می شوند.در این کنفرانس ها نظرات ، افکار ، ایده ها و موضوعات مختلف مورد بحث قرار می گیرد. مقالات کنفرانسی به دلیل پذیرش سریع و زمان داوری کوتاه ، مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار دارند. باید بدانید که اکثر همایش ها و کنفرانس ها ، بخش دریافت مقاله هم دارند که مهلت ارسال مقاله ، یک بازه مشخصی است که قبلا به صورت عمومی اعلام میشود که بایستی در همان بازه ، مقاله به سایت کنفرانس ارسال گردد.

پس از آماده سازی و فرمت بندی ، مقاله به سایت کنفرانس ارسال شده و فرآیند داوری مقاله آغاز میشود.داورانی که برای کنفرانس انتخاب میشوند ، معمولا بر اساس تجربه آنها در ارسال مقالات علمی است که توسط کمیته علمی کنفرانس انتخاب میشوند.ممکن است مقاله ای ریجکت یا پذیرش گردد که پس از داوری به اطلاع نویسندگان مقاله ، رسانده میشود.

امتیازات پژوهشی مقالات کنفرانسی

بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری امتیاز  مقاله کنفرانسی برای مصاحبه دکتری سال 97 ، برای مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر داخلی 1 امتیاز و خارجی 2 امتیاز و حداکثر امتیاز ارائه شده به مقالات کنفرانسی 4 امتیاز ، اختصاص داده شده است.

مقایسه اکسپت مقالات کنفرانس های خارجی با سایر ژورنالها

 • داوری مقالات کنفرانس ها نسبتا آسان تر از داوری مقالات ارسالی به ژورنالها میباشد

 • با اینکه در کشور ما امتیازات مقالات ژورنالی بیشتر از مقالات کنفرانسی است ، اما باید در نظر داشت که کنفرانس هایی که در دانشگاه های معتبر برگزار میشوند ، به مراتب دارای اعتبار بیشتر نسبت به مقالات ISI است.

 • هزینه چاپ مقاله در ژورنالها بیشتر از چاپ مقالات کنفرانسی است.

 • کنفرانس ها دارای محدودیت زمانی هستند و باید در بازه زمانی داده شده به کنفرانس ارسال شوند اما مقالات برای ارسال به ژورنالها محدودیت زمانی ندارند.

 • معمولا داوری مقالات ژورنالی بیشتر از مقالات کنفرانسی طول می کشد.

 • برای نگارش مقالات کنفرانسی محدودیت تعداد کلمات وجود دارد ، در صورتیکه برای اکثر مجلات این محدودیت وجود ندارد.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش