استخراج تخصصی مقاله انگلیسی از پایان نامه

انتشار 9 بهمن 1400
مطالعه 7 دقیقه

استخراج مقاله از پایان نامه یکی از سریع ترین راه های تهیه مقالات علمی است. در این مطلب میخواهیم در مورد استخراج تخصصی مقاله انگلیسی از پایان نامه صحبت کنیم.

استخراج تخصصی مقاله انگلیسی از پایان نامه

همانطور که میدانید، نگارش و دفاع از پایان نامه، یکی از الزامات دانشجویان برای اتمام برنامه تحصیلی است. آنها به کمک اساتید خود سعی میکنند پژوهش های خود را طوری پیش ببرند که بهترین عملکرد را نشان دهند تا پایان نامه ای قوی با نمره ای بالا آماده کنند. هر پایان نامه ای با توجه به موضوع و محتوای منحصر بفردی که دارد، میتواند منبع مناسبی برای استفاده علمی و به اشتراک گذاشتن یافته پژوهی باشد. انتشار یافته های پژوهشی یکی از مهم ترین راه های به اشتراک گذاری داده های پژوهشی با جامعه علمی است و مهمترین راه انتشار داده ها، چاپ مقاله است. از آنجایی که پایان نامه ها از منابع بسیار خوب علمی بشمار میروند، میتوان با استخراج مقاله و چاپ آن در نشریات معتبر، یافته های جدید خود را در اختیار سایر علاقه مندان قرار داد. در این مطلب میخواهیم در مورد استخراج مقاله از پایان نامه صحبت کنیم، اما بهتر است در ابتدا، تفاوت های پایان نامه و مقاله را بدانیم.

تصویر
 

مهمترین تفاوت های پایان نامه و مقاله 

با اینکه در ظاهر، پایان نامه و مقاله دارای بخش های مشابهی هستند، اما در حقیقت، تفاوت هایی دارند که شما نمی توانید به سادگی تحقیق پایان نامه خود را به عنوان یک مقاله ژورنالی منتشر کنید. تبدیل پایان نامه به مقاله ژورنالی هم مراحل زیادی دارد اما در ابتدا مهم است که بدانیم یک مقاله بسیار کوتاهتر از پایان نامه است. با این حال، تبدیل پایان نامه شما به یک مقاله ژورنالی یک موضوع ساده کپی - پیست نخواهد بود. شما باید از داده های موجود در پایان نامه خود به عنوان نقطه شروع برای نوشتن مقاله خود استفاده کنید و طوری آن را تدوین کنید که مورد توجه داروان نشریه قرار بگیرد. در ابتدا مهمترین تفاوت های پایان نامه و رساله را میتوانید در جدول زیر ملاحظه فرمائید.

پایان نامه

مقاله

 پایان نامه ها معمولا توسط کمیته داوران منتخب خود دانشگاه بررسی و داوری میشوند

مقالات علمی توسط گروهی از داوران همتا (داوران خود نشریه) بررسی میشوند

پایان نامه ها حجم بالای محتوا، معمولا بیش از 70 صفحه (بیش از 20000 کلمه) دارند

مقالات علمی حجم محدود محتوا، معمولا 10 الی 30 صفحه (4هزار الی 8هزار کلمه) دارند

پایان نامه ها طبق فرمت درخواستی دانشگاه نوشته میشود.

مقالات علمی طبق فرمت درخواستی نشریه نوشته میشود

در پایان نامه ها، همه یافته ها در محتوا ارائه شده است

در مقالات علمی، فقط یافته های منتخب ارائه شده است

 تفاوت های محتوایی بین تحقیق پایان نامه و مقاله ژورنالی 

  • یک پایان نامه الزامات آکادمیک را برآورده می کند در حالی که یک مقاله ژورنالی با استانداردهای روزنامه نگاری مطابقت دارد.

  • چکیده مقاله معمولا کوتاهتر از پایان نامه است.

  • مقدمه در پایان نامه برای نشان دادن اینکه شما با ادبیات رشته انتخابی خود آشنا هستید استفاده می شود. در یک مقاله تحقیقاتی، مقدمه بسیار کوتاهتر است زیرا فرض بر این است که مخاطبان هدف شما با پیشینه لازم برای درک کار شما آشنا هستند. بنابراین، مقدمه مقاله شما بیشتر بر ایجاد زمینه برای خروجی داده/پژوهشی که می‌خواهید ارائه کنید تمرکز خواهد کرد.

  • بخش نتایج در پایان نامه شامل تمام یافته های شما می شود. در یک مقاله، این جزئیات بیش از حد است. داده های این بخش باید تنها چیزی باشد که برای حمایت از مشکل یا فرضیه تحقیق خود به آن نیاز دارید. اغلب، نتایج قبلی ممکن است نشان دهنده دو تا سه مقاله مختلف باشد.

  • بحث در مقاله شما بسیار متمرکزتر از پایان نامه شما خواهد بود. در نهایت، فقط استناد به مقالاتی که واقعاً در مقاله شما ذکر شده‌اند در بخش مراجع فهرست می‌شوند.

تصویر
 

استخراج تخصصی مقاله از پایان نامه

شما به عنوان یک محقق یا دانشجو، باید کار خود را برای پیشرفت شغلی، مشارکت در زمینه تحقیقاتی یا تحصیلی منتشر کنید. اکنون که تفاوت های بین پایان نامه و مقاله ژورنالی مشخص شده است، میخواهیم شروع به استخراج مقاله کنیم:

1. یک مجله مناسب را شناسایی کنید

می توانید با انتخاب مجله شروع کنید. به لیست مرجع خود نگاه کنید. به احتمال زیاد حداقل برخی از مقالاتی که می خوانید در مجلاتی منتشر شده اند که دامنه آنها با کار شما مطابقت داشته باشد. انتخاب یک مجله همچنین به شما این امکان را می دهد که مقاله را با نیازهای خاص آن مجله تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که مقاله تحقیقاتی شما با هدف و محدوده مجله مطابقت دارد. دستورالعمل‌های مجله، ساختار نسخه‌های پیشنهادی و سبک مرجع را بخوبی بررسی کنید. انتخاب درست نشریه یکی از مهمترین اقدامات نویسنده در پروسه چاپ مقاله است.

2. نحوه درست کاهش محتوای هر بخش پایان نامه

یکی از جنبه های مهم تبدیل تحقیق پایان نامه شما به مقاله ژورنالی، تمرکز بر تعداد کلمات بدون حذف اطلاعات مهم است. به منظور کاهش تعداد کلمات، داده هایی را استخراج کنید که فقط به یک سوال تحقیق پاسخ می دهد. این باید منجر به اطلاعات متمرکزتری نسبت به تحقیق پایان نامه شما شود. نتایج را در زمینه با بیان مسئله خود مورد بحث قرار دهید؛ که هدف مقاله شما است. زبان و ساختار خوب بسیار مهم است چراکه بدون آن درک متن دشوار میشود، حتی اگر حاوی اطلاعات ارزشمندی باشد مقاله شما ممکن است ریجکت شود. از داده های خود برای بیان یک داستان منسجم استفاده کنید و از نتیجه گیری های گسترده اجتناب کنید. اطمینان حاصل کنید که عنوان شما با محتوای مقاله شما مطابقت دارد. بدون تغییر معنی محتوا را بازنویسی کنید.

3. از مقدمه برای نوشتان چکیده استفاده کنید.

با کوتاه کردن مقدمه پایان نامه خود به 100-150 کلمه، مقدمه را به عنوان یک چکیده تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که نکات کلیدی مقدمه را برای جلب توجه خواننده حفظ کنید. مقدمه و بحث پایان نامه را به عنوان مبنایی برای چکیده مقاله تدوین کنید. علاوه بر این، ترکیب چند سوال تحقیقاتی را در نظر بگیرید یا فقط روی یکی  از آنها برای مقاله تمرکز کنید.

4. بر اطلاعات مرتبط و انتخابی تمرکز کنید

از آنجایی که بخش بحث، روش‌ها و روش‌شناسی و نتایج پایان‌نامه شما توضیح مفصلی از تحقیق شما است، این بخش‌ها باید هنگام نوشتن در یک مقاله ژورنالی کوتاه باشند. با مراجعه به مقالات منتشر شده قبلی و درک قالب آنها، با استانداردهای مجله مورد نظر آشنا شوید. مهمتر از همه، ارائه تفسیر یافته های اصلی در بخش نتایج در عبارات مختصر یا قالب های جدولی، از تکرار نتایج خود در بخش بحث خودداری کنید. با این حال، در مورد چگونگی گسترش یافته های شما و حمایت از دیدگاه های قبلی تحقیق بحث کنید. در نهایت، ذکر کنید که چگونه مطالعات آینده می تواند بر کار شما بنا شود و محدودیت های مطالعه شما را برطرف کند.

5. تعداد مراجع را محدود کنید

از آنجایی که پایان نامه شما شامل بررسی ادبیات متعدد است، ممکن است مراجع زیادی بکار برده باشید. در این حالت، در حالی که پایان نامه خود را به مقاله ژورنالی تبدیل می کنید، باید فقط منابع محدودی را که مربوط به سؤال تحقیقی در مقاله طرح شده، درج کنید. همچنین بیاد داشته باید که از منابع جدید و بروز استفاده کنید. استفاده از ابزارهای مدیریت مرجع مانند Zotero، Mendeley، Quiqqa و غیره را در نظر بگیرید تا فرآیند ارجاع دهی آسان تر و کارآمدتر شود.

استخراج تخصصی مقاله انگلیسی از پایان نامه

اگر قصد ارسال مقاله به نشریات بین المللی دارید، باید محتوای مقاله، توسط مترجم متخصص رشته شما، ترجمه شود. فراموش نکنید، ترجمه تخصصی یکی از مهمترین مراحل چاپ مقاله است، چراکه اگر مقاله درست ترجمه نشود، متن مقاله برای داوران نامفهوم خواهد بود و مقاله به احتمال زیاد ریجکت میشود.

استخراج مقاله فارسی و غیر فارسی در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه تخصصی، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. اگر شما قصد ارسال مقاله به نشریات داخلی و خارجی را دارید، ما میتوانیم مقالات شما را به صورت دقیق فرمت بندی، سابمیت و پیگیری کنیم و در طول این مسیر همراه و همیار شما باشیم. همچنین در صورت نداشتن مقاله میتوانیم از پایان نامه خود شما مقاله یا مقالاتی را استخراج و به کنفرانس ها و نشریات داخلی و خارجی ارسال کنیم و تا لحظه آخر پیگر باشیم تا بهترین نتیجه بدست آید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


تصویر
 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش