چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار در کمترین زمان

انتشار 3 خرداد 1397
مطالعه 3 دقیقه

برای بسیاری از افراد که خواستار ارتقاء شغلی و تحصیلی هستند چاپ فوری مقاله در ژورنالهای ایمپکدار بسیار حائز اهمیت است.

چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار در کمترین زمان

ایمپکت فکتور یک عدد است که بر مبنای فرمول های ریاضی توجیه میشود و برای هر ژورنال قابل محاسبه است و این عدد ربطی به iSI بودن یا نبودن مقاله ندارد. ضریب تاثیر یا IF ، از تقسیم تعداد استناد ها در دو سال قبل به تعداد کل مقالات چاپ شده در این دو سال بدست می آید. ایمپکت فکتور برای اولین بار توسط بنیان گذار موسسه ISI یوجین گارفیلد مطرح و در ژورنالها نمایه شد. به همین دلیل ، چون این ایندکس تنها برای مجلات ISI محاسبه میشد ، ایمپکت فکتور همراه با مقالات ISI مطرح می شود.

مجلات ISI به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

1.مجلات ایمپکت دار ( JCR ) 

این مجلات مجلات بسیار معتبر بین المللی هستند و معمولا کشور های آمریکایی و اروپایی را شامل می شوند.این مجلات بیسار سخت گیر بوده و داروی مرجله ای و موشکافانه دارند.معمولا این مجلات به صورت CLOSE ACCESS به چاپ میرند و مجلات برای پذیرش و چاپ مقالات ، از نویسندگان هزینه ای دریافت نمی کنند. معمولا زمان داوری در این مجلات 1 الی 3 ماه تخمین زده می شود.

2.مجلات بدون ایمپکت ( ISI Listed ) 

این مجلات معمولا OPEN ACCESS هستند و نویسندگان ناچارند هزینه ای را به عنوان حق داوری و پذیرش ، به مجلات پرداخت کنند.این مجلات عمدتا آسیایی هستند و داوری نسبتا کوتاه مدت و آسانتری نسبت به مجلات ایمپکت دار دارند.معمولا زمان داوری در این مجلات 3 الی 4 هفته تخمین زده می شود.

  • تعریف ضریب تاثیر ( Impact Fctor )

ضریب تاثیر یا همان iF ، میانگین تعداد ارجاعات به یک مقاله پژوهشی و علمی ، در یک بازه زمانی معین ( معمولا 2 سال) نسبت به کل مقالات نمایه شده در آن ژورنال در بازه زمانی معین ( 2سال ) را گویند.

این شاخص به صورت کمی ، می تواند مجلات علمی مختلف را از نظر اعتبار و رتبه بندی در سطح بین المللی با یکدیگر مقایسه کند. ضریب اهمیت برای هر ژورنال ، با ژورنال دیگر متفاوت است و به صورت سالانه در قالب مجله JCR انتشار می یابند.

فعالیت مجلات ISI به صورت سالانه ارزیابی و گزارش آن در JCR چاپ میشوند. به طور میانگین از  بین هزاران مجله نمایه شده در لیست MASTER JOURNAL فقط نیمی از آنها توانسته اند ایمپکت فکتور دریافت کنند. باید در نظر داشته باشید ، مجلاتی که مقالات پر محتوا با موضوعات جدید و نوین را مورد بررسی قرار می دهند تنها می توانند وارد لیست JCR شوند و ایمپکت فکتور دریافت کنند.

پس نتیجه می گیریم که اخذ پذیرش از مجلاتی که منتسب به مجلات JCR هستند ، بسیار مشکل و دارای پروسه داوری مرحله ای و ریز بینانه هستند. مقالاتی میتوانند از این مجلات اکسپت گیرند که از نظر محتوا بسیار غنی باشند ، ایراد ادبی ، نگارشی و ویراستاری نداشته باشند و ترجمه تخصصی روی آنها انجام گرفته باشد. 

چاپ مقالات رایگان خود را به متخصصین ما بسپارید. موسسه آذرگان با گرد هم آوردن بهترین متخصصان بخش چاپ مقاله ، که از نخبگان بهترین دانشگاه های کشور هستند و خود تجربه چاپ مقالات در بهترین ژورنالهای بین المللی را دارند ، می توانند بهترین مشاور و همراه برای شما در این کار باشند. شما می توانید تمام درخواست خود را از طریق ایمیل موسسه و یا بخش ثبت سفارش به کارشناسان ما اعلام کنید و مطمئن باشید در کمترین زمان ممکن به انجام درخواست شما مبادرت خواهیم کرد.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش