چاپ مقاله

انتشار 10 اردیبهشت 1397
مطالعه 4 دقیقه

یکی از راه های تولید و انتشار علم ، چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی است.در این بخش به صورت کلی چاپ مقاله را بررسی میکنیم.

چاپ مقاله

یکی از راه های افزایش تولید علم در هر کشوری ،نگارش مقاله ی علمی است. این مقالات هر اندازه در ژورنال های معتبری چاپ شوند ، کیفیت بالاتری دارند.برای اینکه بتوانیم مقاله ای را چاپ کنیم باید مجلات مختلف را بخوبی بشناسیم.

انواع مجلات علمی

مجلات ISI :موسسه ی علمی تامسون رویترز ، بانک اطلاعاتی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشر شده در جهان به منظور تبادل ارتباط میان دانشمندان و پژوهشگران مختلف است.معمولا این مجلات به دو دسته ایمپکت دار و ISI Listed تقسیم بندی میشوند.

ضریب تاثیر: این عامل همه ساله توسط ISI برمبنای ارجاعات به هر یک از مجلات علمی آن محاسبه می شود و نتیجه در گزارشات ارجاع مجله یا Journal Citation Reports یا به اختصار JCR ٬ منتشر می شود. این ضریب٬ نه برای مقاله یا نویسنده٬ بلکه برای مجله محاسبه می شود.

برای دانستن اینکه یک مجله ISI است کافیست به سایت تامسون ریترز مراجعه و ISSN مجله در آن جستجو کنیم.

مجلات اسکوپوس:الزویر نام یکی از بزرگترین ناشرانی است که در زمینه چاپ مقالات علمی فعالیت میکند که مرکز اصلی آن در شهر آمستردام هلند قرار دارد.پایگاه استنادی اسکوپوس یکی از زیر شاخه های الزویر است که کار نمایه کردن و ایندکس مجلات علمی را بر عهده دارد.این پایگاه جز معتبر ترین پایگاه های علمی در جهان است و در رده ی B اعتبار جهانی قرار دارد.برای استعلام یک مجله کافیست به وب سایت پایگاه اسکوپوس مراجعه کرده و نام مجله را در آن جستجو کنیم.این مجلات پولی هستند و برای استفاده از امکانات آن ها باید بصورت ماهانه حق اشتراک پرداخت کرد.

مجلات پابمد:پایگاه پابمد بانک اطلاعاتی ژورنال های بیو مدیکال در زمینه ی پزشکی و بیولوژی است.این مجلات در رده ی A اعتبار جهانی قرار دارند.برای دانستن مقالاتی که در این پایگاه نمایه شده اند کافی است به سایت پابمد مراجعه کنیم.

مجلات ISC: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام یا همان ISC ، یک سامانه اطلاع رسانی علمی و پژوهشی به شمار می رود و به دنبال تحلیل مجلات و ژورنال های علمی کشورهای اسلامی بر مبنای علم سنجی معتبر اسلامی است. بطور کلی پایگاه ISC یکی از پایگاه های مهم پژوهشی برای ارزیابی عملکرد پژوهشی کشورهای اسلامی به شمار میرود.مرکز آن در شهر شیراز واقع است.در داخل ایران اعتبار این مجلات را با مجلات ISI در یک رده میدانند اما در سطح جهانی ، این مجلات در رده C اعتبار قرار دارند.

ساختار یک مقاله علمی 

برای نوشتن یک مقاله ابتدا باید با ساختار آن آشنا شویم و بدانیم که در هر بخش چه مطالبی باید بنویسیم. ساختاری که معمولا در تمامی مقالات مشابه هست به قرار زیر می باشد:

 1. نوشتن عنوان: عنوان باید در بر دارنده موضوع کلی مقاله باشد.

 2. نام نویسندگان: باید نام و نام خانوادگی، رشته تخصصی، دانشکده، نام شهر، نام کشور و ایمیل ذکر گردد.

 3. چکیده: این بخش بسیار مهم است. اگر جذاب نوشته شود خواننده را ترغیب میکند که مطالعه مقاله را ادامه دهد. این بخش دربردارنده هدف اصلی مقاله است. تعداد کلمات این بخش حدود 250 میباشد.

 4. کلمات کلیدی: کلمات مهمی که در مقاله کلیدی هستند و دائم تکرار میشود. تعداد انها بین 3 تا 8 میباشد.

 5. متن اصلی: که شامل موارد زیر است از مطالعه منابع جدید و پژوهش ها میدانی بدیت میاید. برای نگارش این بخش بهتر است چندین مقاله مرتبط و جدید مطالعه گردد.

 6. طرح مقدمه

 7. متدولوژی

 8. نتایج

 9. بحث و گفت و گو

 10. نتیجه گیری

 11. قدردانی

 12. منابع: بهتر است منابع بروز استفاده شوند و به مقالات و کتاب های سه سال اخیر ارجاع داده شود.

شکل و شمایل مقاله :

مقاله شما باید حدالامکان یک شمای سیاه و سفید داشته باشد که باعث می شود پرینت آسانتری برای افراد بدست آید و این بدان معنی است که مقاله شما با نسخه pdf آنلاین و نسخه چاپ شده سازگار خواهد بود . با این حال مقاله شما باید روشن ، مختصر ، منحصر به فرد و به خوبی طراحی شود .

سبک نوشتن:

سبک نوشتن و ارائه به مجلات با هم کمی متفاوت است.فرمت بندی و سابمیت در هر مجله باید به سبک آن مجله نوشته شود و معمولا اگر رعایت نشود به مشکل خواهد خورد.

روند بررسی مقاله

بعد از ارسال مقاله معمولا چند هفته طول میکشد تا مقاله داوری شود، البته زمان داوری مجلات با هم متفاوت است.در زمان داوری اگر موردی از نظر ویراستاری ، محتوایی ؛ املایی یا ترجمه پیش نیاید که مقاله پذیرش میشود ولی اگر ایراداتی به آن وارد شود طی ایمیلی به نویسنده بازگشت داده شده و دلیل ریجکت را مینویسند. اگر ایراد نگارشی یا ترجمه درکار باشد میتوان با بر طرف کردن آن ، مقاله را دوباره برای داوری فرستاد.

در موسسه ی انتشاراتی آذرگان خدمات زیر برای شما عزیزان انجام میگیرد.

 1. پذیرش و چاپ مقاله بصورت تضمینی در مجلات معتبر داخلی و خارجی

 2. تبدیل پایان نامه به کتاب

 3. ترجمه فوق تخصصی مقالات

 4. ویرایش نیتیو مقالات

 5. چاپ کتاب در تیراژ دلخواه و با هزینه مناسب

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
در پاسخ به:
سلام من نياز دارم كه مقاله اي رو در مجلات معتبر داخلي چاپ كنم لطفا شماره تلفن موسسه ي اذرگان رو برايم بفرستيد
سلام و عرض ادب. مجلات داخلی شرایط خاصی دارند. لطفا برای آگاهی از شرایط با شماره 09914516340 تماس حاصل فرمائید. با سپاس
بازدیدکننده
سميه شمس
3 سال پیش
سلام من نياز دارم كه مقاله اي رو در مجلات معتبر داخلي چاپ كنم لطفا شماره تلفن موسسه ي اذرگان رو برايم بفرستيد
بازدیدکننده
مرجان
3 سال پیش
من چند مقاله از یایان نامه ام به زبان انگلیسی تهیه کردهام اما متاسفانه فرصت اینکه در ژورنال های مرتبط به چاپ برسانم ندارم. کیفیت و رنک ژورنال برام خیلی خیلی مهمه. مقاله های من مربوط به علوم انسانی تلفیق با محیط زیست است. لطفا اطلاعات بیشتری در مورد خودتون به من بدید. شماره تماسم 09101885094
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش