چاپ مقاله در مجلات داخلی جهت دریافت امتیاز پژوهشی مصاحبه دکتری

انتشار 17 خرداد 1401
مطالعه 5 دقیقه

یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری، موفقیت در آزمون مصاحبه است. در این آزمون، امتیازات پژوهشی نقش کلیدی ایفا میکنند، از این رو چاپ مقاله برای داوطلبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در همین راستا میخواهیم در مورد چاپ مقاله در مجلات داخلی صحبت کنیم.

چاپ مقاله در مجلات داخلی جهت دریافت امتیاز پژوهشی مصاحبه دکتری

همواره دانشجویان برای اینکه بتوانند به اهداف تحصیلی و شغلی خود برسند، خواسته یا ناخواسته باید مقالات علمی خود را در نشریات معتبر به چاپ برسانند. در واقع با چاپ مقاله میتواند رزومه پژوهشی خود را تقویت کنند. در این میان یکی از اهداف مهم متقاضیان ورورد به مقطع دکتری، عبور از آزمون مصاحبه است. آزمون مصاحبه دکتری، پس از مشخص شدن نتایج آزمون کتبی برگذار میشود و افرادی که توانسته اند امتیاز لازم را در آزمون کتبی کسب کنند، میتوانند با توجه به امتیاز خود، دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای مصاحبه آماده شوند. در آزمون مصاحبه، چندین استاد تخصصی رشته شما بعنوان داور در جلسه حضور دارند که وظیفه آنها ارزیابی میزان شایستگی افراد، برای ورود به مقطع دکتری است. معمولا سوالات مختلفی عمومی و تخصصی از داوطلبان پرسیده میشود و افرادی که بتوانند امتیاز مناسب را دریافت کنند شانس بالاتری برای ورود به این مقطع دکتری دارند. لازم به توضیح است امتیاز نهایی داوطلب (در چند سال اخیر) بصورت مجموع امتیاز 50 درصد آزمون کتبی و 50 درصد آزمون مصاحبه برآورد میشود.

تصویر
 

امتیاز پژوهشی مصاحبه دکتری شامل چه مواردی میشود؟

در آزمون مصاحبه، داوران داوطلبان را از جنبه های مختلف ارزیابی میکنند. در این میان مهمترین بخش جلسه مربوط به رزومه پژوهشی داوطلبان است. این بخش در آزمون مصاحبه دارای 40 امتیاز است که شامل چاپ مقالات علمی معتبر و مرتبط با تخصص داوطلب، چاپ کتاب، چاپ مقالات کنفرانسی، گواهی ثبت اختراع و نهایتا کیفیت پایان نامه دوره کارشناسی ارشد میباشد. اما در بین تمام موارد ذکر شده، چاپ مقاله بیشترین امتیاز را در مصاحبه دکتری دارد. از این رو داوطلبان حساب ویژه ای روی آن دارند تا بتوانند با چاپ مقالات خود در نشریات معتبر، درصد موفقیت خود را بالاتر ببرند. در ادامه میخواهیم در مورد چاپ مقاله در نشریات معتبر داخلی صحبت کنیم.

مجلات داخلی شامل چه مجلاتی میشوند؟

مجلات علمی-پژوهشی: مقالات علمی پژوهشی یا همان پژوهشنامه به مقاله ای گفته می شود که بر پایه پژوهش های توصیفی یا آزمایشی انجام گیرد. به بیانی روشن تر به پژوهش هایی که نتایج آنها به کاربردها، روشها و مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فن آوری منجر گردد، علمی پژوهشی گفته می شود. اساتید دانشگاه ها ، دانشجویان ، پژوهشگران مراکز علمی، تولیدی و تحقیقاتی از جمله مخاطبان اصلی این مجلات هستند.

همانطور که از نام آن مشخص است  مقالات علمی پژوهشی داخلی اغلب در مجله های تخصصی مرتبط به آن پژوهش اکسپت و چاپ می گردد در این نوع مجلات رعایت اصل اختصار و خلاصه نویسی در تدوین مقالات بسیار ضروری است. با این حال نتایج یک پژوهش علمی در مقاله باید به گونه ای گرداوری شود که در آن هیچ یک از جنبه های مهم پژوهش از قلم نیافتند

مجلات علمی- ترویجی: یک مقاله علمی ترویجی یا مرور ادبیات، اطلاعات منتشر شده در حوزه یک موضوع بخصوص در یک محدوده زمانی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. مقاله علمی ترویجی(مرور ادبیات) می تواند خلاصه ای از مقالات و منابع موجود باشد اما معمولا سازماندهی خاص خود را دارد و خلاصه و استنتاج‌ها را ترکیب می‌کند و اطلاعات را در ساختاری نو ارائه می دهد. مقاله علمی ترویجی می تواند تفسیری جدید از مقالات و کارهای قبلی ارائه دهد یا اطلاعاتی جدید را با تفاسیر قبلی در هم آمیزد، یا سیر جریان پیشرفت فکری حوزه مورد بحث و مباحثات مربوط به آن را ترسیم کند. مقاله علمی ترویجی بسته به موقعیتف ممکن است مقالات و منابع را مورد ارزیابی قرار دهد و مناسب ترین و مربوط ترین منابع را به خواننده پیشنهاد کند. این مقالات بر پایه جابه‎جایی، تلفیق و ترکیب دانش موجود تهیه می شوند و معمولاً به روشن شدن زوایای مساله‎ای کمک می‎نمایند، از این گونه مقالات می‎توان به مقالات مروری، تدوینی، ترجمه‎ ای، تحلیلی اشاره کرد.

مجلات علمی- تخصص: این مجلات معمولا وابسته به برخی سازمانها و نهادهای خاص بوده و مباحث تخصصی در یک زمینه را مطرح می کنند و نویسندگان مختلف می توانند مطالب خود را برای این مجلات ارسال کنند. نکته قابل توجه در مورد این نوع مجلات این است که این مجلات معمولا هیچ گونه امتیاز و مجوز علمی را از ارگانهای زیربط مثل وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی یا حوزه علمیه دریافت نکرده اند و صرفا به منظور اطلاع رسانی و بالا بردن آگاهی های قشر خاصی از افراد جامعه در زمینه های تخصصی به چاپ مطالب می پردازند.

تصویر
 

 امتیاز چاپ مقاله در مجلات داخلی جهت دریافت امتیاز پژوهشی مصاحبه دکتری

همانطور که ملاحظه فرمودید، امتیاز فعالیت های پژوهشی بیش از سایر فعالیت ها است و در بین تمام فعالیت های پژوهشی چاپ مقاله بیشترین امتیاز را دارد. همین مورد نشان از تاثیرگذاری بالای مقالات در آزمون مصاحبه دکتری است. به زبان ساده تر، داوطلبانی که میخواهند موفقیت خود را در آزمون مصاحبه تضمین کنند، میبایست در مجلات معتبر مقاله چاپ کنند. بصورت کلی مجلات علمی معتبر در مصاحبه دکتری از 1 الی 7 امتیاز پژوهشی دریافت میکنند که با داشتن چند مقاله معتبر، نهایتا تا 22 امتیاز پژوهشی میتوان دریافت کرد. در همین راستا با توجه به اینکه مجلات علمی پژوهشی جز مجلات معتبر با درجه الف و ب دسته بندی میشوند انتظار میرود هر مقاله بین 6 الی 7 امتیاز پژوهشی را برای نویسنده خود بدست آورد. همچنین مجلات علمی ترویجی 2 امتیاز برای هر مقاله و برای چند مقاله تا 6 امتیاز میتوانند دریافت نمایند. 

فرمت بندی، سابمیت و پیگیری مقالات داخلی در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه تخصصی، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند. همچنین اگر قصد سابمیت مقاله به مجلات داخلی دارید، موسسه آذرگان میتواند در کمترین زمان مقاله شما را به فرمت مجله در آورده و سابمیت نماید. همچنین کارشناسان مجموعه بصورت هفتگی از نشریه بصورت ایمیلی و تلفنی پیگیری های لازم انجام میگیرد تا درصد موفقیت بالاتر رود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
بازدیدکننده
کارشناس آذرگان
1 سال پیش
در پاسخ به:
درخواست چاپ مقاله
سلام وقت بخیر لطفا عنوان و چکیده مقاله خود را از طریق ایمیل و یا واتساپ شماره زیر ارسال فرمایید تا مجلات مرتبط با مقاله شما خدمتتان معرفی شوند. 09914516340 azargan.pub@gmail.com
بازدیدکننده
دنیا باقری
1 سال پیش
درخواست چاپ مقاله
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش