چاپ کتاب حتی یک جلد

انتشار 7 بهمن 1396
مطالعه 4 دقیقه

چاپ کتاب حتی یک جلد، می تواند پلی برای انتقال افکار، ایجاد اعتبار و مرتبه ی شغلی، ثبت اثر و جلوگیری از سرقت آثار نویسندگان شده و در عین حال باعث افزایش اعتماد به نفس در آنان گردد.

چاپ کتاب حتی یک جلد

شما در هر زمینه ای که فعالیت می کنید ،چه دانشجو هستید ، هنرمند یا استاد، شما با چاپ یک جلد کتاب می توانید به وجهه ی فعالیت خود شکل زیباتر و حرفه ای تری بدهید و در آن زمینه فرد موفق تری باشید. حتما با ما موافقید که شخصی که دارای کتاب در زمینه ی خاصی است، نسبت به شخصی که در آن زمینه کتابی ندارد ، در مقام مقایسه از او پیشی می گیرد. خود شما هم اگر قرار باشد در هر زمینه ای شخصی را استخدام کنید ، در شرایط مساوی ، رای به انتخاب شخصی می دهید که دارای کتاب در آن زمینه باشد ، در واقع نویسنده ی کتاب ، به مراتب چند قدم جلوتر از افراد دیگر ، در آن زمینه خواهد بود. پس نوشتن کتاب از بسیاری جنبه ها حائز اهمیت است!

مزایای چاپ در حوزه ی تحصیلات تکمیکی 

ارزش چاپ یک کتاب در رزومه ی تحصیلی و تعیین شغل آینده و پیشرفت در آن ، بسیار حائز اهمیت می باشد. تالیف و ترجمه ی کتاب دارای 4 الی 22 امتیاز  در مصاحبه ی دکتری در هر رشته خواهد بود و شما دانشجویان می توانید با هزینه ی بسیار اندک پایان نامه ی خود را به کتاب تبدیل کنید.

مراحل چاپ یک کتاب 

  1. آماده سازی محتوای کتاب: در این مرحله نویسنده یا مترجم ، محتوای کتاب را که شامل ، یک کتاب علمی ،دستنوشته ، خاطرات ، شعر و هر موضوع دیگری را آماده می کند و تحویل ناشر می دهد.

  2. آماده سازی اولیه ی کتاب: در این مرحله کلیات کار بررسی شده و ایراداتی مانند غلط املایی و نگارشی تصحیح می شود و تایپ ، صفحه آرایی و ویراستاری انجام می شود.در این مرحله همچنین فایل کامل کتاب آماده میشود.

  3. دریافت شابک(ISBN)شابک (  مخفف "شماره ی استاندارد بین المللی کتاب" ) ، یک شماره ی سیزده رقمی منحصر به فرد است که ناشر آن را از خانه ی کتاب دریافت می کند. بدین صورت که ناشر شابک هایی که از خانه ی کتاب دریافت کرده است را به کتاب مورد نظر نسبت داده و سپس فرم مربوطه را پر می کند و به خانه ی کتاب ارسال می نماید.

  4. دریافت فیبافیبا ( مخفف فهرست نویسی پیش از انتظار ) ، اطلاعاتی است که در پشت صفحه ی عنوان کتاب چاپ می شود و مسئول صدور آن ، اداره ی کل پردازش و ساماندهی سازمان اسناد و کتابخانه ی ملی است و برای دریافت آن باید به این سازمان مراجعه کرد.بدین صورت که کتاب به کتابخانه ی ملی ارسال می شود و مراحل اخذ فیپا در آن جا طی می شود. تحویل فیپا حدود هفت الی ده روز کاری طول می کشد.

  5. دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیمعمولا کتاب به همراه فایل آن در قالب یک لوح فشرده حاوی اطلاعات مربوط به طرح جلد ، فیبا و شابک به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده می شود و این وزارت خانه پس از بررسی محتوای کتاب اقدام به ارائه ی مجوز می نماید که حدودا یک الی سه ماه طول می کشد، که بستگی به موضوع و محتوای کتاب دارد.معمولا کتاب های دانشگاهی کمترین زمان و کتاب های شعر و کتابهایی با موضوعات حساس ، بیشترین زمان را جهت اخذ مجوز به خود اختصاص می دهند.

  6. چاپ و صحافی : بعد از اتمام مراحل بالا ، کتاب جهت چاپ به چاپ خانه ارسال می شود.اگر  تیراژ کتاب زیر 200 نسخه باشد، از چاپ دیجیتالی استفاده می کنیم و اگر بالای 1000 نسخه باشد معمولا از چاپ آفست استفاده می کنیم.

  7. دریافت اعلام وصول: پس از چاپ ، 10 نسخه از کتاب را برای دریافت اعلام وصول به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می کنند.پس از این مرحله و دریافت اعلام وصول ، فرایند چاپ کتاب عملا به پایان رسیده است.

اگر در رشته ای از علم یا شاخه ای در هنر ، استعدادی  دارید و می توانید آن را به رشته ی تحریر در آورید با نوشتن حتی یک جلد کتاب خود را به دیگران ثابت کنید. موسسه انتشاراتی آذرگان نیز آماده ی هر گونه مشاوره و همکاری با شما عزیزان خواهد بود.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش