بهترین سایت استخراج و نوشتن مقاله از پایان نامه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS) کدام است؟

انتشار 18 مرداد 1400
مطالعه 8 دقیقه

یکی از مهمترین نگرانی های دانشجویان مقاطع تحصیلی تکمیلی، چاپ مقاله است. در همین راستا میخواهیم در این مطلب، بهترین سایت استخراج و نوشتن مقاله از پایان نامه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS) معرفی کنیم.

بهترین سایت استخراج و نوشتن مقاله از پایان نامه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS) کدام است؟

اگر با علم و دانش سر و کار داشته باشید، حتما میدانید که نوشتن مقاله، با هدف چاپ آن در نشریات معتبر و مورد تایید دانشگاه ها، برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری، یک فعالیت لازم و اجتناب ناپذیر است و بدون داشتن مقاله چاپ شده، امکان دفاع از پایان نامه و فارغ التحصیلی نیست. در همین راستا، دانشجویان تمام تلاش خود را میکنند تا در سریع ترین زمان، مقاله تهیه و چاپ کنند. یکی از راه های سریع داشتن یک مقاله آماده، استخراج مقاله از پایان نامه است. با توجه به این که معمولا از دانشجویان میخواهد موضوع انتخابی آنها برای پایان نامه، موضوعی جدید و بکری باشد، از این رو محتوای اکثر پایان نامه ها مستعد استخراج مقاله میباشند. استخراج مقاله کار سختی نیست، اما باید اصول استخراج را بدانید. به صورت خلاصه در ادامه نحوه استخراج مقاله را بررسی میکنیم.

تصویر
 

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

در ابتدا باید بدانیم، درست است که مقاله از پایان نامه استخراج میشود، اما اهداف نگارش پایان نامه و مقاله یکی نیست. پایان نامه صرفا برای نشان دادن آمادگی دانشجو برای فارغ التحصیلی است اما مقاله صرفا برای ثبت و انتشار یافته ها و نتایج جدید علمی است. باید توجه کنید که مقالاتی که از پایان نامه هایی با موضوع تکراری و قدیمی استخراج میشوند، خیلی بدرد مجلات علمی پژوهشی و سطح بالا نمیخورند، اما اگر موضوع پایان نامه جدید باشد، قطعا مقاله استخراج شده هم نتیجه خوبی خواهد داشت. ه رمقاله ای از اجزایی تشکیل شده است. بهتر است در ابتدا ماهیت اجزای تشکیل دهنده مقاله را بدانیم. توصیه میکنیم قبل از استخراج مقاله، چند مقاله جدید و مرتبط با موضوع پایان نامه خود را مطالعه کنید تا هم شیوه نگارش مقاله را متوجه شوید و هم سطح مقالات چاپ شده را بدانید.نجوه نوشتن اجزای مقاله، از پایان نامه عبارتند از:

عنوان مقاله: عنوان مقاله باید کوتاه و جذاب باشد و در آن از کلمات کلیدی مقاله استفاده شده باشد. از اختصارات و فرمول ها در عنوان استفاده نکنید. 6 تا 15 کلمه ایده آل است. سعی کنید این تعداد بیش از 20 کلمه نشود.

چکیده: چکیده پایان نامه را مطالعه کنید و سعی کنید تا حدودی آن را خلاصه کنید. تعداد کلمات چکیده مقاله بین 150 الی 250 کلمه ایده آل باشد. افعال را به ماضی بعید برگردانید. در چکیده لازم نیست به منبعی ارجاع دهید. 

مقدمه: در مقدمه هر مقاله تحقیقاتی باید اطلاعات پیش‌زمینه‌ای لازم را در اختیار مخاطبان قرار بدهید و او را هدایت کنید تا بتواند با بستر متنی که قرار است با آن رو به رو شود، آشنایی کسب کند. باید تمام تلاش‌تان را به کار بگیرید تا مشخص شود که چرا پروژه تحقیقاتی‌تان ارزشمند بوده است و چه حرف‌هایی برای گفتن دارد. باید به تحقیقات و پروژه‌هایی که قبل از شما در زمینه موضوع‌تان صورت گرفته است، اشاره‌هایی داشته باشید. در جملات آغازین بخش مقدمه در مقالات تحقیقاتی خود به معرفی مطلب‌ و پروژه تحقیقاتی خود پرداختید و از روند کار  و اهمیت آن گفتید. کل بخش مقدمه میتواند یک الی دو صفحه باشد.

روش: در این بخش باید جامعه مورد مطالعه، نمونه، ابزار و شیوه جمع‌آوری اطلاعات و روش‌های تجزیه و تحلیل داده‎ ها را بیان کنید و باید دلیلی ارائه دهید که چرا فکر می‌کنید روش‌های انتخابی برای بررسی و یافتن پاسخ پرسش‌های تحقیق مناسب‌ترین روش هستند. 

بحث: بخش بحث (Discussion) مقاله جایی است که شما به معنا، اهمیت و ارتباط نتایج خود می‌پردازید. در این بخش تفسیرها، پیامدها، محدودیت ها و توصیه ها را بیان میکنید. در بخش بحث و نتیجه گیری نباید نتایج را دوباره تکرار کنید. 
منابع: منابع را محدود کنید. برای مقالات علمی، 10 تا الی 30 رفرنس کفایت میکند. فقط حواستان باشد از منابع مرتبط و جدید استفاده کنید. اگر منابع جدید باشد، نشان دهنده جدید بودن پژوهش است که یکی از فاکتور های مهم موفقیت یک مقاله بشمار میرود.

تصویر
 

چاپ مقاله در مجلات معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS)

پس از استخراج مقاله، باید ژورنالی که میخواهید به آن ارسال کنید را مشخص کنید. با توجه به اعتبار دو پایگاه ISI و اسکوپوس، دانشجویان تلاش میکنند تا مقالات خود را در این دو نمایه چاپ کنند. انتخاب ژورنال برای سابمیت مقاله، یکی از حساس ترین مراحل در پروسه چاپ مقاله است. شما اول باید نشریه ای پیدا کنید که هم اسکوپ و هم موضوع مقاله باشد و همچنین نسبت به سطح مقاله، نشریه انتخاب کنید. اینکه همه دوست داشته باشند، مقاله آنها در بهترین نشریات چاپ شود، امری طبیعی است، اما باید مقاله هم استاندارد لازم برای چاپ در این مجلات را داشته باشد. معمولا مجلات ISI، به دو قسمت مجلات ایمپکتدار و مجلات بدون ایمپکت تقسیم بندی میشوند. مجلات دارای ایمپکت، مجلات بسیار سختگیر و معتبری هستند که پذیرش گرفتن از آنها مستلزم نوشتن مقاله بسیار قوی با استاندارد بالا است. اما مجلات بدون ایمپکت، سختگیری کمتری دارند و بازه داوری آنها کمتر از مجلات ایمپکتدار است. مجلات اسکوپوس هم به چهار چارک تقسیم میشوند که شامل مجلات کیو 1، کیو 2، کیو 3 و کیو 4 میشود. مجلات کیو 1 و 2 مجلات سختگیری هستند که مانند مجلات ایمپکتدار، مقاله باید استاندارد بالایی داشته باشد تا بتواند پذیرش شود، در مقابل مجلات کیو 3 و 4، معمولا سختگیری کمتری دارند و مانند مجلات بدون ایمپکت، بازه داوری کمتری دارند. در شرایط کلی از نظر اعتبار، این دو نمایه تقریبا در یک رده قرار دارند. در ادامه میتوانید برخی از تفاوت های مجلات ISI و اسکوپوس را ملاحظه کنید.

ویژگی ها

WOS (ISI)

Scopus

ناشر

Clarivate Analytics (formerly Thomson Reuters Institute of Scientific Information)

Elsevier

تعداد نشریات

>13,000

>20,000

فهرست

علوم طبیعی، علوم پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی. قوی ترین پوشش علوم طبیعی و مهندسی.

علوم زیست پزشکی، علوم طبیعی، مهندسی، علوم اجتماعی، هنرها و علوم انسانی. قوی ترین پوشش علوم پزشکی و مهندسی پزشکی و طبیعی.

تحت پوشش

Science Citation Index, Social Sciences Citation Index, Arts & Humanities

 Medline and Embase-plus other content

بازه زمانی تحت پوشش

Science component: 1990-

Social science component: 1975

Arts & humanities component: 1975-

در ابتدا تحت پوشش از سال 1996 تاکنون. اکنون شامل محتوای قابل توجهی قبل از سال 1996 است، برخی از آنها به سال 1823 بازمی گردند.

قدرت بروز رسانی

هفتگی

روزانه

تحلیل استنادی

(Citation analysis)

بله، از جمله پیگیری استنادی، تعداد استنادات و محاسبات نویسنده شاخص H

بله ، از جمله پیگیری استنادی ، تعداد استنادات و محاسبات نویسنده شاخص H

کنترل واژگان

خیر

برای اسکوپوس کنترل واژگان انجام نمیشود. فیلد کلید واژه شامل شرایط نمایه سازی برای منابع برگرفته از پایگاه های دیگر مانند PubMed و Embase

ارجاع دهی از منابع

بله

بله

ویژگی هشدار

بله

بله

ویژگی ها

  • پوشش کامل تر ادبیات قدیمی

  • توانایی تجزیه و تحلیل نتایج جستجو بر اساس نویسنده، وابستگی، کشور، عنوان مجله/کتاب و دسته بندی موضوعات گسترده.

  • می تواند نتایج جستجو را بر اساس تعداد استناد به مقالات مرتب کند.

  • جستجوی متنوع تر و اصلاح گزینه ها، از جمله توانایی جستجو برای "نویسنده اول"

  • ابزاری برای تجزیه و تحلیل نتایج جستجو بر اساس نویسنده ، وابستگی، کشور، عنوان مجله و دسته بندی موضوعات گسترده.

  • شناسه های نویسندگان اسکوپوس به طور گسترده ای تعیین می شوند. برای تمایز بین انتشارات از نویسندگان با نام های مشابه مفید است

  • در حال رشد پوشش فصل کتاب، به ویژه برای علوم اجتماعی و هنری و علوم انسانی

  • می تواند با استفاده از اصطلاحات واژگان کنترل شده جستجو کند

بهترین سایت استخراج و نوشتن مقاله از پایان نامه برای چاپ مقاله در مجلات معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS) کدام است؟

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های استخراج از مقاله، ترجمه تخصصی، چاپ مقاله در مجلات معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS)  و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند. 

امتیاز استخراج و چاپ مقاله در معتبر آی اس آی (ISI) و اسکوپوس (SCOPUS) در مصاحبه دکتری

در آزمون مصاحبه دکتری، امتیازات پژوهشی از اهمیت ویژه ای برخوردارند و در این میان، امتیاز چاپ مقاله، بیش از سایر فعالیت های علمی است. در همین راستا، کسانی که دارای یک مقاله علمی پژوهشی داخلی و خارجی باشند، میتوانند تا 7 امتیاز پژوهشی دریافت کنند و داوطلبانی که دارای چندین مقاله چاپ شده باشند، میتوانند، ماکزیمم تا 22 امتیاز پژوهشی دیافت کنند. این درحالی است که کل امتیاز پژوهشی آزمون، 40 امتیاز میباشد!!

نکته مهم: این مورد را باید بدانید، تنها با داشتن مقاله نگارش شده یا استخراج شده از پایان نامه، امتیازی به شما تعلق نمیگیرد و در واقع این نشان میدهد، ارزش اصلی مقاله زمانی است که در یکی از مجلات معتبر چاپ گردد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


تصویر
 
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش