انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

انتشار 15 اردیبهشت 1397
مطالعه 3 دقیقه

یکی از تصمیمات بزرگ و بسیار تاثیر گذار در نگارش مقالات علمی ، انتخاب مجله مناسب با توجه به موضوع مقاله است.

انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

هنگامیکه تصمیم به نگارش مقاله ی علمی می گیرید ، یکی از بزرگترین چالش هایی که تاثیر مستقیمی در پذیرش یا ریجکت مقاله ایفا می کند ، انتخاب ژورنال مناسب است.

نکات مهم در انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقاله

- بررسی اسکوپ و محتوای مجلات: بعد از اتمام نگارش و قبل از ارسال مقاله به ژورنال ، باید مطمئن شوید که مقاله ی شما از نظر موضوعی ، چقدر به اهداف ژورنال انتخابی نزدیک است.باید مقاله شما و مجله ی انتخابی موضوع مشترکی را بررسی کنند.برای این کار شما باید اول مقالات منتشر شده در شماره های قبلی ژورنال را بررسی کنید و یا به قسمت about us (درباره ما) ، در سایت ژورنال انتخابی رفته و این قسمت را به دقت مطالعه کنید.

- بررسی مجلات از نظر محتوای تخصصی یا عمومی: معمولا تمام مجلات معتبر یا تخصصی هستند یا عمومی ، مجلاتی که حوزه ی تخصصی دارند و به صورت گسترده ، شاخه های مختلف علم را تحت پوشش ندارند ، معمولا داوری سختری دارند و از اعتبار بالایی برخوردارند.در مقابل مجلاتی که به صورت عمومی شاخه های مختلف را در بر میگیرند ، دارای داوری راحتری هستند. شما به عنوان نویسنده باید تصمیم بگیرید مقاله ی شما در چه مجله ای میتواند پذیرش بگیرد.

- تناسب مقاله با اعتبار علمی مجله: نویسنده باید منصف باشد و توان نوشته های خود را بداند.از ارسال مقالات بی محتوا به ژورنالهای معتبر خودداری کند ، چراکه وقت و انرژی کارکنان مجله و خود را تلف خواهد کرد.

- به عامل IF مجلات و کلاس کاری آنها حتما دقت کنید

- به مجلاتی که به تازگی منتشر شده اند و شناخته شده نیستند باید دقت بیشتری شود، این مجلات  تعداد پذیرش بالایی دارد ، باید توجه شود که در نمایه های معتبر ایندکس شوند.

دیگر خدمات موسسه آذرگان

  1. پذیرش و چاپ مقاله در مجلات داخلی و خارجی

  2. پذیرش و چاپ مقاله در کنفرانس های بین المللی

  3. ترجمه فوق تخصصی متون مختلف از جمله ترجمه کتاب و مقاله

  4. استخراج مقاله از پایان نامه در مدت حداکثر سه روز

  5. تبدیل پایان نامه به کتاب در سریع ترین زمان ممکن

  6. چاپ کتاب در تیراژ دلخواه

  7. معرفی کتاب های جدید النشر خارجی ، به همراه ترجمه و چاپ آن به نام خود مشتری

  8. ویرایش نیتیو مقالات 

  9. انجام حوالجات دلاری به اقصی نقاط دنیا

موسسه انتشاراتی آذرگان با رویکردی متفاوت در این حرفه  و با بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و استفاده از پرسنل نخبه و مجرب، جهت رفاه نویسندگان، دانشجویان و محققان محترم ، در بخش چاپ کتاب ، توانایی انتشار هر نوع کتابی با هر سبک و اندیشه ای را فراهم آورده است تا حتی دانشجویان عزیز نیز بتوانند پایان نامه ی خود را در تعداد محدود و با قیمت مناسب ،به چاپ برسانند.همچنین در بخش چاپ مقاله ، با تعاملات و رایزنی های گسترده با نشریات معتبر داخلی و خارجی ، امکان چاپ مقالات تضمینی را فراهم آورده است.

موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله ، چاپ کتاب ، ترجمه تخصصی ، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.

لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...

تصویر
 

 نشان برتری یک مجموعه ی موفق ، کیفیت بالای اوست ، چراکه کیفیت اتفاقی نیست.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
اطلاعات بیشتر
استخراج مقاله
اطلاعات بیشتر
پارافریز تخصصی
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه تخصصی
ثبت سفارش
ویراستاری تخصصی
ثبت سفارش
ترجمه مولتی‌مدیا
ثبت سفارش
گویندگی
ثبت سفارش
ترجمه همزمان
ثبت سفارش
تولید محتوا
ثبت سفارش