برای تقویت رزومه دکتری چه کار کنیم؟

انتشار 5 مرداد 1399
مطالعه 5 دقیقه

برای اینکه داوطلبان شرکت در آزمون دکتری، بتوانند درصد پذیرش خود را بالا ببرند، نیاز دارند که رزومه پژوهشی خود را تقویت کنند. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

برای تقویت رزومه دکتری چه کار کنیم؟

داوطلبانی که خود را آماده شرکت در آزمون دکتری میکنند، بخوبی میدانند که با دست خالی و بدون داشتن رزومه، نمیتوان در این چالش به موفقیت برسند. در واقع حتی اگر شما بتوانید در آزمون کتبی بهترین نتیجه را هم دریافت کنید، اگر رزومه خوبی نداشته باشید، قطعا نمیتوانید اساتید را در آزمون مصاحبه قانع کنید؛ از این رو باید روی این کار تمرکز و برای تقویت رزومه، برنامه ریزی کنید.

برای تقویت رزومه دکتری چه کار کنیم؟

رزومه پژوهشی شامل چاپ کتاب،  چاپ مقاله در مجلات و کنفرانس های داخلی و خارجی و همچنین گردآوری و تدوین یک پایان نامه قوی است. کسانی که میخواهند خود را آماده آزمون بزرگ دکتری کنند، باید به صورت برنامه ریزی شده به چاپ کتاب و مقاله بپردازند. بخصوص چاپ مقاله در مجلات معتبر، بدلیل امتیاز بالای پژوهشی، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

امتیارات پژوهشی

امتیازات فعالیت های پژوهشی ، آموزشی و جلسه مصاحبه بدون تغییر نسبت به سال 98 به شرح زیر می باشد.

جدول نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی (حداکثر ۴۰ امتیاز)

ردیف

نوع فعالیت

حداکثر امتیاز

نحوه ارزیابی

۱

۱-۱ مقالات علمی - پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی

۲-۱ گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۳-۱ برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر

۲۲ امتیاز

- هر مقاله تا ۷ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

- گواهی ثبت اختراع بین المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز

- برگزیدگی داخلی تا ۳ و خارجی تا ۷ امتیاز

۲

مقالات علمی - ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی

۶ امتیاز

هر مقاله تا ۲ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء

۳

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)

۴ امتیاز

خارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز

۴

تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی

۴ امتیاز

 

۵

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

۴ امتیاز

عالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز

جمع

۴۰ امتیاز

 

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

خدمات چاپ کتاب

برای اینکه در مصاحبه دکتری، کتاب بهمراه داشته باشیم و 4 امتیاز کامل خود را دریافت کنیم سه راه  بیشتر نداریم. کتاب تالیف و چاپ کنیم ، کتاب های جدید النشر خارجی را ترجمه و چاپ کنیم و یا در آسان ترین حالت ممکن ، پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیمدر همین راستا موسسه انتشاراتی آذرگان با دارا بودن تیمی تخصصی و مجرب در زمینه نشر کتاب به شما این نوید را میدهد که در بازه زمانی کوتاه با بالاترین کیفیت، میتوانید کتاب خود را بچاپ برسانید.

خدمات چاپ مقاله

استخراج مقاله

همانطور که میدانید ، پایان نامه ارشد یا رساله دکتری ، منابع بسیار غنی از پژوهش های دانشجویان ، در موضوع خاصی را شامل می شوند که در نهایت ، این پژوهش منجر به فارغ التحصیلی آنها خواهد شد. در بیان ساده باید بگوییم یک پایان نامه شامل تلاش های یک دانشجو برای استدلال موضوعی ، ارائه پژوهشی تجربی با استفاده از دروس آموخته شده است که به کمک اساتید تدوین و آمده میگردد. همچنین در نگارش پایان نامه ها ، در هیچ سیستم آموزشی ، کپی برداری ، محتوای تکراری و یا حتی عنوان تکراری مجاز نیست و تمام دانشجویان الزام به پژوهش و نگارش مطالب جدید هستند ؛ از این رو پایان نامه ها را باید منبع علمی بسیار قوی بدانیم که می توان از آن برای استخراج مقالات علمی کمک گرفت. استخراج مقاله از پایان نامه، در واقع همان خلاصه نویسی پایان نامه است. شما باید یک پایان نامه صد صفحه ای را به یک مقاله ده الی پانزده صفحه ای تبدیل کنید ؛ در این کار باید دقت شود که طبق استاندارد های یک مقاله علمی ، کار پیش برود ، از بهترین بخش های پایان نامه استفاده شود تا مقاله تهیه  شده در حد یک مقاله برای ارائه به مجلات بین المللی باشد.

ترجمه تخصصی مقاله

ترجمه ، در واقع توانایی یک مترجم در واکاوی مفهومی احساسات و اندیشه های جوامع مختلف است که با هنر خود می تواند مفهوم اصلی زبان مبدا را به زبان هدف انتقال دهد. ترجمه درست ، به خواننده این اجازه را می دهد که آگاهی های خود را در سطح وسیعی از علوم و فرهنگ جوامع مختلف بسط داده و  با بکار گیری درست آنها در صنایع مختلف ، باعث پیشرفت و ترقی کشور خود شود.  محققان ، دانشجویان و اساتیدی که نیاز دارند از کتاب ها و مقالات علمی معتبر در پژوهش های خود استفاده کرده و بر علم روز خود بیفزایند ، و همچنین دانش پژوهانی که تلاش میکنند مقالات علمی خود را در یکی از ژورنال های معتبر بین المللی ثبت نمایند ، نیاز دارند تا از ترجمه تخصصی بهره ببرند. ترجمه تخصصی در بهترین حالت ، می بایست توسط مترجمی انجام شود که علاوه بر اینکه به زبان مبدا و مقصد مسلط است ، باید در موضوع متن نیز تخصص و علم کافی داشته باشد. همانطور که می دانید ، متون علمی پر از معادلات و اصطلاحات تخصصی هستند و کلمات و واژه های کلیدی هستند که بار علمی را یدک میکشند ، از این رو ترجمه غلط این کلمات می تواند باعث هدر رفتن زحمات چند ساله افراد گردد.

چاپ مقالات علمی

امروزه یکی از بزرگترین راه های انتقال یافته های جدید علمی نوشتن مقاله و چاپ آن در ژورنال های معتبر بین المللی است. چاپ مقاله با دو هدف کلی  انجام می شود. اولی ثبت یافته ها و جلوگیری از سرقت علمی و دومی استفاده سایر پژوهشگران از مقالات برای ارتقای یافته ها و بهبود نتایج آن. همانطور که میدانید، آماده شدن مقاله تا زمان پذیرش و چاپ ، بسیار پروسه طولانی دارد و این پروسه بسیاری از دانشجویان و اساتید را به مشکل انداخته است ، از این رو نقش موسسات در این زمینه بسیار پر رنگ خواهد بود. این موسسات با تعاملات و رایزنی هایی که با سردبیران مجلات مختلف دارند می توانند پروسه چاپ مقاله را تسریع بخشند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید. 

تصویر
 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش