چاپ مقاله در مصاحبه دکتری چند امتیاز دارد؟

انتشار 30 آذر 1399
مطالعه 3 دقیقه

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در آزمون مصاحبه دکتری، داشتن مقالات چاپ شده در ژورنال های معتبر است. در ادامه در مورد امتیاز چاپ مقالات در مصاحبه دکتری صحبت میکنیم.

چاپ مقاله در مصاحبه دکتری چند امتیاز دارد؟

کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند، بخوبی میدانند که مهمترین عامل موفقیت در آزمون مصاحبه، داشتن رزومه قوی پژوهشی است. همانطور که میدانید، رزومه پژوهشی به تمام فعالیت های علمی مرتبط با رشته تخصصی گفته میشود که فرد در آن تلاش میکند مسائل علمی را با نتیجه گیری های درست، در قالب یک هدف واحد به مخاطب خود نشان دهد. این فعالیت میتواند، یک مقاله، یک کتاب و یا پایان نامه باشد. در مصاحبه دکتری، داوران برای هر فعالیت مرتبط با تخصص افراد، امتیازی را در نظر میگیرند. در این مطلب میخواهیم در مورد امتیاز مقاله در مجلات معتبر صحبت کنیم. اما در ابتدا باید با مجلات معتبر و پروسه چاپ مقاله در آنها آشنا شویم.

انواع مجلات علمی

مجلات ISI: این مجلات محصول شرکت بزرگ و معروف تامسون رویترز است که دفتر اصلی آن در شهر نیویورک قرار دارد. از جمله مهمترین فعالیت این شرکت، انتشار نام مجلات معتبر به همراه ضریب تاثیر برای مجلات است. مجلات ISI معمولا به دو بخش عمده مجلات JCR یا همان مجلات ایمپکتدار و مجلات ISI listed یا همان مجلات بدون ایمپکت تقسیم میشوند.

مجلات اسکوپوس: این مجلات محصول ناشر معروف، الزویر هستند که اطلاعات بیش از 70 میلیون سند علمی را در خود جمع کرده است. معمولا مجلات اسکوپوس به چهار چارک کیو 1 تا کیو 4 تقسیم بندی میشوند. برای استفاده از اطلاعات این پایگاه باید با پرداخت هزینه، اشتراک خریداری کنید.

مجلات ISC: مجلات معتبر جهان اسلام وظیفه ارزشیابی و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی را بر عهده دارد و پس از مجلات ISI و اسکوپوس، جزء معتبر ترین نمایه های علمی به حساب میآید. مرکز این پایگاه در شهر شیراز واقع شده است.

مجلات پابمد: کتابخانه ملی پزشکی آمریکا  (NLM) بزرگترین کتابخانه پزشکی دنیا محسوب می شود. رسالت این کتابخانه که به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی عمل می کند، ارائه اطلاعات لازم به کاربران حوزه پزشکی و پیراپزشکی برای انجام پژوهش ، آموزش و انجام مراقبت های سلامتی و درمانی است. این کتابخانه از سال 1879 بالغ بر 29 میلیون رکورد اطلاعاتی و کتاب شناسی را در خصوص مقالات منتشر شده در زمینه پزشکی و پیراپزشکی است در خود انبار کرده است و در اختیار کاربران قرار می دهد. لازم به ذکر است اصلی ترین پایگاه داده پابمد، مدلاین است که  اطلاعات مقالات زیست-پزشکی را در خود ذخیره دارد و در برخی مواقع این دو واژه به جای یکدیگر به استفاده می شوند. از سال 1996 به بعد نیز دسترسی به این مجموعه برای  عموم و به صورت رایگان از طریق پابمد میسر گشت.

تصویر
 

پروسه چاپ مقالات

  • تدوین یا استخراج مقاله از پایان نامه

  • ترجمه تخصصی

  • انتخاب ژورنال باتوجه به اسکوپ مقاله

  • فرمت بندی دقیق طبق اصول مجله انتخابی

  • سابمیت مقاله

  • داوری مقاله 

  • نتیجه داوری (پذیرش یا رد مقاله)

امتیاز چاپ مقاله در مصاحبه دکتری

همانطور که میدانید چاپ مقاله در مصاحبه دکتری دارای بیشترین امتیاز پژوهشی در بین فعالیت های علمی است. در همین راستا هر مقاله علمی میتواند تا سقف 7 امتیاز و چندین مقاله چاپ شده میتواند تا سقف 22 امتیاز پژوهشی برای داوطلبان به همراه داشته باشد. این مورد باید مد نظر باشد که مجموع تمام امتیازات پژوهشی 40 امتیاز میباشد و همین موضوع اهمیت چاپ مقاله را بخوبی نشان میدهد.

تصویر
 

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش