امتیاز چاپ مقاله پابمد در آزمون مصاحبه دکتری چقدر است؟

انتشار 8 خرداد 1401
مطالعه 4 دقیقه

برای موفقیت در آزمون مصاحبه دکتری باید داوطلبان مقالات علمی پذیرش شده در نشریات معتبر داشته باشند. در این مطلب میخواهیم بدانیم چاپ مقاله پابمد در آزمون مصاحبه دکتری چند امتیاز دارد؟

امتیاز چاپ مقاله پابمد در آزمون مصاحبه دکتری چقدر است؟

یکی از آزمون های مهم و سرنوشت ساز برای متقاضیان ورود به مقاطع دکتری، آزمون مصاحبه دکتری است. افرادی که در آزمون کتبی امتیاز لازم را دریافت نمایند، از سمت دانشگاه ها مجاز اعلام شده و میتوانند خود را آماده مصاحبه دکتری کنند. در این آزمون، اساتید با طرح سوالات مختلف تخصصی و عمومی داوطلبان را ارزیابی میکنند. کسانی که بتوانند در این آزمون امتیاز لازم را کسب کنند میتوانند مجوز ورود به دوره دکتری را کسب نمایند. 

در آزمون مصاحبه از کدام بخش ها سوال طرح میشود؟

  1. سوالات تخصصی (شامل سوالات تخصصی هر رشته و یا سوالات روش تحقیق) 

  2. سوالات سنجش زبان انگلیسی در جلسه مصاحبه دکتری

  3. سوالات عمومی 

  4. سوال در خصوص زمینه پژوهشی داوطلب ازجمله پژوهش‌های انجام‌شده مانند پایان‌نامه کارشناسی ارشد و مقالات و نیز موضوع مدنظر برای رساله دکتری

  5. سوالات مذهبی و عقیدتی

تصویر
 

در آزمون مصاحبه امتیازات چگونه تقسیم بندی میشوند؟

پس از اینکه نتایج آزمون کتبی دکتری مشخص شد، داوطلبان باید خود را آماده شرکت در مصاحبه دکتری کنند. آزمون کتبی و شفاهی مانند چندین سال اخیر، هر کدام سهمی 50 درصدی در قبولی داوطلبان دارند. همانطور که میدانید خود جلسه آزمون 100 امتیاز دارد که 40 امتیاز آن مربوط به کارهای پژوهشی (چاپ مقاله، کتاب و پایان نامه و ...) است، 30 امتیاز آن به رزومه آموزشی داوطلب باز میگردد(معدل، کیفیت و طول دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد) را در نظر میگردند، در نهایت هم 30 امتیاز به خود جلسه آزمون مصاحبه (به رفتار و تسلط داوطلب) امتیاز داده میشود. 50 درصد مجموع این امتیازات به همراه 50 درصد امتیاز نمره کتبی، امتیاز کل داوطلب را تشکیل میدهند.

تاثیر چاپ مقاله در مصاحبه دکتری

همانطور که ملاحظه فرمودید، امتیاز فعالیت های پژوهشی بیش از سایر فعالیت ها است و در بین تمام فعالیت های پژوهشی چاپ مقاله بیشترین امتیاز را دارد. همین مورد نشان از تاثیرگذاری بالای مقالات در آزمون مصاحبه دکتری است. به زبان ساده تر، داوطلبانی که میخواهند موفقیت خود را در آزمون مصاحبه تضمین کنند، میبایست در مجلات معتبر مقاله چاپ کنند.

تعریف مجلات پابمد

کتابخانه ملی پزشکی آمریکا  (NLM) بزرگترین کتابخانه پزشکی دنیا محسوب می شود. رسالت این کتابخانه که به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی عمل می کند، ارائه اطلاعات لازم به کاربران حوزه پزشکی و پیراپزشکی برای انجام پژوهش، آموزش و انجام مراقبت های سلامتی و درمانی است. این کتابخانه از سال 1879 بالغ بر 29 میلیون رکورد اطلاعاتی و کتاب شناسی را در خصوص مقالات منتشر شده در زمینه پزشکی و پیراپزشکی است در خود انبار کرده است و در اختیار کاربران قرار می دهد. لازم به ذکر است اصلی ترین پایگاه داده پابمد، مدلاین است که  اطلاعات مقالات زیست-پزشکی را در خود ذخیره دارد و در برخی مواقع این دو واژه به جای یکدیگر به استفاده می شوند. از سال 1996 به بعد نیز دسترسی به این مجموعه برای  عموم و به صورت رایگان از طریق پابمد میسر گشت.

برای اینکه مطمئن شویم مجله ای PUBMED است ، به سایت https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed مراجعه کرده و ISSN مجله را بررسی میکنیم.

تصویر
 

امتیاز چاپ مقاله پابمد در آزمون مصاحبه دکتری چقدر است؟

مجلات علمی معتبر در مصاحبه دکتری از 1 الی 7 امتیاز پژوهشی دریافت میکنند که با داشتن چند مقاله معتبر، نهایتا تا 22 امتیاز پژوهشی میتوان دریافت کرد. در همین راستا با توجه به اینکه مجلات پابمد جز مجلات درجه  A، دسته بندی میشوند انتظار میرود هر مقاله بین 6 الی 7 امتیاز پژوهشی را برای نویسنده خود بدست آورد.

چاپ مقاله پابمد در موسسه آذرگان

موسسه آذرگان فعالیت خود را با اجماع دانشجویان و محققان نخبه کشور ، از سال 91 آغاز کرده و در زمینه های پذیرش و چاپ مقاله، چاپ کتاب، ترجمه تخصصی، تبدیل پایان نامه به کتاب و ... به ارائه خدمات میپردازد. همچنین این موسسه ، توانسته است به کمک محققان بنام کشور ، با رایزنی و تعامل مناسب با ژورنال ها و مجلات معتبر بین المللی در بخش چاپ مقاله، درصد پذیرش مقالات را تا حد زیادی تضمین کند و این نوید را به دانشجویان و اساتید گرانقدر بدهد که میتوانند در بخش چاپ مقاله، با خیال راحت مقالاتشان را با تضمین بالا به چاپ برسانند. اگر قصد چاپ مقاله در نشریات معتبر پابمد دارید، موسسه ما میتواند در این راه به شما کمک کند و شما را در زمان کوتاه به هدفتان برساند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق ایمیل یا شماره تماس درج شده با کارشناسان موسسه تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای ثبت سفارش خود کلیک فرمائید.


لطفا ما را در اینستاگرام همراهی کنید...


 

 

 

 

 

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
سوال یا دیدگاه شما
سوال یا دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
ضروری
چاپ مقاله
ثبت سفارش
استخراج مقاله
ثبت سفارش
پارافریز مقاله
ثبت سفارش
فرمت بندی مقاله
ثبت سفارش
ترجمه مقاله
ثبت سفارش
ویراستاری مقاله
ثبت سفارش